Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Filtr wodny Optimum do odkurzaczy kubełkowych VAX. Czy jest jeszcze w sprzedaży?

marcello230 19 Jul 2014 10:45 9669 21
    marcello230
    Level 9  
    Witam! Poszukuję nowego filtra wodnego Optimum do odkurzaczy kubełkowych VAX. Czy można go gdzieś jeszcze zakupić? Długo przeszukiwałem internet i nie znalazłem żadnego ogłoszenia z tym filtrem. Jeżeli ma ktoś na sprzedaż, mógłby mi podać cenę? Jeżeli zna ktoś sklep, który sprzedaje te filtry to mógłby mi ten ktoś kupić ten filtr, wystawić na Allegro lub OLXie i podać mi link? Jeśli ktoś zna ten sklep i zna cenę to przed kupnem i wystawieniem niech poda mi cenę. Filtr wodny Optimum do odkurzaczy kubełkowych VAX. Czy jest jeszcze w sprzedaży? Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam!
    michalbmw
    Level 11  
    ja tez go chetnie kupie.
    Kolego jak go znajdziesz to daj znac :))
    marcello230
    Level 9  
    michalbmw Dzwoniłem dzisiaj do serwisu z VAXa i mówili, że nie ma tej firmy od stycznia. Filtr wodny do VAXów można dokupić w Rosji lub w Czechach. Więc jakby ktoś sprowadzał te filtry z zagranicy to niech da znać. Pozdrawiam!

Dodano po 9 [minuty]:

Smutne jest też to, że VAX to moim zdaniem najlepsze odkurzacze piorące robi, a firma VAX w Polsce upadła, gdyż mało kto kupował ich produkty. Mam dwa VAXy 4100 i jednego VAXa 6131 i do tego ostatniego chciałbym filtr dokupić. Pamiętajcie, że filtr wodny Eco Elcomp nie wchodzi w rachubę.
    michalbmw
    Level 11  
    znalazlem w czechach . 35 euro netto
    plus 12 euro wysylka do polski
    marcello230
    Level 9  
    Trochę drogo, ale filtr jest mi bardzo potrzebny. @michalbmw mógłbyś przesłać mi link do tego filtra wodnego w Czechach? Byłbym bardzo wdzięczny :)
    michalbmw
    Level 11  
    Pisalem do nich meila
    web: www.vax-brno.cz
    email: info(malpa)vax-brno.cz

a to jest odpowiedz od nich:
    Witam,
    przepraszam za puzno odpowiedz. Filtr wodny do vax 5150 mamy na stanie ostatnie sztuk. Jego cena jest 35 EUR netto + 12 EUR koszt transportu do Polska (po republice czeskej 4,5 EUR). Jezeli je Pan interesowany, to prosze mi zaslac mailem zamowienie (address do odbieru, adress do faktury, telefon kontaktowy) i przeposle panu/pani fakture proforma do zaplaty.

S pozdravem / Best Regards

Michal Piják

tel.,fax: +420 544 214 627
    mobil: +420 733 133 770
    web: www.vax-brno.cz
    email: info(malpa)vax-brno.cz

Dodano po 1 [minuty]:

atakuje teraz polskie sklepy bo widze ze zaczynaja sie pojawiac nowe ofert odkurzaczy vax, wiec moze niebawem pojawia sie tez filtry
    marcello230
    Level 9  
    Może znowu niedługo pojawi się nowy dystrybutor VAXa w Polsce. Ciekawi mnie czemu w Czechach zostały ostatnie sztuki filtra wodnego. Pewnie firma Optimum upadła tak jak firma Vax w Polsce.
    michalbmw
    Level 11  
    juz nawet sam chcialem zaczac produkowac filtry bo znajomy ma wtryskarke :)
    ale powiedzieli bardzo duzo pieniedzy za forme :((
    marcello230
    Level 9  
    Ile by kosztowało wyprodukowanie takiego filtra wodnego?
    gusia-s
    Level 9  
    Witam wszystkich :)
    Również poszukuję takiego filtra do odkurzacza vax 6151, jeśli ktoś ma namiary gdzie można to dokupić będę wdzięczna.

Serwis odkurzaczy VAX w PL przejęła firma Dom Bianco z Raszyna. Jeszcze do nich napiszę może będą mieli możliwość sprowadzenia.
    marcello230
    Level 9  
    Jeżeli dostanie Pani wiadomość od Bianco, to proszę napisać na forum. Pozdrawiam :D
    gusia-s
    Level 9  
    Kurcze, tak chodliwy towar i żeby nie można było dostać? szok. Napisałam do serwisu ale jeszcze bez odzewu - weekend
    Dam znać jak się odezwą.
    marcello230
    Level 9  
    Pisałem do nich nie raz i do tej pory nie odpowiedzieli. Widocznie trzeba będzie zacząć sprowadzać filtry wodne z Czech.
    gusia-s
    Level 9  
    Jak pytałam w dom bianco o inną cześć to mi odpowiedzieli wiec kontakt jest.
    Cześć powinna być dostępna na naszym rynku, widziałam w jednej hurtowni ale ona nie obsługuje detalistów, wyłącznie hurt.
    gusia-s
    Level 9  
    Otrzymałam odpowiedz z serwisu vaxa że filtr jest niedostępny, dotychczasowy producent wycofał się z produkcji tego elementu. Pozostało szukać na rynku wtórnym :(

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Haha eureka!!!
    Słuchajcie a raczej czytajcie :D - serwis vaxa mało wie w temacie jak się okazuje. Znalazłam filtr!!! i to całkiem blisko od domu.
    Opis
    "FILTR WODNY OPTIMUM patent Nr 318426 FILTRWODNY Optimum
    do wszystkich odkurzaczy kubełkowych Optimum oraz VAX (serii 2000, 4000, 5000, 6000)
    stała, duża moc efektywna odkurzacza
    wyeliminowanie kosztu zakupu worków (zanieczyszczenia i kurz są usuwane razem z wodą)
    dwustopniowy systemowi filtracji wodnej
    filtr wodny Optimum chroniony jest patentem nr 318426 i jest sprzedawany do krajów Azji, Europy, Australii, ewentualny eksport przez
    Dystrybutora wymaga zgody właściciela patentu Expo-service sp. z o.o.
    wykorzystanie filtra wodnego w odkurzaczach Optimum nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych filtrów tekstylnych lub papierowych przez
    cały okres eksploatacji odkurzacza."

Podaję namiary - Expo-service Mińsk Mazowiecki, ul. Grobelnego 4 - oni są właścicielem patentu, kontakt - dział handlowy tel. 502100444 - tu uzyskałam info od miłej pani, że mają normalnie w sprzedaży. Potwierdziłam na e-maila z fotką, że chodzi o tę część właśnie, mają filtry w kolorze białym.
    Koszt - 98,40zł + ewentualnie wysyłka, DHL - coś ok. 26 zł babka powiedziała.
    Mi udało się odebrać osobiście - 10 min. po znalezieniu filtra, córka akurat jechała do Wawy i wstąpiła po niego :D .
    gusia-s
    Level 9  
    To znowu ja :)
    Muszę się podzielić jeszcze jedną informacją nt. ww. filtra

W związku z odpowiedzią uzyskaną z serwisu VAX Polska czyli od Dom Bianco z Raszyna, że producent wycofał się z produkcji owych filtrów, w dobrej wierze dałam im znać, że jednak filtr jest dostępny na naszym rynku, podając namiary gdyby ktoś z użytkowników odkurzacza poszukiwał u nich tego elementu - jako u oficjalnych serwisantów VAXa .

Szczęka mi opadła jak otrzymałam odpowiedź z Dom Bianko, w której informuje się mnie, że UWAGA
    ten filtr jest zakazany przez fabrykę, jego użytkowanie może spowoduje uszkodzenie silnika dlatego my tego nie sprzedajemy.

Jakieś jaja chyba, prędzej chodzi tu o zakaz konkurencji, czyli serwis nie może sprzedawać filtrów do VAXa ponieważ te zostały opatentowane przez obcego producenta. VAX sam nie może ich produkować bo nie ma na nie patentu i koło się zamyka.
    Dlatego straszy użytkowników o możliwości uszkodzenia silnika odkurzacza w przypadku używania filtra nieswojej produkcji.
    Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiałe - moi rodzice używają ten odkurzacz z filtrem właśnie od 12 lat - bezawaryjnie!!!
    W jaki sposób filtr mógłby wpływać na uszkodzenie silnika??? może mi to ktoś wyjaśnić? Wg mnie ten filtr właśnie działa korzystnie przez to że transportuje cały syf bezpośrednio do wody dzięki czemu cały brud nie rozpyla się bezwładnie po kubełku i nie dostaje się właśnie do filtrów tych stożkowych, gąbkowych itd... chroniąc w ten sposób silnik przed zanieczyszczeniami.
    Czy dobrze rozumuję?

Na upartego można odkurzać bez tego filtra bezworkowo vaxem montując go tak jak do prania, czyli woda w kubełek na kółkach na to misa ta którą się wkłada do prania (z piłeczką) tyle że bez wody i na to pokrywa z silnikiem, jednak nieco kurzu osadza się wtedy na filtrze pod silnikiem.
    marcello230
    Level 9  
    Nie no, nie mogę. Dzięki :D
    gusia-s
    Level 9  
    Juz przymierzyłam, pasuje jak ulał :)
    marcello230
    Level 9  
    Jutro do nich zadzwonię. Pozdrawiam!
    marcello230
    Level 9  
    Dzwoniłem dzisiaj i nie odbierają :( Pewnie dzwoniłem już, jak było nieczynne.
    gusia-s
    Level 9  
    marcello230 wrote:
    Dzwoniłem dzisiaj i nie odbierają :( Pewnie dzwoniłem już, jak było nieczynne.

Do 15.30 pracują max
    marcello230
    Level 9  
    Uff... Już się bałem, że nie odbiorą. Dziękuję za info :D