Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK II FL - jakie focus posiada silnik , jak go kręcić

teyo3 20 Lip 2014 14:36 1968 1
  • #1 20 Lip 2014 14:36
    teyo3
    Poziom 11  

Witam mam pytanie odnośnie samochodu ford focus MK2 FL posiadam go już jakiś czas a mało o nim wiem dlatego proszę was o pomoc, moja foczka to silnik 1.6 16 v
    i pierwsze pytanie jaki to w końcu silnik zetec czy duratec ? jakiej produkcji czy jak pierwszej generacji współpraca yamaha czy inny producent jaki dokładnie
    kolejna prośba ile te fokusy palą ?
    wydaje mi się że za dużo mi pali i szybko wskazówka paliwa schodzi do zera
    choć komputer pokazuje 9.1 jazda tylko w mieście wiec ile powinien palić
    i najważniejsze pytanie jak go kręcić jakie obroty dla przykłady dodam że miałem FF I również benzyna 1.6 16v i tamten silnik był bardziej dynamiczny już przy obrotach 1500 w górę ładnie się zbierał
    a w focusie MK II FL rok 2010 niespodzianka słabo się zbiera wręcz mułowaty i to aż przy obrotach do 2500 czy to możliwe jak nim jeździć żeby był żwawy i miał normalne spalanie
    to pytanie kieruję do typowych posiadaczy tych foczek ( benzyna 1.6 v hatchback )
    najbardziej chodzi mi o obroty jakie on potrzebuje jak prawidłowo jeździć z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

• #2 01 Sie 2014 00:08
    gervee
    Spec od PLC

2000 obr/min dla silnika 1,6/100KM to minimum, żeby jechał (na V biegu). Od ok 2500 obr/min już zaczyna jechać, ok 3000 obr/min jest ok. Maks. moment przy 3500 obr/min.

Żeby jechać z sensem używasz obrotomierza, nie schodzisz poniżej 2000 obr/min jeśli jesteś na IV-V biegu. I-III rozpędzasz się ale z głową.

Jak dasz "z buta" to 9l/100km to będzie mało ;).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME