Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 1,9 dci - Falujące obroty

mar-kom 20 Jul 2014 19:49 7746 6
    mar-kom
    Level 11  
    Witam.Mam Scenica 1,9 dci 102KM, 2001r i jest problem z falującymi obrotami obojętnie czy jest zimny czy rozgrzany silnik,mało tego przy 2,5 tyś obr zapala się lampka od świec żarowych i przechodzi w tryb awaryjny ogólnie auto niema mocy filtr paliwa i powietrza wymieniony na nowy byłem na diagnostyce i podłączyli komputer i niema o dziwo żadnych błędów ani w elektryce ani w układzie paliwowym więc powiedziano mi że może być coś z rozrządem nie tak,czy to możliwe?auto odpala bez żadnych problemów.Pozrawiam
    panam
    Level 29  
    Sprawdz parametry a nie błędy, ciśnienie doładowania, temp silnika, air mass, ciśnienie paliwa, a na koniec przelewy na wtryskach co jest ważne.
    poduszki
    Level 14  
    Sprawdź korekcję na wtryskach
    mar-kom
    Level 11  
    Byłem dziś u innego mechanika który pracował w servisie Renault i jeszcze raz podłączył auto pod komputer i znów wyszło brak jakiegokolwiek błędów więc sprawdził też te parametry o których pisał " panam " i również wszystko jest w normie tak stwierdził więc sam już nie wiem chętnie bym zostawił auto u niego niech coś z tym zadziała,ale gość jest zawalony robotą a mi jest auto potrzebne muszę czymś jeździć do pracy.
    jokerro
    Level 34  
    Faluje ciśnienie na CR.Przyczyny dwie,wtrysk(i)regulator.
    Ten mechanik wczoraj słabo widział po weekendzie jeszcze.
    audax
    Level 13  
    Poza problemami z paliwem może być jeszcze przepływka. sprawdź parametry jakie czyta ECU dla ciśnienia paliwa, otwarcia zaworu w pompie i ilości luftu z przepływki
    mar-kom
    Level 11  
    Witam,wczoraj postanowiłem zaryzykować i kupiłem nowy regulator ciśnienia BOSCH cena dość wysoka 410 zł za takie maleństwo ale za to efekt powalający dzięki waszej pomocy autko ożyło i śmiga jak nowe,wszystkim za pomoc i zainteresowaniem moim problemem z autkiem dziękuję i należy się wam zimny browarek,jeszcze raz dziękuję i zamykam temat.Pozdrawiam