Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini studio do montażu video z VHS.

18 Lip 2014 18:55 2850 16
  • Poziom 13  
    Witam,
    ostatnimi czasy zabrałem się za archiwizacje starych nagrań VHS. Mam zamiar zgrać stare kasety VHS i VHSc do postaci cyfrowej. Namierzyłem firmę która zgrywa takowe do postaci płyt DVD. Jako że materiału mam bardzo dużo pod uwagę wziąłem zakup potrzebnego sprzętu, gdyż ta inwestycja na pewno mi się zwróci. Na chwile obecną posiadam magnetowid Panasonic NV-SD420 (użyty kilka razy, stan praktycznie nowy) oraz komputer PC w którym mam zamiar zamontować bądź kartę TV bądź Tuner TV (oczywiście montowany wewnętrznie na PCI). Znalazłem wiele tematów na temat zgrywania VHS, jednakże były to tematy sprzed kilku lat i nie było dostatecznej ilości informacji na temat na co trzeba zwracać uwagę.

Potrzebuję rady co do sprzętu, jakiego zastosować, mianowicie poszukuję karty TV która w sposób zadowalający była by w stanie przechwycić obraz. Z wszystkich tematów które przeglądnąłem wywnioskowałem, iż urządzeniami typu grabber nie warto sobie zawracać głowy. Przeglądałem popularny serwis aukcyjny, lecz nie natknąłem się w sumie na prawie nic co byłoby w stanie mnie zainteresować, może przez to że na dobrą sprawę nie wiem na co szczególnie zwrócić uwagę. Jakość w jaką celuje jest to DVD, wszelkie nagrania będą montowane w programie (najprawdopodobniej) Pinnacle Studio, następnie nagrywane na DVD. Chce aby efekt końcowy był jakości takiej samej (bądź wiadomo lepszej) jak aktualne VHS. Wszelkie nagrania były dokonane kamerą Panasonic NV-S20.

Na kartę TV/ Tuner mogę wydać do około 200 zł.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 1  
    Kluczowy jest magnetowid. Musi byś jak najlepszy, gdyż stare kasety tracą namagnesowanie.
    Miałem stary odtwarzacz ORION i ze starych taśm tylko szum. Pożyczyłem od znajomego Sanyo 4-ro głowicowe i dało się zgrać materiał.
  • Poziom 13  
    Nie zależy mi na czasie zgrywania tych VHSów lecz na względnie dobrej jakości.

Technologię zgrywania już wybrałem. Opcja z kupieniem nagrywarki DVD jest jednak nie dla mnie, potrzebna mi jest karta tv/tuner w komputerze który będzie miał inne zastosowania oprócz zgrywania kaset, natomiast kupowanie nagrywarki DVD w moim wypadku mija się z celem gdyż po tygodniu używania będzie mi w zupełności zbędna. Nikt nie miał styczności z jakimiś dobrymi kartami TV?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Helmut1977 napisał:
    Standardowo. Na poddaszu i w kartonach. Temperatura latem +40 czasami a zimą +12,14 (na dole +19,20)

Widzę że kolega wie lepiej.... Odpuść ten temat, proszę, nie wnosisz prawie nic sensownego.

Kasety cały czas były przechowywane w szafce w warunkach pokojowych. Kasety TDK E-HG (głównie).

Dziękuje za pomoc. Ogarnąłem już w sumie wszystko czego potrzebowałem. Temat raczej można zamknąć.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Ja stosuję 2 metody zgrywania, w zależności od potrzeb.
    1. Zgrywam materiał VHS na nagrywarkę DVD Panasonica. W ustawieniach nagrywarki ustawiam najlepsza jakość, następnie przenoszę dane do PC na pomocą programu Vob2Mpeg. Następnie materiał nagrywam w DVD Movie factory

2. Zgrywam materiał bezpośrednio do PC za pomocą karty na PCI - Pinnacle 500 PCI. Karta miała oryginalny soft + kodek MJpeg co daje mi możliwość zgrania filmu w bardzo dobrej jakości (1 h/ 12Gb). Później w zależności od potrzeb albo obróbka albo nagranie na DVD jak w punkcie 1.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Do kolegi Bandora. Jaki model Panasa posiadasz tej nagrywarki?
  • Poziom 13  
    do kolegi Bandora; W Twoim opisie zgrywania materiału vhs w punkcie pierwszym napisałeś, iż materiał zgrywasz do nagrywarki. Czy zgrywasz to na HDD, czy od razu na płytę dvd?
  • Poziom 11  
    Zgrywam na płytę - nie mam tam ani dysk ani wejścia na karty. Mimo to wszystko śmiga bardzo dobrze.