Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens GIGASET 4010 dziwne zachowanie

23 Kwi 2005 15:11 1650 6
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z w/w telefonem. Dzieja sie z nim dziwne rzeczy, mianowicie czasem jest tak ze telefon dziala jak gdyby nigdy nic, a czasem zaczyna mrugac wyswietlacz [impulsowo] na przemian z dioda na gorze. Wszystko jest w porzadku, tzn obsluga menu sluchawki dziala, mozna wszystko przegladac, ale nie da sie rozmawiac, 0 sygnalu po nacisnieciu zielonego przycisku. Gdy ktos dzwoni, stacja bazowa wydaje sygnal, sluchawka rowniez, ale nie ma mozliwosci odebrania. Po odlozeniu do stacji bazowej bywa, ze przechodzi, ale czasem ten stan mrugania trwa bardzo dlugo. Baterie byly nie dawno wymienianie, wszystkie polaczenia bazy wydaja sie rowniez byc w porzadku [linia i prad]. Czy ktos wie co moze byc przyczyna? Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Pozostaje chyba jedynie zajżeć do słuchawki. Prawdopodobnie trzeba będzie przelutować co się da ze szczegółnym uwzględnieniem procesora, być może wymiana kwarcu procesora coś da.

Do tego dobry sprzęt, doświadczenie i precyzja niestety są niezbędne.
  • Poziom 10  
    Ehhh, no to lipa, bo prawie kazdej z tych rzeczy mi brakuje, troszke doswiadczenia mam, ze sprzetem gorzej, ale nie wiem czy sie za to bede bral. Czy w jakims serwisie da sie takie cos naprawic i czy byloby to oplacalne? BTW. siemens sobie w kulki leci czy jak? czytalem ze to jest dosc czesta awaria, moze nie taka sama, ale podobna... ehhh...
  • Poziom 24  
    Serwis zawoła pewnie do 3/4 ceny nowej słuchawki. Można kupić słuchawkę np. na Allegro, ale to też jest pewne ryzyko.

Jeżeli to typowy objaw to może ktoś z Fachowców na forum od ręki poda Ci przepis na naprawę. Poczekaj jeszcze trochę.
  • Poziom 10  
    Wlasnie juz obserwuje takowa sluchaweczke na allegro :) na razie cena bardzo przystepna, ale mimo wsyztsko wolalbym cos z tego jeszcze wykrzesac. W sumie ten telefon chodzil nieco ponad 2 lata, a mialem go od nowosci, powinien chodzic co najmniej 2x tyle. Nie wiem czy to typowy objaw, na forum cos mi sie poprostu obilo o uszy, ale ciagle licze ze jeszcze ktos sie znajdzie kto moze bedzie znal odpowiedz na moj problem... pozdrawiam!
  • Specjalista od telefonów
    Odpowiedzi nie ma i nie będzie na tak podany problem.
    Jest to cos w rodzaju pytania "mam samochód i czasami staje i nie chce zapalić,a potem z nagła startuje i dalej kilka dni jest dobrze"-co robić?????
    Możliwości dziąsiątki o ile nie wiecej.
    Ale na temat- rozbierz słuchawke,oczyść co sie da ,w łape lupa i szukanie mmokropęknięś i niepewnych lutów układów. JAk nie widać to nie znaczy że nie ma.Przelutuj wszystko. Jak to nie pomoże to jest kilka innych możliwości-kwarc,uszkodzenie procesora,i część radiowa-tak puszka w górze płytki.Tam nic nie poradzisz jak nie masz doświadczenia wiedzy i warsztatu. Żeby było weselej to te same objawy występuja w razie uszkodzenia bazy a zwłaszcza połączenia części radiowej z płytką.
    Zmora tej serii.Postępowanie jak wyżej.
    Powodzenia.
    WW
  • Poziom 10  
    telefonu nie udalo sie w zaden sposob naprawic :(
    mimo tego iz byl swietny do momentu zepsucia, kupilem telefon innej firmy [panasonic] i juz nigdy do siemensa nie wroce...