Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-1020 MFP - Instalacja drukarki sieciowej a serwer proxy

Chris1984 20 Lip 2014 23:59 2526 18
  • #1 20 Lip 2014 23:59
    Chris1984
    Poziom 8  

Witam wszystkich zacznę najlepiej od początku, jakiś miesiąc temu zostałem zatrudniony na jednej z wyższych uczelni jako "Referent ds. informatycznych" zajmuje się na tam głównie elektroniką w tym również drukarkami. Jak komuś padnie drukarka dzwoni po mnie... jak trzeba zainstalować nową drukarkę też.. cały czas instalowałem tam drukarki poprzez USB i wszystko było ok, do póki nie kazano mi zainstalować drukarki sieciowej z którą nastąpił mały problem drukarka od razu mówię działa ok (jest ona podłączona do switcha Edimax'a i na jednym kompie działa bez zarzutu mój poprzednik ją instalował), mam ją zainstalować na drugim, podłączyłem skrętkę do switcha (kabel też działa, sprawdzałem) i jazda, drukarka to Kyocera model FS-1020 MFP. Dodaje nową drukarkę, wybieram TCP/IP standardowo wszystko wygląda ok tylko że nie drukuje... jak próbuje pingować adres IP drukarki, jest to 192.168.2.137 to wywala coś takiego:

10.0.3.97 to adres serwera proxy

Żeby było śmieszniej jak pinguję 10.0.3.97 bezpośrednio wszystko jest ok i pingi "odbijają" się bez problemu...

Tu macie jeszcze kilka zrzutów może coś to komuś podpowie...

Jeśli ma, ktoś pomysł jak to "ugryźć" będę wdzięczny

Od razu piszę że nie mogę poprosić o pomoc uczelnianych informatyków, bo pracuje w dziale administracji a oba te działy się nienawidzą, więc nikt mi tam nie pomoże...

POZDRAWIAM

0 18
  • Konica Minolta
  • #2 21 Lip 2014 14:41
    bodom
    Poziom 29  

Chris1984 napisał:
    ...i na jednym kompie działa bez zarzutu mój poprzednik ją instalował), mam ją zainstalować na drugim,

Czy drukarka jest udostępniona?
    Teraz inne osoby w sieci będą mogły łączyć się z tą drukarką. Muszą tylko dodać drukarkę sieciową (udostępnioną) na swoich komputerach.

0
  • Konica Minolta
  • #3 21 Lip 2014 21:16
    Chris1984
    Poziom 8  

Tak, udostępnieni drukarki to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem, niestety nic to nie dało :(

0
  • #4 22 Lip 2014 08:09
    TECHNO-PRINT
    Poziom 20  

Chris1984 napisał:
    Tak, udostępnieni drukarki to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem, niestety nic to nie dało :(

Może komputery nie działają w tej samej grupie roboczej?
    Jeżeli na jednym kompie działało przez USB to po udostępnieniu w komputerach z tej samej grupy roboczej też powinny działać. Tu nie ma żadnej filozofii.

0
  • #5 22 Lip 2014 17:38
    mmcinek
    Poziom 17  

Spróbuj zainstalować drukarkę za pomocą kreatora instalacji, z reguły sam wykrywa drukarki Kyocery. Po za tym coś pomyliłeś z modelem. To co masz jest drukarką czy mfp?

0
  • #6 22 Lip 2014 21:18
    Chris1984
    Poziom 8  

Cytat:
    Jeżeli na jednym kompie działało przez USB to po udostępnieniu w komputerach z tej samej grupy roboczej też powinny działać. Tu nie ma żadnej filozofii.

Nigdy nie było to podłączone przez USB, do jednego kompa tak jak opisywałem jest podłączony przez przełącznik z tego samego przełącznika wychodzi kabel sieciowy do mojego kompa, w obu komputerach podłączenie jest identyczne...

Cytat:
    Spróbuj zainstalować drukarkę za pomocą kreatora instalacji, z reguły sam wykrywa drukarki Kyocery. Po za tym coś pomyliłeś z modelem. To co masz jest drukarką czy mfp?

próbowałem zainstalować przez kreatora, kreator drukarki nie widzi... od razu piszę że grupa robocza jest ta sama...

a drukarka to Kyocera FS-C1020MFP to jest ten model

0
  • #7 23 Lip 2014 06:18
    mmcinek
    Poziom 17  

A jednak pomyliłeś model, litera "C" przed numerem robi różnie. :wink:
    Do tego urządzenia nie ma sterownika KX, który automatyzuje instalację.
    Czy komputer używa adresu z tego samego zakresu co mfp? (polecenie ipconfig , jak już jedziemy po DOS :D )
    Jeśli tak to spróbuj zaznaczyć "Nie używaj serwera Proxy dla adresów lokalnych",
    bo w końcu z urządzeniem będziesz łączył się lokalnie.
    A tak w ogóle, to nie rozumiem antagonizmów między waszymi działami, to co najmniej nie logiczne :?

0
  • #8 24 Lip 2014 17:50
    Chris1984
    Poziom 8  

No rzeczywiście "połknąłem" C przy nazwie modelu :/ co od pytanie niestety adres ip nie jest z tego samego zakresu ip drukarki to 192.168.2.137 a kompa to 10.0.3.17 :(

A co do antagonizmów to szkoda gadać, dwa najbardziej nienawidzące się działy na całej uczelni :) każdy rzuca sobie kłody pod nogi przy każdej okazji...

0
  • #9 24 Lip 2014 18:12
    rys57
    Moderator

Chris1984 napisał:
    adres ip nie jest z tego samego zakresu ip drukarki to 192.168.2.137 a kompa to 10.0.3.17
    Przeniosłem wątek do "Początkujący" :D .

0
  • #10 24 Lip 2014 19:47
    Chris1984
    Poziom 8  

Te moderator chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem przeczytaj to jeszcze z 10 razy...

0
  • #11 24 Lip 2014 20:03
    rys57
    Moderator

Nie zrozumiałem, tępy jestem. Życzę powodzenia w instalacji :D

0
  • #12 27 Lip 2014 21:07
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

skoro wszystko masz na jednym switchu, drukarka i komp w tej samej puli, to po co mieszasz z proxy, instalujesz port tcp/ip z numerem drukarki, lub nazwą hosta (drukarki) i tyle, ale skoro nawet pingi nie chodzą to szukaj gdzie indziej, podłącz na początek kompa z drukarką jednym scrosowanym kablem - wyeliminujesz infrastrukturę sieciową

0
  • #13 27 Lip 2014 21:21
    Chris1984
    Poziom 8  

Wszystkie sprzęty na uczelni zostały podpięte ustawione na statyczne adresy IP, wydział informatyki ma zdalny dostęp do każdego kompa i zarządzają proxy od siebie, jak zacznę im przełączać ich ustawienia, to już mówię że będzie awantura jak cholera, dlatego staram się to zrobić tak jak jest....

0
  • #14 27 Lip 2014 23:04
    martinkrys

w takim razie pewnie masz zablokowany port 9100, zakładam, ze masz uprawnienia administratora na kompie z którym masz kłopot? Nie napisałeś jaki jest tam system, jaki antywirus. Jeśli nic nie możesz przestawiać w zaporze, antywirusie, to zawołaj takich którzy mogą, bo bez uprawnień nic nie wskórasz

0
  • #15 28 Lip 2014 18:34
    Chris1984
    Poziom 8  

Mam dostęp do konta i użytkownika i administratora, system to WindowsXP z SP3 Pro, nie mogę nikogo zawołać, też już do takiego wniosku doszedłem że informatycy powinni u siebie coś przełączyć dlatego proxy mnie nie przepuszcza, gadałem z jednym z informatyków i wyłożyłem mu temat to powiedział że oni nic nie mogą i on nie wie w ogóle czemu się tak dzieję... przypominam że dział administracji w którym pracuje żyje jak pies z kotem z działem informatyków :/ to nie jest błahy problem, gdyby taki był nie opisywałbym go tutaj...

0
  • #16 28 Lip 2014 19:54
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Coś mi się wydaje, że 10.0.3.37 to nie jest żadne proxy, tylko domyślna brama. W takim wypadku przypuszczalnie komputer ma też adres z tej puli, a jeśli drukarka jest w innej, domyślna trasa idzie przez domyślną bramę. Moim zdaniem trzeba iść do informatyków i podpytać o wolny adres w danej (pod) sieci, ustawić go na drukarce i tyle.

Wejdź w połączenia sieciowe, kliknij prawym na połączeniu lokalnym czy jak się ono tam zwie, następnie Stan i zakładka Obsługa, zobacz jaka tam jest adresacja.

0
  • #17 28 Lip 2014 21:52
    martinkrys

nie ma innego wyjścia, albo nie ta pula albo blokowane porty, proxy nie ma tu znaczenia

0
  • #18 28 Lip 2014 22:17
    bodom
    Poziom 29  

Chris1984 napisał:
    ip drukarki to 192.168.2.137 a kompa to 10.0.3.17

0
  • #19 29 Lip 2014 07:58
    martinkrys

podaj adres IP kompa, nie proxy, tylko samego komputera z którym masz kłopot

0