Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung HT-X250 - Kino domowe nie czyta płyt i wyłącza się

Electric_TM 20 Jul 2014 22:12 3561 2
    Electric_TM
    Level 13  
    Witam. Urządzenie dotarło do mnie z informacją - nie czyta płyt. Rozebrałem, wyczyściłem optykę, wymieniłem 4 elektrolity w zasilaczu (reszta sprawdzona, OK) włożyłem płytę DVD i czyta. Pięknie było przez 3 minuty, bo po tym czasie kino wyłączyło się całkiem. Włączyłem ponownie i już płyty nie przeczytał ani razu mimo kilku prób na ciepło i na zimno po nocy bez zasilania. Laser świeci się i przesuwa, płyta się kręci (trochę za szybko jak na moje oko i ucho), po paru minutach wyłącza się. Napięcia sprawdzone, zgodne ze schematem. W funkcji "tuner" gra bez problemu, bez wyłączania. Wymieniłem laser na nowy i ku mojemu zdumieniu sytuacja powtórzyła się. Znowu zaczął odtwarzać DVD prawidłowo, ale po kilku minutach zgon. I już więcej nie czyta. Kręci płytą jak przed wymianą lasera. Czyżby to był zabójca laserów ?
    bartazal555
    Level 2  
    Mam podobny problem. Nie czytal plyt, ale tez nie bardzo chce krecic plyta, wlasciwie to nie chce jej podnosic na silniczek. Wymienilem laser razem z mechanizmem, ale nadal jest to samo. Dodam, ze babcia bardzo ciekawie miala je ustawione - do gory nogami. Moze kieszen do wymiany?

edit: Kieszen juz dziala, plyta jest podnoszona, laser sie pali, probuje przesunac, ale silniczek od lasera wykonuje pol obrotu i staje, plyta nie kreci.
    Electric_TM
    Level 13  
    Wywieszam białą flagę i podpisuję akt kapitulacji.
    Klient zabrał sprzęt. Jak mi doniósł, próbował podobno jeszcze w dwóch serwisach i też nic, więc w końcu kupił sobie na Mikołaja nowe.