Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Slican CXS-0424 - Numer własny translacji

sq6nej 21 Lip 2014 13:26 984 2
  • #1 21 Lip 2014 13:26
    sq6nej
    Poziom 9  

Cześć,

mam problem z centralką Slican CXS-0424.
    Urządzenie owo działało około 4 lat bez problemu , w ostatnich dniach przestało komunikować się poprzez analogową linie miejską - działało tylko lokalnie.
    Po podłączeniu się do centralki z pomocą oprogramowania 4.07.0220pl - za pomocą którego uruchomiłem ongiś cały system, znalazłem informację że uszkodzona jest linia miejska (Slot4 - CXS2CO2AB - 1-4-1).
    Wyłączyłem uszkodzoną linię , oraz załączyłem drugą linię która do tej pory nie była używana (1-4-2).
    Linia wygląda na sprawną - da się na nią dodzwonić , nie da się natomiast wydzwonić na miasto. Prawdopodobnie z powodu nie ustawionego numeru własnego translacji. Niestety nie da się wpisać tego numeru w konfiguracji - mimo iż instrukcja podaje gdzie go wpisać , to pole jest "szare" - zablokowane, nie do edycji. Z instrukcji także wynika konieczność wypełnienia tego pola w celu realizacji połączeń wychodzących.

Może ktoś podpowie co zrobić aby pole dało się edytować ?

FW centrali 4.04.0471pl
    W centrali są jeszcze dwie dodatkowe karty CXS4AB

Slican CXS-0424 - Numer własny translacji

• #2 21 Lip 2014 13:34
    R-MIK
    Poziom 37  

[quote="sq6nej"](...)Prawdopodobnie z powodu nie ustawionego numeru własnego translacji.
    W translacji ASS czy GSM numer nie jest istotny zwłaszcza w ruchu wychodzącym ale trzeba tam wpisać cokolwiek.

sq6nej napisał:

Niestety nie da się wpisać tego numeru w konfiguracji - mimo iż instrukcja podaje gdzie go wpisać , to pole jest "szare" - zablokowane, nie do edycji.

Może używasz ConfigManUser.user?

sq6nej napisał:

Z instrukcji także wynika konieczność wypełnienia tego pola w celu realizacji połączeń wychodzących.

ConfigMan.admin daj taka możliwość. Kolejna sprawa, to to że może konieczne będzie przeedytowanie LCR czy "krótkich numerów".

• #3 21 Lip 2014 14:26
    sq6nej
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc,
    nie wiem jak mogłem to przeoczyć.
    Jest to faktycznie wersja USER, byłem pewien że tym to programowałem.
    Ale to było 4 lata temu , musze przeszukać stare dyski...

Dodano po 35 [minuty]:

Program się znalazł - nawet na tym samym komputerze.

Po użyciu CM.admin oraz wypełnieniu pola numeru własnego translacji, trzeba było jeszcze podmienić translację pozycji "wiązki-lista"
    Wszystko działa.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME