Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniden ubc69xlt-2 - Brak odbioru po burzy

20 Jul 2014 23:31 1104 2
  • Level 8  
    Witam mam następujący problem ze swoim skanerem.
    W trakcie burzy skaner odlaczony był od zasilania natomiast antena zewnętrzna była
    podłączona. Po burzy kiedy wróciłem do domu okazało się ze skaner nie odbiera początkowo mmyślałem że to coś z anteną sprawdziłem także antena odpada. Skaner odbiera silne sygnały pochodzące np z radiostacji nasobnej trzymanej w drugim ręku. Nie odbiera sygnałów pochodzących z 15km wcześniej odbiór z tej odległości był rewelacyjny. Dodam że ten sam skaner kolegi podłączony do mojej anteny odbiera tak jak mój wcześniej.
    Czy jest możliwość naprawy czy może lepiej zbierać na nowy?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Jeżeli antena nie była zwarta dla DC to na 90% zaindukowało się w niej dość silne pole, które upaliło/wypaliło samo wejście odbiornika.

Wyłączenie urządzenia tylko z samego zasilania prawie nic nie daje a raczej powinieneś wyłączyć/odłączyć antenę a zasilacz mógłby pozostać włączony.

Pozdrawiam.
  • Level 8  
    Tak rozumiem. W trakcie burzy nie było mnie w domu zawsze odlaczalem antenę podczas burzy. Chciałbym się dowiedzieć czy jest opcja naprawy.
    Proszę o pomoc.