Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz antenowy

23 Kwi 2005 18:29 11707 11
  • Poziom 15  
    Witam. Posiadam w samochodzie radio philipsa, ale nie za ciekawie ściąga sygnały stacji radiowych. W mieście jest ok ale za miastem to kicha na calego... włączam wyszukiwanie, to szuka np ze 25 km. troche to jest irytujące. kupiłem więć wzmacniacz antenowy na 12V i go podłączyłem. Problem w tym że np Zetka w mieście czasem zaszumiała, a teraz to kibel na całego. Co może byś przyczyną?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    wzmacniacz wzmacnia zarówno sygnał jak i zakłucenia
    kup se porządną długą antenę np polską z unicomu
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Nie wiem jakie jest pokrycie stacjami ukf w okolicach Słupska ale to coś raczej nie tak że to twoje radyjko nie może nic znaleźć.???
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Może tu tkwi problem w samym radiu, głowicy z powodu zimnych lutów. Może problem tkwi w antenie z powodu starości i korozji (antena, masa).Niestety niewiemy jaki model tego philipsa wiec można tylko sobie rokować "co by było gdyby". Niech autor postu bardziej szczegułowo opisze radio.
  • Poziom 15  
    Nie mam żadnych parametrów radiana przednim panelu nie ma żadnych symboli a naklejki są w postaci resztek kleju. Byłem ostatnio w trasie i zaraz za miastem straciłem zasięg. Działał tak samo ze wzmacniaczem i bez. Jak znajdę trochę czasu to zamontuje nową antenę i przewód, a jak nie da to efektu to trzeba będzie kupić nowe radyjko. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    A autko to jest to czasami jakiś VW (lub seat, skoda) ?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Po latach montaży doszedłem do wniosków (pisanych już wyżej), że dla niezepsutego radia i sprawnej anteny wzmacniacz jest w samochodzie wręcz szkodliwy; wniosek: naprawić samochód lub radio. Napisz, czym to jeździsz, doradzimy.
  • Poziom 15  
    Mój samochód to mercedes sprinter, radio nie jest orginalne. Zdecydowałem się na montaż wzmacniacza gdyż jak już nadmieniłem gubi zasięg.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Pewnie nie miał fabrycznej anteny? Montowałem zwykle na przednim błotniku coś z UNICON'u i zawse bez problemów; nowa antena nie jest dużo droższa od wzmacniacza.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Wiec posumowując, najpierw trzeba określić czy winna za słaby odbiór jest antena czy radio. Zwykle robi się to metodą nieco na oko. Zamiast anteny wkłada się spory kawałek drutu, jeśli taki drut odbiera lepiej lub podobnie jak antena w aucie to naczy że masz słabą antenę. Jeśli jest gorzej to należało by sprawdzić na innym radiu bo ono może być uszkodzone. Wypada też popatrzeć na mocowanie anteny, czy nie ma tam troszkę większej puszki a w niej wzmacniacza, można to poznać po dodatkowym kabelku. Jeśli nie będzie on zasilany to efekt będzie podobny.

SławeK
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Ja najszybciej sprawdzam antenę metodą "na AM". Uszkodzona anten sprawia, że radio może grać nawet nieznacznie słabiej na FM a wtedy na AM(np.LW)- wcale. Jeżeli na zakrasach AM jest dobrze- antena jest na pewno dobra.
  • Poziom 15  
    Jest nowe radio, nowa antena zatem nie ma problemu dzieki za odp.
    Pozdrawiam i temat zamykam.