Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długa lampa led na suficie

Hagari 21 Lip 2014 07:46 1641 3
  • #1 21 Lip 2014 07:46
    Hagari
    Poziom 2  

Witam, jestem nowy na forum, jeśli temat zakładam w nieodpowiednim dziale to proszę o wybaczenie.

Więc tak... Mam w pokoju dwie podłużne belki (poddasze), które straszą swoim wyglądem. Postanowiłem coś z tym zrobić i doszedłem do wniosku, że ozdobne oświetlenie będzie tym czego potrzebuję.

Dlatego też, po chwili namysłu, zacząłem tworzyć w głowie wizualną stronę projektu. Dla jego zobrazowania przygotowałem prosty schemat - mam nadzieję, że jakkolwiek pomoże wam on w zrozumieniu problemu.
    Długa lampa led na suficie

Niżej też zamieszczam wyjaśnienie grafiki.
    Opis obrazka:
    - Widok lewa/prawa:
    - Mocowanie - coś co będzie na tyle trwałe, żeby utrzymać całą konstrukcję,
    - Przekrój przód/tył:
    - Belka - powód problemu, piąte koło u wozu, podpora dachu (?),
    - Blacha - błyszczący element odbijający światło.
    - Dioda led (?) - źródło światła,
    - Widok Spód:
    - Matowy element - półprzezroczyste coś, rozprasza światło,
    - Dioda led (?) - źródło światła.

A teraz, skoro dotarliśmy do tego momentu, dokładniej opiszę co i jak.

Problemem głównie są pytania:
    "Czego do tego użyć?", "Jak to wykonać?", "Ile w przybliżeniu będzie to kosztowało?".

Rzeczy pewne.

Diody mają być koloru niebieskiego, jeśli to zmienia w jakiś sposób postać rzeczy. Całość ma świecić jednocześnie - bez żadnych wydziwień w stylu lampek choinowych. Konstrukcja ma być w miarę lekka i tania, głównie tania. Poza tym, ma wyglądać estetycznie.

Rzeczy niepewne.

Jakie mocowanie byłoby najlepsze?

Jaką i gdzie zakupić blachę, która będzie na tyle (brak słowa), że "wzmocni" promień światła? Coś na zasadzie rozpraszania światła w lampach ogrodowych.

Czy warto, a jeśli tak to jaki matowy element użyć? Chodzi o to, żeby światło nie biło mocno w oczy, ale w miarę oświetlało pomieszczenie. Choć głównie ma być to lampa ozdobna.

Z czego wykonać obudowę całości?

Jak to zrobić od strony fachowej? Czyli gdzie i jak wsadzić kabelek.

I główne pytanie.

Ile wyniesie koszt całości?

Moja wiedza oscyluje na poziomie tego co dawno temu wyniosłem z gimnazjum, gdzie robiło się jakieś proste lampki, zabawki itd. Więc w miarę wyrozumiałości proszę do mojej niewiedzy.

Tak więc proszę jeszcze raz, o pomoc w wykonaniu tej lampy. Badum-tsss. ;- ;

0 3
  • Mitronik
  • #2 21 Lip 2014 08:08
    serwisor
    Poziom 29  

Po 1. O jakich odległościach mówimy?
    Po 2. Jak z zasilaniem? masz tam jakieś puszki, rozetki? Czy kładziemy nową instalację.
    Po 3. Projekt i pomysł to musisz mieć ty, ew. jakiś dekorator.
    Nikt nie będzie próbował wymyślić czegoś, bo zaraz powiesz, że to nie, bo ...
    a tamto nie bo ...

Po. 4 Mocowanie - a jak ty to widzisz, chcesz się wwiercać w te belki? Kleić do nich?

Są gotowe listwy alu z miejscem na taśmę LED, jak i gotowe z zamontowanymi taśmami.
    Do rozpraszania światła dobra może być matowa pleksa, ale czemu chcesz niebieskie LEDy do oświetlenia pomieszczenia?

Koszt, a to dobre, no TANIE, to pojęcie względne, u Ciebie nie ma podstawowych danych, więc nie wiemy czy tanie to ma być 100 zł, czy tanie to ma być 500, a może wręcz liczysz, że zrobisz to za 30zł.

Więc określ swoje ambicje, przelicz na zamiary, zastanów się czego chcesz i wróć do tego tematu, odpowiadając na kolejne pytania ...

0
  • Mitronik
  • #3 21 Lip 2014 08:10
    janek1815
    Poziom 38  

Zobacz czasem na początek samą taśmę Led kilka centymetrów przyklej do belki.

Dodano po 1 [minuty]:

Zobacz czasem na początek samą taśmę Led kilka centymetrów przyklej do belki.

0
  • #4 21 Lip 2014 11:14
    Hagari
    Poziom 2  

1.

Wymiary belki:
    165 długość
    10 wysokość
    10 szerokość

2.

Czysta instalacja. Nic tam nie było wcześniej montowane, z wyjątkiem kilku gwoździ - do wyrwania.

3.

Projekt, bardziej chodziło o techniczne przygotowanie. Materiały itd.

4.

Raczej wiercić, przy klejeniu więcej roboty.

Za gotową listwą się jeszcze rozejrzę, ale to inna sprawa. Bo zostanie jeszcze "pudło" do zrobienia.

Niebieskie z racji, że ma to być światło ozdobne. Co zresztą dwa razy wspominałem w pierwszym poście.

Ogółem mam te 300 zł. Jednak jeśli to możliwe, chciałbym zmieścić się w 100-200 zł.

A poza tematem to spokojnie. ;)

0