Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Malowanie ogrodzenia (siatka)

mariusz231 21 Jul 2014 15:17 13896 8
 • #1
  mariusz231
  Level 8  
  Witam,
  Mam do pomalowania 400 metrów ogrodzenia z siatki, planuje najpierw podkładem, a potem bitexem lub czymś podobnym.
  Nie ukrywam, że chciałbym to zrobić jak najtaniej, ale nie koniecznie po taniości na odwal, żeby mieć spokojne sumienie.
  Rozmawiając ze sprzedawcami w typowych marketach budowlanych ich propozycje były takie, że mógłbym dokładając trochę wymienić ogrodzenie na nowe :P
  Siatka miała ocynk, lecz po 22 latach trochę się utlenił i siatka jest praktycznie cała zardzewiała, lecz nie wszędzie, są miejsca gdzie ocynk nadal jest i ma się dobrze. Siatka była z rożnych źródeł (sprzedawcy) i podejrzewam, że ta z rdzą była lekko oszukana niż ta bez rdzy :)
  Poszukuje jakieś dobrej farby podkładowej, może ktoś z was stosował, te podane przeze mnie lub podobną metodę i podzielić doświadczeniami czym malować ? :)  Na podkład znalazłem coś takiego:
  http://www.polkor.com.pl/oferta.html
  http://www.sklepyfirmowe.zlotystok.com.pl/pl/p/Penetrol/6
  http://www.positive-farby.pl/farby.html
  Może coś z Polifarb łódz lub Jotun sam jeszcze nie wiem.

  Dzięki za pomoc.
 • #2
  zimny8
  Level 33  
  Jeśli jest rdza to szkoda Twojego wysiłku na tą zardzewiałą siatkę, trzeba było wcześniej malować. Nawet jak się postarasz i zrobisz to dokładnie z użyciem najlepszych farb to i tak tylko na kilka lat wystarczy. Dokup nowej siatki i wymień fragmenty/odcinki mocno zardzewiałe, resztę pomaluj. Jaka jest średnica drutu z którego wykonana siatka, dopasuj wielkość oczka.
 • #3
  mariusz231
  Level 8  
  Takiej siatki już nie dokupię, bo nawet nie produkują o takiej średnicy drutu, a i ocynk jest teraz badziewny. 80% siatki jest zardzewiałe, a nie przerdzewiałej i można ją śmiało pomalować, dlatego też pytam, czy ktoś stosował farby z tych podanych przeze mnie lub podobna metodę.
  To jak samochód zaczyna brać korozja też się wymienia cała karoserie, czy sprzedaje i kupuje nowy :)
  Koszt nowego ogrodzenia to ponad 2500 zł sam materiał, pomalowanie liczę, że będzie jakaś 1/4 tej ceny może taniej.
  Wiec nie zdecyduje się na metodę podaną przez Ciebie, bo brama też mi rdzewiała pomalowałem i na kilka lat był spokój, teraz odnowie i nadal będzie stała jak stoi 22 lata :)
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  zimny8
  Level 33  
  mariusz231 wrote:
  będzie stała jak stoi 22 lata

  Musiałbyś takim specjalnym preparatem rdze potraktować jak w warsztatach samochodowych mają, żeby ją "związać" chemicznie. Inaczej nawet pod farbą będzie żreć drut bo wystarczy tylko trochę wilgoci która tam pozostanie, i już nie wyparuje bo nie ma jak.
  Taki zabieg będzie jednak kosztowny, więc lepiej posłuchaj mnie albo lepiej kolegi collar, bo się urobisz jak wół i jeszcze kasę wydasz a po kilku latach płot Ci się rozleci w palcach.
 • #7
  deus.ex.machina
  Level 32  
  Cortanin F jak już podał landy13 - to najtańszy i najlepszy w naszych warunkach kompleksor rdzy, alternatywnie możesz pojechać to farba Corina - np http://www.karolewscy.pl/index.php?p2451,farba-antykorozyjna-corina-1l-positive - zasada: przy podkładach reaktywnych usuwamy tylko luźna rdze bez doczyszczania do gołego metalu.
  Potem klasyczne malowanie np czymś do zabezpieczania podwozi (bitex lub podobny).
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  mariusz231
  Level 8  
  Pomalowana została corizonem a następnie masą bitumiczną. Koszty 1/3 nowej statki.
  Temat do zamknięcia.