Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus 4514 - Pompa podnośnika bardzo wolno podnosi

krzys375 20 Jul 2014 17:25 5829 12
    krzys375
    Level 9  
    Witam
    Mam problem z podnośnikiem w Ursus 4514 1996''
    Bardzo wolno podnosi rzeczy/sprzęty zawieszone na cięgłach.
    Podnieść podniesie ale z dużą ilością gazu.
    Na zgaszonym ciągniku opuszcza powoli.
    Od czego zacząć żeby nie wydawać na darmo pieniędzy i nie tracić czasu nie ukrywam że chcę wydać jak najmniej na tą naprawę.
    Proszę o pomoc
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    krzys375
    Level 9  
    Co do hydrauliki zewnętrznej to tylko pracuje na przyczepce 1 tłokowej wolno podnosi i wolno opuszcza i w owijarce sipma z274 chodzi bez problemu
    mtracz
    Level 29  
    Hydraulika ma siłę podnośnic ciężkie maszyny bez gazu. Dodanie gazu przyspiesza tylko wydajność?
    krzys375
    Level 9  
    Tak im więcej gazu to szybciej podnosi. Bele z sianokiszonki musi podnosić z dużą ilością gazu żeby była w górze.
    krzys375
    Level 9  
    Czy może mi ktoś pomóc?
    mtracz
    Level 29  
    A filtr czysty? Olej jaki w skrzyni?
    Od jak dawna taka anomalia?
    krzys375
    Level 9  
    Który filtr? nie wiedziałem że jest jakiś filt od oleju przekładniowego który sie dolewa przez korek do skrzyni
    Od 5-6 lat słabo podnosi nie używałem podnośnika do teraz.
    Hipol przekładniowy dokładne parametry mam zapisane gdzieś w książce
  • Helpful post
    mtracz
    Level 29  
    Filtr jest przy pompie hydraulicznej.
    Spuść olej ze skrzyni i tylnego mostu. Pod spodem tylnego mostu jest pokrywka na 3 śruby. Odkręcasz ją i masz dostęp do filtra. Filtr wystarczy dobrze umyć i przedmuchać.
    Przygotuj się na dużą ilość oleju 42litry.
    Lepszym olejem był by Agrol u.
    krzys375
    Level 9  
    Filtr był czyściutki w pokrywce było tylko troszkę brudu. Olej był ładny wg mnie nie ma przymusu zmiany oleju zmienię na agrol u kiedy znajdę przyczynę czemu pompa słabo podnosi. Dodam że gdy są podniesione ramienia do góry po pewnym czasie one opadną na dół gdy zgaszę ciągnik. A gdy jest obciążenie to opadają powoli nawet na chodzącym silniku przy niskich obrotach
    ftp.kowal
    Level 35  
    Przez te 5 dni sprawdziłeś tylko stan filtru. A pomiar ciśnienia gdzie? Chcesz pomocy, napisz jakie masz ciśnienie na wyjściu zewnętrznym. Przyczyn może być wiele począwszy od uszczelniaczy kończąc na samej pompie.
    krzys375
    Level 9  
    Nie którzy ludzie maja nie tylko jedną pracę, Nie mam manometru, kupię sprawdzę i się odezwę innej możliwości nie mam.
    krzys375
    Level 9  
    Winowajcą była pompa hydrauliczna. Ciśnienie jakie wyrabiała to 80 bar. Po regeneracji oryginalnej pompy ma 180 :). Dzięki za pomoc