Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung r580 - nie wyłącza się

20 Lip 2014 11:59 1398 8
  • Poziom 8  
    mam taki problem z laptopem samsung r580 nie chce się wyłaczyć po kliknięciu w starcie wyłacz w ostatnim stadium wiesza sie i nie wyłacza sie do momentu az bateria sie rozładuje. pozostaje przytrzymanie przycisku power dopiero sie wyłaczy.
    Jakis pomysł jak to rozwiazac?
  • Poziom 30  
    magilla9999 napisał:
    w ostatnim stadium wiesza sie i nie wyłacza

Jakie to stadium ? Co w tym czasie widnieje na ekranie ?
  • Poziom 8  
    wiesza sie w na ekranie trwa zamykanie czasami jeszcze gasine ekran ale laptop pracuje dalej
  • Poziom 30  
    Włącz funkcję obsługującą ACPI w BIOS'ie. Myślę, że tutaj leży problem skoro gaśnie ekran ( chociaż niekoniecznie ). Sprawdź efekty.
  • Poziom 8  
    Aseri15 napisał:
    Włącz funkcję obsługującą ACPI w BIOS'ie. Myślę, że tutaj leży problem skoro gaśnie ekran ( chociaż niekoniecznie ). Sprawdź efekty.

opcja uruchom ponownie działa ale nadal nie wyłacza laptopa. mysle ze bez serwisu sie nie obedzie
  • Poziom 30  
    magilla9999 napisał:
    opcja uruchom ponownie działa

Nic o tym nie wspominałem. Funkcja ACPI to nie ponowne uruchamianie. Tłumacząc na polski, jest to zaawansowane zarządzanie energią, czyli między innymi automatyczne wyłączenie po zamknięciu systemu. Odpowiednia opcja w ustawieniach BIOS'u powinna być ENABLED.
  • Poziom 8  
    Aseri15 napisał:
    magilla9999 napisał:
    opcja uruchom ponownie działa

Nic o tym nie wspominałem. Funkcja ACPI to nie ponowne uruchamianie. Tłumacząc na polski, jest to zaawansowane zarządzanie energią, czyli między innymi automatyczne wyłączenie po zamknięciu systemu. Odpowiednia opcja w ustawieniach BIOS'u powinna być ENABLED.

wiem o co chodzi ale ta opcja jest właczona nic sie nie zmienia. ma takie pytanie z innej beczki czy to moze mieć coś z tym ze wsześniej był w nim dysk antywstrząsowy?
    Chyba się poddam nie mam juz pomysłu zakupie jeszcze taki sam dysk jaki był do tego samsunga i zobacze czy to cos zmieni. dziękuje za pomoc jezeli bedziesz miał jeszcze jakis pomysł napisz.
  • Poziom 30  
    To czy dysk jest antywstrząsowy czy nie, nie gra roli. Sprawdź ustawienia zarządzania energią w panelu sterowania.
  • Poziom 8  
    Aseri15 napisał:
    To czy dysk jest antywstrząsowy czy nie, nie gra roli. Sprawdź ustawienia zarządzania energią w panelu sterowania.

niestety wszelkie próby rozwiązania problemu nie powiodły się. laptop jedzie do serwisu
    dam znać czy usterka została usunięta pozdrawiam i dziekuję za pomoc.