Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[SQL] xampp/thunderbird - import bazy z thunderbird do xampp

lippe 19 Lip 2014 12:59 825 1
  • #1 19 Lip 2014 12:59
    lippe
    Poziom 1  

Witam,
    Chce zaimportować bazę z Thunderbirda do xamppa. Eksportowałem bazę z Thunderbirda wtyczką sqlite_manager do pliku sql. phpMyAdmin przy imporcie wyrzuca mi błąd:

SQL query:

INSERT INTO "attributeDefinitions" VALUES(32,2,'built-in','subjectMatches',NULL);

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '"attributeDefinitions" VALUES(32,2,'built-in','subjectMatches',NULL)' at line 1

Jako, że jestem totalnie zielony w temacie to nie wiem co poprawić, żeby import zadziałał. Wrzucałem w googl'a zapytanie o błąd #1064 i inne na bazie wyrzuconego błędu, ale nie znalazłem rozwiązania.

0 1
  • Pomocny post
    #2 19 Lip 2014 14:06
    Sam Sung
    Poziom 30  

Baza z Thunderbirda jest bazą SQLite (jak zresztą wskazuje nazwa wtyczki: sqlite_manager), a Ty chcesz ją zaimportować do bazy MySQL (phpMyAdmin).
    Problem jest spowodowany drobnymi różnicami w składni SQL między SQLite a MySQL.
    Jak wpiszesz w google "sqlite to mysql", to pod pierwszym wynikiem jest link do listy konwerterów.
    Jeśli baza nie jest duża, to można się pobawić w konwersję ręcznie. Prawdopodobnie w w/w fragmencie MySQL-owi nie podoba się to, że nazwa tabeli jest ujęta w cudzysłów. Takich rzeczy do poprawienia może być jednak dużo więcej.
    A może w tej wtyczce sqlite_manager da się skonfigurować jakieś opcje eksportu?

0