Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery IP DNR IP746 i DNR IP856H zmieniły adresację IP i MAC

kam998 20 Lip 2014 16:06 2031 5
  • #1 20 Lip 2014 16:06
    kam998
    Poziom 9  

Witam wczoraj popołudniu skonfigurowałem 27 kamer DNR IP746 i DNR IP856H. Rozdzielczość, detekcję oraz strumienie. Po ok 1 godzinie od zakończenia dokonałem ponownego przeszukania kamer w rejestratorze. Znalazłem tylko 10 zacząłem sprawdzać nie działające 27 kamer i zauważyłem, że zmienił się w nich nie tylko adres ip na 192.168.1.104 ale również MAC 00:01:AA:BB:CC. Ponadto nawet poprzez nowo nadany adres ip nie można się z żadną połączyć po IE. Ponowna zmiana adresu poprzez ip search niemożliwa. Myślałem, że uwaliłem kamery ale po podglądzie w herospeed widać nadany przeze mnie nazwę opis OSD w trakcie podglądu widać iż kamera resetuje się co ok 15-20 sek. Panowie pomóżcie bo inwestor mnie zamorduje:). Zastanawia mnie dlaczego zmienione zostało 17 kamer w różnych lokalizacjach z 27 reszta działa.

0 5
  • #2 25 Lip 2014 08:21
    kam998
    Poziom 9  

Widzę, że nikt nie spotkał się z takin problemem. Na szczęście Serwis stanął na wysokości zadania i wymienili elektronikę. dziś mam dostać kamery z powrotem. A i Chińczycy również się poddali ale poprosili o przesłanie do siebie na testy.

0
  • #3 27 Lip 2014 11:39
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

kam998 napisał:
    Widzę, że nikt nie spotkał się z takin problemem. Na szczęście Serwis stanął na wysokości zadania i wymienili elektronikę. dziś mam dostać kamery z powrotem. A i Chińczycy również się poddali ale poprosili o przesłanie do siebie na testy.

To Chińczycy kłamią jak z nut. Przygotuj się lepiej na więcej tego typu wykrzaczeń z tymi kamerami. To są OEMy, występują pewnie pod jeszcze kilkoma nazwami, właśnie u jednego inwestora poprawiamy system po "firmie instalacyjnej" - 5 placówek, po 20 kamer i jak się okazuje prawie 1/3 ma ten sam adres MAC! To jakie cyrki wychodziły jak chcieliśmy zrobić jeden centralny system to jest szok.
    Chińczycy oczywiście umywają ręce.

Inwestor chciał przyoszczędzić, a wyszło jak zwykle :)

0
  • #4 28 Lip 2014 08:35
    kam998
    Poziom 9  

Witam ponownie troche czuje sie jakbym prowadzil monolog ale poznalem przyczyne samouszkadzania kamer. Tak trzeba to nazwac jesli ustawienie detekcji. Obszaru i czulosci usmierca kamere ale nie odrazu dopiero po odlaczeniu zasilania. Dlatego dopiero po uwalonuch koloejnych 11 kamerach zauwarzylem ten problem. W tej chwili mam wylaczona detekcje ruchu ale inwestor chce detekcji. Nie wiem co bedzie po odlaczeniu zasilania .

0
  • #5 28 Lip 2014 08:47
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

zmiany MAC spowodowane są pirackimi kartami LAN..... jest to znany problem w chińskich najtańszych produktach.
    Często było tak że partia kamer IP miała jeden taki sam MAC :D.... a to znaczy że w sieci LAN = takie kamery bardzo ciężko działają lub w ogóle nie działają (zależne od switchy oraz ustawień sieciowych).

Każda kamera w sieci lub urządzenie powinno mieć inny MAC adres, jeżeli to się wszystko rozwala - ja bym te 27 kamer oddał do dystrybutora i powołał się na niezgodność towaru - wadę dyskwalifikującą (możesz powiedzieć że wszystkie kamery mają działać na DHCP - z jednym MAC'iem - nie będą działać).

Chińczycy nic nie wiedzieli :P ale oni doskonale wiedzą gdzie jest problem - no ale co mają powiedzieć ? przyznać się że piracą realteka ? :D

0
  • #6 28 Lip 2014 11:35
    kam998
    Poziom 9  

Kolega może mieć rację, ale w tym przypadku pierwsza partia padła po konfiguracji, gdy już pracowały w sieci z indywidualny adresem IP. natomiast pozostałe padały po podłączeniu bezpośrednio do komputera. więc sieciowo jest "nieźle". Myślę, że w tym konkretnym przypadku chodzi o skopany firmware. Sprawa jest w toku.

0