Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Semia F21 - Nie włącza się palnik - potem zgłasza błąd

D_amian 19 Lip 2014 11:24 3570 4
  • #1 19 Lip 2014 11:24
    D_amian
    Poziom 7  

Witam,

Mój kochany kocioł znowu płata mi figle... aż cały rok był spokój ;)
    Od przedwczoraj przy próbie włączenia ciepłej wody (odkręcenie kurka) kocioł zaczyna startować ale nie odpala. Trzykrotna taka próba kończy się miganiem czerwonej kontrolki (błąd - pojedyncze jednostajne miganie na czerwono).
    Próbowałem też uruchomić go dla obiegu CO - niestety to samo.
    Wydaje się jakby nie "iskrzył" (normalnie to jest słychać włączenie iskiernika).

Reset błędu (włącz / wyłącz) - kocioł wraca do "normalnego" trybu ale niestety kolejne próba odkręcenia kurka kończy się tak samo.

Zdjąłem więc korpus (przednią obudowę) i okazało się, że wtedy słychać iskiernik ale dalej nie odpala.

Wygląda na to, że jest problem jakiś z dostawą gazu (na mój rozum - nie jestem fachowcem).

Starym "filmowym" sposobem :) więc postukuje sobie rączką od śrubokręta po tych wszystkich rureczkach i mechanizmach - może coś się zawiesiło w końcu to bardziej mechanika niż elektronika. Wiem co sobie teraz myślicie...

Ku mojemu zaskoczeniu piec zaskoczył i tak działał przez cały dzień.
    Biorę wieczorem prysznic a tu zimna woda leci więc myślę, że pomogłem mu ale tylko doraźnie. Idę mokry pod kocioł i znowu postukuje go i znowu ku mojemu zdziwieniu kocioł zaskakuje.
    Teraz czasem zaskakuje czasem się wiesza (częściej zaskakuje).

Konsultacja z Serwisem (telefon):
    Wydaje się, że faktycznie nieświadomie tym postukiwaniem odblokowałem ponoć jakiś silnik krokowy z zespołu gazowego, który umieszczony jest z lewej strony na dole.

Dowiedziałem się, też że jeśli faktycznie to będzie ten zespół to czeka mnie spory wydatek.

Proszę Wam o Waszą opinię i ewentualne inne sugestie co by to mogło być. Może ktoś z Was miał podobny problem - co to faktycznie było.
    Czy wymiana tego zespołu jest faktycznie konieczna. Być może należy sprawdzić coś jeszcze. Kocioł ma 2 lata i jestem nim totalnie rozczarowany!!!

Pozdrawiam

• #2 20 Lip 2014 11:57
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Może być armatura gazowa a może np. któryś z kabli mieć przebicie i zwiera do obudowy.

• #3 20 Lip 2014 21:07
    irus.m
    Specjalista - systemy grzewcze

Stary numer . Wymiana zespołu gazowego w całości, producent nie sprzedaje części zamiennych do nich. Coś ok.650 pln. Jak zaczął się wieszać zawór w zespole, będzie to się działo coraz częściej.
    pozdrawiam

• #4 19 Sty 2015 12:56
    art-budd
    Poziom 1  

Jak coś to mam części do zbycia nowe i używane taniej tel 668109446

Saunier Duval Semia F21 - Nie włącza się palnik - potem zgłasza błąd

• #5 04 Sie 2016 09:29
    D_amian
    Poziom 7  

Problem z zespołem gazowym. Postukiwanie pomaga ale problem się pojawił ponownie po roku - ta sama metoda i dalej działa. Póki co zespołu gazowego nie wymieniam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME