Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei Y530 - Krótko trzyma bateria.

nieznajomy99 18 Lip 2014 19:22 5418 1
  • #1 18 Lip 2014 19:22
    nieznajomy99
    Poziom 8  

Witajcie. Kupiłem smartfona Huawei Ascend Y530. Bateria po naładowaniu trzyma max 8h. Telefon leżąc w kieszeni się rozładowuje. Naładuje go całą noc, w pracy jest używany może na 2-3 smsy i nic poza tym. Wifi wyłączone, dane wyłączone, jasność ekranu na 20-30%. Aplikacje pozamykane (nic nie ściągałem nawet). Co powinienem zrobić w takim wypadku? Reklamacja? (telefon ma 5 dni, do tego żeby odblokować to trzeba 2-3 razy nacisnąć przycisk odblokowania i odblokuje się dopiero po 5s)

0 1
  • #2 17 Sie 2014 10:48
    Trabi
    Poziom 36  

Próbowałeś go wyłączyć całkowicie i włączyć na nowo (długie naciśnięcie z boku > Uruchom ponownie)? Ten telefon raz na tydzień wymaga czegoś takiego bo zaczyna się dziwnie zachowywać (zwalnia itp).
    Zobacz co Ci pracuje w tle i wszystko wyłącz (przycisk na prawo od "domku" - długie naciśnięcie i wybierz "szczotkę" na dole).
    Informacje co Ci rąbie prąd masz w "Ustawienia/Urządzenie/Więcej.../Bateria). Będziesz widzieć co ile zużywa prąd w %.
    Dodam, że mój po zakupie też tak się zachowywał: ładowanie prawie codziennie. Ostatnio już (mam go trzeci miesiąc) pracował non-stop przez 6 dni i 14 godzin. Było jeszcze 7% prądu, a używałem WiFi, gier itp. Teraz pracuje po naładowaniu już ponad 20 godzin i jest 93% prądu w akumulatorze; więc nie jest źle.

4