Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przekierowanie portów rejestratora floureon h264

21 Lip 2014 14:19 4530 11
  • Poziom 8  
    Mam problem z przekierowaniem portów zeby miec dostęp do kamer z zewnetrznej sieci. kamery dzialaja w sieci lokalnej ale po probie przekierowania portów w ustawieniach routera nie moge wejsc w podglad kamery z sieci zewnetrznej. Jest to zwykly zestaw floureon h264 + 4kamery. router to netgear. w ustawieniach rejestratora jest:
    port tcp 34567
    port http 80

probowalem ustawiac w routerze rozne kombinacje ale nie dziala,jaka moze byc przyczyna?
    aha jeszcze jedno przydzielilem stale ip na stronie no-ip i tez moge wejsc na kamery pod nazwa jaka ustalilem ale tylko w sieci lokalnej. pomocy mądre głowy:)
    podrzuce screeny jak potrzeba
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    orynio16 napisał:
    Jest to zwykly zestaw floureon h264 + 4kamery
    dla kogo zwykły dla tego zwykły
    orynio16 napisał:
    probowalem ustawiac w routerze rozne kombinacje ale nie dziala,jaka moze byc przyczyna?
    najwyraźniej nie spróbowałeś wszystkich kombinacji :)

1.na próbę wrzuć adres rejestratora w DMZ. Jak dalej nie wchodzi odblokuj zdalną konf rutera i spróbuj wejść na niego.próby wykonaj po aktualnym adresie IP z pominięciem DDNS. jak zadziała spróbuj po nazwie z DDNS.
    2 Jaki operator , usługa. Pewien jesteś że nie masz blokowanego ruchu przyuchodzącego, a Twoje IP jest publicznym.?
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    1 punkt nie pomógł, gdzie mogę sprawdzic czy mam zablokowany ruch przychdzący? publiczne ip znaczy zewnetrzne tak? mam wewnetrzne sprawdzalem ale przydzielilem stale w no-ip i chyba zadzialalo bo moge wejsc do sieci lokalnej po nazwie (orson.ddns.net) operator virgin uk Anglia . rece opadaja bo powiedzieli w sklepie ze to proste do ustawienia:) moze dla kogos kto na codzien to ogarnia
    orynio16 napisał:
    1 punkt nie pomógł

orynio16 napisał:
    ale przydzielilem stale w no-ip i chyba zadzialalo bo moge wejsc do sieci lokalnej po nazwie (orson.ddns.net)

Nie wydaje Ci się żę pierwsza wypowiedź stoi w sprzeczności do drugiej. To w końcu ustal czy mozęsz dostać się do sieci lokalnej z zewnatrz czy nie? ( niekoniecznie na rejestrator ale np na router w/g spososbu opisanego w punkcie 1)
    orynio16 napisał:
    gdzie mogę sprawdzic czy mam zablokowany ruch przychdzący?

pewnie w
    :
    orynio16 napisał:
    virgin uk Anglia

orynio16 napisał:
    publiczne ip znaczy zewnetrzne tak? mam wewnetrzne sprawdzalem ale przydzielilem stale w no-ip i chyba zadzialalo
    powiedzmy ze nie było pytania ... ale poczytaj na temat adresacji ( stały, publiczny) :)
    generalnie u polskich operatorów komórkowych ) nie wiem jak u angielskich) w podstawowej usłudze ruch przychodzący jest blokowany i aby uzyć takiego łącza np do podglądu kamer trzeba wykupić dodatkową opcję.
    Pozdrawiam
  • specjalista-kamery przemysłowe
    czy poprawnie ustawiony jest adres IP bramy domyślnej w rejestratorze (gateway)? Powinien być taki jak jest adres routera!
  • Poziom 8  
    jpl napisał:
    czy poprawnie ustawiony jest adres IP bramy domyślnej w rejestratorze (gateway)? Powinien być taki jak jest adres routera!

tak ip takie samo

moge tylko wejsc w kamery jesli siedze na sieci routera wiec mam dostep do kamer z sieci lokalnej tak? problem tkwi ze probuje wejsc w kamery z innej sieci np w pracy i niestety po przekierowaniu portow nie moge sie zalogowac do kamer pokazuje sie okno z polem do zalogowania ale wyskakuje nie odnaleziono urzadzenia. porty przekierowałem tak jak w poradnikach ktore znalazlem w sieci

moze faktycznie zadzwonie do virgin i zapytam czy u nich jest cos zablokowane
  • Poziom 8  
    https://www.youtube.com/watch?v=U2XHcA_jCbc&feature=youtu.be

na sieci routera dziala i na lapku i na tablecie ale na innej sieci za chiny nie moge wejsc w podglad jak ustawic te porty nie mam pojecia, powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz, obojetnie jaka koncowke ip ustawie w rejestratorze to moge wejsc w podglad kamer moze tu jest gdzies blad
    To ip 192.168.0.17 wygenrowalo sie automatycznie
    Wrzuć te obrazki z rejestratora, routera ( przy okazji podaj jego model) i napisz czego dowiedziałeś sie od operatora. Wiesz o co masz zapytać?
    Tak szczerze. Wykonałeś wszystkie te próby? One mają na celu ustalenie gdzie leży problem. ( operator, źle skonfigurowany DDNS, zła konfiguracja routera/ rejestratora) Bo czytając twoje pytania/odpowiedzi nabieram wątpliowści

suworow napisał:

1.na próbę wrzuć adres rejestratora w DMZ. Jak dalej nie wchodzi odblokuj zdalną konf rutera i spróbuj wejść na niego.próby wykonaj po aktualnym adresie IP z pominięciem DDNS. jak zadziała spróbuj po nazwie z DDNS.

To że Ci nie działa i co Ci nie działa wiemy od początku ( to też jakiś sukces bo czasami od niektórych i tego nie sposób wyciągnąć). My potrzebujemy kompletnych informacji zwrotnych aby ustalić dlaczego nie działa i co zrobić aby zadziałało ( Tobie zdaje się na tym też zależy)

Pozdrawiam

ps obejrzałem ten filmik.. skonfiguruj DDNS na routerze a nie rejestratorze.....
  • specjalista-kamery przemysłowe
    sprubuj inny port HTTP, np 85. Skonfiguruj go tak w rejestratorz i w routerze zrób przekierowanie.

Jak będziesz z ewnatrz wpisywać adres to pisz http://adres_zewn:85

Czasami są routery które nie chcą przekierowywać portów np 80.

Oczywiście jak będziesz chciał sprawdzić czy działa zewnętrzne IP - odepnij się laptopem od sieci pod którą jest podłączony rejestrator. Najlepiej skorzystaj z internetu 3G w komórce - jak coś się pojawi tzn że będzie działać wszędzie
  • Poziom 8  
    a wiec tak :

próbowałem panowie wszystkich waszych rad oprócz:

1.nie moge znalezc ustawien ddns w routerze jak sugeruje suworow (widze je tylko w rejest)
    2.nie moge sie dodzwonic do virgin ale jeszcze dzis spróbuje

ale jest postęp bo mam dostęp zdalny z zewnetrznej sieci do rutera dziala bez problemu
    po aktywacji moge wejsc po http://86.21.49.101:8080/

nie wiem jaki to model rejestratora info widoczne to tylko floureon h264 Network dvr ,moze na pudelku cos bylo ale dostalem zestaw bez, model routera netgear vmdg480

gdzieś już pomału sie poddaje:) ale jeszcze walcze z tym

p.s próbowalem zmienic na inny port np 85 i bez rezultatu ale na router mozna wejsc po porcie 80 wiec chyba raczej 80 jest ok:)

mysle ze cos ja zle te porty przekierowuje
    jak widzieliscie film tam widac jak to wyglada na routerze port forwarding moze tam cos knoce

pomysłow brak

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

tutaj jeszcze filmik ale dlugi i nieudolny krecony na wariata. Moze cos wam rozjasni
    i dzieki za cierpliwosc :)

https://www.youtube.com/watch?v=rJocducvgEg&feature=youtu.be
    orynio16 napisał:
    ale jest postęp bo mam dostęp zdalny z zewnetrznej sieci do rutera dziala bez problemu
    po aktywacji moge wejsc po http://86.21.49.101:8080/
    ok i po adresie ( aktualnym) rób próby.
    1. usuń te przekierowania i wrzuć adres rejestratora w DMZ
    2. sprawdź ustawienia przeglądarki czy zgodne są jak i sama przeglądarka z instrukcją
    3. zamiast przeglądarki użyj dedykowanego do rejestratora programu.
    4. próby rób z innej sieci prywatnej ( uzyj np jako modemu telefonu)
    5. wystaw na próbę do sieci ( np w DMZ ) zamiast rejestratora jakiegoś kompa ( udostępnij dysk zdalny pulpit czy cokolwiek)

Pozdrawiam

4.
  • Poziom 8  
    wyjechałem z Uk nie miałem okazji walczyć dalej z tematem. zamykam