Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

massey ferguson 240 MF - Brak ładowania

19 Lip 2014 19:55 2424 2
  • Poziom 12  
    Witam mam problem z kombajnem massey ferguson Mf240, silnik 4c perkins nie ma ładowania, sprawdzałem prądnicę za pomocą żarówki w trakcie pracy wydaje się być sprawna, chciałem sprawdzić regulator poprzez zmasowanie wszystkich kabli które są do niego podłączone bo tak wyczytałem w jakieś starej serwisówce ursusa ale kabel który jest podłączony z akumulatorem robił zwarcie z każdym innym który był tam przykręcony.
    Przeanalizowałem podłączenia z schematem c360 i wszystko jest ok oprócz tego że do regulatora w pin 16 jest przykręcony tylko kabel od prądnicy nie ma tego od kontrolki jak widnieje na schemacie czy ten kabel jest konieczny? To jest wzbudzenie tej prądnicy? Jednorazowo przyłożyłem tam kabel od akumulatora i słychać była że cewka zwiera zworę w regulatorze.
    Oprócz tego nie mogę rozszyfrować symbolu tej prądnicy nie wygląda mi to ani na "d" ani na "c".
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Jeśli nie posiadasz miernika

1)Odpal kombajn
    2)Odłącz akumulator
    3)Do alternatora w miejsce przewodu + podepnij żarówkę a drugim przewodem dotknij masy jeśli alternator ładuje będzie się świeciła.

Jeśli posiadasz miernik

Na odpalonym kombajnie zmierz napięcie na biegunach akumulatora + i -
  • Poziom 29  
    Tu jest prądnica, a nie alternator.
    Alternatora nie uruchamia się bez obciążenia.

Sprawdziłeś czy styki w regulatorze napięcia są czyste.
    Czyli to prądnica z Ursusa. Jeśli minus na masie to powinna być P20d i regulator Rg15d. Sprawdź jaki masz regulator. Jak taki to podłącz zgodnie ze schematem do C-360.
    A jak nie będzie działać to rozejrzyj się za alternatorem.