Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NEO COOLCAM NIP-02/06 - Firmware

tomix 24 Jan 2018 13:45 32823 40
Computer Controls
    blade128
    Level 11  
    Ja z tąd wgrałem różne FW do swojej i nie posadziło jej miałem identyczne problemu co poprzednicy opisywali. Najlepszym FW był od NIP-20 OZX ale web nie pasował połowe funkcji na IE było nie widocznych. Co do posadzenia kamery nie gwarantuje. Mam identyczna plyte w srodku co Andreas112.
  • Computer Controls
    maleo77
    Level 8  
    Odkopuję trochę temat. Moja kamera nie działała i wgrałem firmware z waszych uploadów, teraz jest jeszcze gorzej... :P
    Czy ktoś z Was ma może taki firmware, który miałem na początku, tzn:
    Device Firmware Version 81.8.64.147
    Device Embeded Web UI Version 20.26.1.0.36

Niestety na innych nie mam w ogóle obrazu z kamery.
    krzys-iek
    Level 20  
    Mam jakis firmware ktory u mnie dziala (jak przeslac?), ta kamera to gówno - strona producenta (https://www.szneo.com/) przez jakis czas w ogole nie dzialala, nie oplacili hostingu :D

Kamera u mnie - czesto/gesto resetuje sie z byle powodu, szczegolnie przy obracaniu. Sp...ny soft powoduje ze czasami obraz jest fatalny, z IE za to dobry. Apka na Android to szmelc, sa za to inne ale przez nie nie dziala mi glos i mikrofon :( Rosjanin ktory to kodzil obiecal pomoc ale nie ciagnalem tematu. Wbija sie to do Chinskiego VPN wiec teoretycznie ciebie podgladaja. ?Nie ma opcji wylaczenia teog VPN (FW musialbym zablokowac). Ruch wykrywa kiedy chce, lekka zmiana swiatla i juz... AI na poziomie ziemniaka. Lepiej podlaczyc cos do stykow alarmowych (i to plus tej kamery). Duzo pradu ciagnie (nawet bez IR). Jest ciepla a Digoo kamera (tez tani chinczyk ale troche lepszy, choc soft to ciagle ta sama wersja z dodatkami i zmianami) jest zimna przy niej. Itp itd.
  • Computer Controls
    butzen
    Level 2  
    blade128 wrote:
    Witam właśnie na dniach dostałem FW i WEB UI od chińczyka do kamery P2P Camera OP Server 720p, może się komuś przyda.

Hallo, I'was about to download both file and the site sent me a message about account charge. Can you explain why.
    Thank you
    krzys-iek
    Level 20  
    This does not charge your CC or bank account right :) Only points assigned to your elektroda.pl profile, for example my reply gives me +2 such points and you have 25 points now so go ahead and get the files.
    butzen
    Level 2  
    krzys-iek wrote:
    This does not charge your CC or bank account right :) Only points assigned to your elektroda.pl profile, for example my reply gives me +2 such points and you have 25 points now so go ahead and get the files.

Thank you very much :D

Dodano po 23 [minuty]:

Dear all, I have a IP cam and I'm facing with an email alarm settings issue. My account email is on google mail. I have downloaded and install the 81.2.64.149 firmware version but the problem doesn't be fixed. Can someone help me to solve the problem?
    Thanks in advance
    radio790
    Level 2  
    blade128 - wgrałem to co podesłałeś
    Firmware - OK
    WEB UI - OK

Przez przeglądarkę kamerka działa jednak przez program w kompie jaki i aplikację android wyskakuje komunikat Invalid ID
    krzys-iek
    Level 20  
    Te kamery to szajs, moja czasami (czesto) sie resetuje, obraz obecnie jest bez koloru? Moze sie uszkodzil filtr IR ale na matrycy nic nie widac (by przeslonil). Jesli tu jest taki mechaniczny filtr.
    Wgralem dla jaj soft do kamery z lidla, znalazlem go na stronie serwisu lidla przypadkiem :-) kamera wygladala na identyczna. Dzialac cos tam dzialalo ale soft jest tragiczny (wizualnie) i ma wykastrowane funkcje - interface.

Ktos ma bo NIP OZX web UI? Znalazlem jakis w tym watku 20.x i wgralem. Polowa sie naprawila ale nadal ikony sa stare, z softu z Lidla. Czyli wgranie softu nie nadpisuje w 100% starych plikow.

PYTANIE - ktos wie jak kompletnie wywalic stary webUI i zastapic nowym?
    awl67
    Level 2  
    Podłączę się pod temat. Mam NIP-06, próbowałem softy, które tu wrzuciliście, ale nie przyjmuje, restartuje się i wstaje ze starym softem. U mnie jest:
    Device Firmware Version 0.41.2.47
    Device Embeded Web UI Version 4.6.13.10
    piotr-waw
    Level 11  
    Podłączam się, mam analogicznie próbując podmienić soft UI przez www / iexplorer - kamerka wstaje ze starym softem :( Przypadłość mojej jest taka, że nie pokazuje wizji... wideo
    krzys-iek
    Level 20  
    piotr-waw wrote:
    Podłączam się, mam analogicznie próbując podmienić soft UI przez www / iexplorer - kamerka wstaje ze starym softem :( Przypadłość mojej jest taka, że nie pokazuje wizji... wideo

Zobacz czy oby faktycznie nie ma wizji, jest specjalny URL tylko do obrazu bez tego dennego UI. Nawet w przegladarce FF czy Edge / Chrome zrob F12 i zobacz url wizji, tam byla iframe byl. U mnie czasami nie bylo hasla podanego w tym URL (GET) a powinno byc. Bugi w soft. Zobacz program do tych kamer, na komorke to tiny cam. Jak on nic nie pokaze przy kamerach (potestowac trzeba kilka NEO i jakies Swan) to moze faktycznie uwalony.

PRO tip, sprzedalem to gowno za nawet calkiem OK kwote i kupilem TP Link TAPO, na amazonie mogles wyrwac za 109-35zl z kuponu. Niebo a ziemia. Ale minus ze nie ma RJ45 i dostep wylacznie po komorce/onvif.