Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 - Climatronic nie osiąga ustalonej temperatury

18 Lip 2014 22:25 2841 18
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam następujący problem z klimatyzacją w Passacie B5 1998 AFN.
    Problem polega na tym że Climatronic ma jakiś problem ze schłodzeniem wnętrza auta do zdeklarowanej temperatury.
    Przykład.
    Na zewnątrz mamy 30 st.C po wywietrzeniu auta i ustawieniu opcji AUTO temperatura 22 st.C to czuć że wieje zimnym powietrzem, ale gdy wejdę w trym diagnostyczny na Climatronicu i odczytam blok 01 (temperatura z czujnika wewnetrznego) to temperatura wynosi ok 27-28 st.C i pokrywa się z odczytem z innego termometru elektronicznego którego sonda jest umieszczona w pobliżu czujnika temp wew. czyli czujnik działa prawidłowo. Natomiast gdy ustawie LO, max nadmuch to zejdzie nawet do 16 st.C gdy auto stoi w pełnym słońcu.
    Dodam że klimatyzacja przeszła pełen serwis tj. wymiana czynnika na świeży z wymiana oleju, sprawdzeniem szczelności i odgrzybianiem. VAG nie zgłasza żadnych błędów, były wykonywane nastawy podstawowe i adaptacja i nic nie pomaga.
    Gdzie mogę szukać usterki. Dlaczego Climatronik nie schładza wnętrza auta do temperatury która jest ustawiona na panelu. Rozumiem odchylenia +/- 1 st.C ale tu coś nie gra.
  • Texa Poland
  • Poziom 43  
    snopi6 napisał:
    Na zewnątrz mamy 30 st.C po wywietrzeniu auta i ustawieniu opcji AUTO temperatura 22 st.C to czuć że wieje zimnym powietrzem

I tak mam być bo chłodzi dopóki nie schłodzi.
  • Texa Poland
  • Poziom 9  
    Ale schlodzi tylko do 26-27 i dalej juz nie schlada, wentylator zwalnia do polowy i koniec.
  • Poziom 43  
    Kolego zobacz jaką widzi temperaturę wewnątrz samochodu ?
  • Poziom 9  
    Tak jak pisalem schlodzi z 30 do 27 a powinien do 22. Temp wewnatrz widzi 27. Zawsze temp wew jest o ok 5-7 st.C wyzsza niz zdeklarowana
  • Poziom 40  
    Zawór rozprężny,nie jest pokryty lodem?
  • Poziom 9  
    Nie sprawdzalem. Gdzie go znajdę?

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Dziś jadac zauważyłem jeszcze że jak jest załączony obieg zamknięty to temperatura szybko spwda ale gdy zostaje wyłączony to temp wewnątrz rośnie. Cały czas w trybie auto.
  • Poziom 40  
    snopi6 napisał:
    Gdzie go znajdę?

A jest szukajka i regulamin forum który zaakceptowałeś?B5 to nie jest samochód rzadki,i nic e sieci o nim nie ma!
  • Poziom 9  
    Jakby ten problem był łatwy do rozwiązania to bym nie pisał o tym na forum. Nie nie jest oblodzony. Wszystko jest ok. Tylko coś z elektroniką i tego nie potrafię rozwiązać.
  • Poziom 43  
    Kolego przeczytałem i nie wspomniałeś o najważniejszej sprawie, czy wyłączana jest sprężarka klimatyzacji czy też klapa ciepło zimno się przestawia.
    I czy wykonałeś nastawy podstawowe w kanale 0.
  • Poziom 9  
    Klapa cieplo zimno sie przestawia. Nastawy podstawowie w grupie 000 tez zeszly ladnie do zera.
  • Poziom 43  
    No to się zdecyduj co sprawia że nie chłodzi ,albo parownik nie chłodzi albo klapa miesza i dodaje ciepłe powietrze.
  • Poziom 40  
    Jechać do warsztatu,podłączyć pod manometry.
  • Poziom 9  
    Panowie pisałem wyżej że klimatyzacja działa bo chłodzi, ale ma problem z temperaturą wewnętrzną. Jak ustawie na LO to leci bardzo zimne powietrze (zmierzone ok 5 st. C) ale jak ustawie sobie temperaturę jaką chce mieć wewnątrz to jej nie osiąga. W ten weekend tak miałem. Na zewnątrz 33 st.C wewnątrz ustawiłem sobie 20st.C. Klimatyzacja przeszła w stan zamkniętego obiegu powietrza i utrzymywała podwyższone obroty nadmuchu. Gdy temperatura wewnątrz spadła do 24 st.C to obieg powietrza zamkniętego się wyłączył (leciało cały czas zimne powietrze, ale nie aż tak jak na początku) a temperatura wewnątrz zaczęła rosnąć do 28 st.C i na tym poziomie się zatrzymała. I teraz ponawiam pytanie. Co może być przyczyną takiego zachowania się klimatyzacji.
  • Poziom 43  
    Ustaw na LO jak się klapka przestawi to odepnij wtyczke silniczka .
    I już będziesz wiedział skąd te chece.
  • Poziom 9  
    OK, ale co dokładnie mi to da, poza tym że będę miał cały czas zamknięty obieg powietrza

Dodano po 13 [minuty]:

W weekend spróbuje dobrać się do V71 i przeczyścić potencjometr i przy okazji sprawdzę co się będzie działo jak go odepnę. Dzięki za poradę.
  • Poziom 43  
    snopi6 napisał:
    W weekend spróbuje dobrać się do V71 i przeczyścić potencjometr

A po co skoro przechodzi nastawy?

snopi6 napisał:
    OK, ale co dokładnie mi to da, poza tym że będę miał cały czas zamknięty obieg powietrza

Nie masz mieć obiegu zamkniętego tylko przełączony na zimny nawiew i odpięty nastawnik.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Nie masz mieć obiegu zamkniętego tylko przełączony na zimny nawiew i odpięty nastawnik.

To mówimy o nastawniku temperatury czy obiegu zamkniętego?[/quote]
  • Poziom 9  
    Mała ciekawostka z dzisiaj. Otóż gdy na zewnątrz temp wynosiła 19 st.C a na klimie mialem ustawione 20 (w trybie ECON) to temp wewnątrz wzrosła do 27 st.C. w teorii to climatronic powinien schłodzić wnętrze powietrzem z zewnątrz. Ciekawe dlaczego tego nie zrobił, lub zrobił ale jest jakieś przekłamanie w samym panelu i dla niego ustawienie temperatury na poziomie 20 odbiera jako 27. Przynajmniej narazie tak się zachowuje.
    Ale co może być przyczyną takiego zachowania?