Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAG BP2219W 22" - Pionowa czerwona linia na środku ekranu

master-007 20 Lip 2014 20:50 3381 7
  • #1 20 Lip 2014 20:50
    master-007
    Moderator na urlopie...

Witam,
    Mój problem przedstawia się następująco:
    dzisiaj czyściłem ekran monitora MAG BP2219W 22" płynem 4world LCD cleaning liquid w sprayu. Po wyczyszczeniu odczekałem chwilę, włączyłem, oglądnąłem 2 godzinny film, wszystko było ok. Wyłączyłem komputer. Po jakichś 2 godzinach, po ponownym włączeniu komputera (w trakcie włączania również) na ekranie pojawiła się pionowa czerwona linia. Najbardziej widoczna jest na czarnym tle, na bialym tle wogóle nie jest widoczna. Jest ona grubsza na dole ekranu a cieńsza u góry, a przynajmniej takie robi wrażenie. Na szarym tle widać jakby miała grubość jednego pixela przez całyu ekran od górnej do dolnej krawędzi.
    A tak to się prezentuje:
    Ekran:
    MAG BP2219W 22" - Pionowa czerwona linia na środku ekranuMAG BP2219W 22" - Pionowa czerwona linia na środku ekranu

PS
    Nie wiem czemu po dodaniu do postu zdjecia uległy obróceniu, u mnie na monitorze są normalnie w pozycji pionowej

Płyn czyszczący:
    MAG BP2219W 22" - Pionowa czerwona linia na środku ekranu

Czytałem inne, podobne tematy, a tam rady były trzy:
    1. Kup nowy monitor
    2. Wymień matrycę
    3. Przyzwyczaj się do tej linii.

Może jednak skoro tak nagle ta linia powstała to można ją w podobnym tempie usunąć?

0 7
  • #2 20 Lip 2014 21:51
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Podłącz na chwilę inny monitor. W ten sposób wykluczymy/potwierdzimy awarię karty graficznej.
    Monitor też mógł ulec uszkodzeniu. Nie dociskałeś mocno matrycy?

0
  • #3 20 Lip 2014 22:52
    master-007
    Moderator na urlopie...

Po teście na monitorze kineskopowym karta graficzna jest w porządku. Całą jednostkę mam nową tylko monitor starszy. Moim zdaniem nie naciskałem zbyt mocno, ewentualnie jakimś zaciekiem mogło się dostać odrobinę tego płynu między ekran a ramkę. Tak dla dodatkowej informacji - na dole ramki wspóliniowo z tą czerwoną linią jest włącznik i dioda włącznika.

0
  • #4 21 Lip 2014 18:16
    maliniak80
    Poziom 16  

Mialem kiedys tak samo w LG 17, stalo sie to samo z siebie, po rozebraniu monitora i naciskaniu delikatnym na tasme ze sciezkami ta ktora idzie do kontrolera matrycy kreska pionowa znikla wiec poskladalem monitor, pochodzil z tydzien i to samo wiec znowu rozebralem i tym razem nie chciala zniknac wiec mocniej naciskalem na ta tasme i wyskoczyl juz pionowy pasek taki na 2cm, wkurzylem sie i trzepnalem tym monitorem na strych bo reszta jest sprawna, lezy tam do tej pory juz ze 4lata :-) ot taka historia

0
  • #5 21 Lip 2014 19:55
    mikas3676
    Poziom 14  

Jeśli po zmianie rozdzielczości na mniejszą wygląd kreski nie zmienia się to ewidentnie jest to usterka matrycy. W przypadku tak starego monitora naprawa może się nie opłacać, a dostęp do części być ciężki.

0
  • #6 21 Lip 2014 20:15
    master-007
    Moderator na urlopie...

Zmiana rozdzielczości nic nie dała, chyba będzie trzeba spisać na straty. Patrząc na allegro to używane sprzęty tego pokroju chodzą w cenie 150zł czyli naprawiać się nie opłaca. No nic, to pozostaje mi tylko podziękować wam koledzy za zainteresowanie.

To teraz mały off-topic będący skutkiem niepomyślnego rozwiązania tematu.
    Poszukałem trochę w necie czegoś, co mogłoby zatąpić ten monitor i nie nadszarpnęłoby zbytnio mojego budżetu. Znalazłem klilka pozycji w cenie do max 550zł:

1. LG 22EA53VQ-P - 21,5"
    2. LG 22MP55HQ - 21,5"
    3. LG 22EA63V-P - 21,5"
    4. PHILIPS 224E5QDAB - 21,5"
    5. PHILIPS 234E5QDAB/00 - 23"

Wszystkie mają matowe matryce AH-IPS, porty VGA, DVI i HDMI, Philipsy mają głośniki a LG port słuchawkowy mini jack.
    Który waszym zdaniem najlepszy z nich, ewentualnie może jakieś inne propozycje

0
  • #7 23 Lip 2014 23:33
    themichal
    Poziom 17  

Ja bym chętniej wybrał LG, głośniki w monitorze to słabe rozwiązanie, monitorów philipsa jest mało (odczuwam ich brak doświadczenia w produkcji monitorów) i zwykle mają "philipsowkie" udziwnienia przeszkadzające przy naprawie ale o naprawianiu raczej nie myślimy, to są moje odczucia.

0
  • #8 24 Lip 2014 06:53
    master-007
    Moderator na urlopie...

Wynalazłem jeszcze LG 23EA53VQ-P o podobnych parametrach tylko o matrycy 23"

na agito 559zł + 15zł przesyłka
    link

Moderowany przez Dzimi:

Temat zamykam. Ostanie posty całkowicie nie odpowiadają głównemu tematowi jak i charakterowi działu.

0