Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format.

Igor1988 21 Jul 2014 16:16 2877 2
    Igor1988
    Level 7  
    Witam Serdecznie. :sm9:
    Jest to mój pierwszy post na waszym super forum - Więc witajcie drodzy forumowicze ;-)

Mam problem z moim dyskiem. I zanim coś zacznę przy nim robić, chcę poznać waszą opinię na ten temat i Proszę o Pomoc.

A więc:
    Pacjent 8-O to Dysk Zewnętrzny 2,5 cala zasilany z USB o pojemność 1TB firmy Intenso (nr.fabryczny 6002560)
    Co go boli? :
    System Windows 7, po rozpoznaniu dysku w eksploratorze wyświetla komunikat "Przed użyciem znajdującego się w stacji dysków J: musisz go sformatować. Czy chcesz wykonać formatowanie?", i po kliknięciu na "Anuluj" system Windows dalej jest tak jakby "zajęty" tym dyskiem i dopiero po kilku-kilkunastu minutach wyświetla się komunikat "Lokalizacja jest niedostępna. J:\ nie jest dostępny. Wolumin nie zawiera rozpoznawanego systemu plików. Sprawdź, czy załadowano wszystkie wymagane sterowniki systemu plików i czy wolumin nie jest uszkodzony".
    Inne Spostrzeżenia:
    Aktualny system plików to RAW a był bodajże NTFS (lub FAT32); ciekawostką jest to że po podłączeniu tegoż dysku do urządzenia ASUS O!Play Mini (takie coś dzięki czemu można oglądać filmy w HD na TV z dysku USB) - wszystkie foldery i pliki są widoczne i można je uruchomić !.
    Moje pytanie:
    Chyba oczywiste ;-) ... jak to naprawić drodzy koledzy forumowicze ? :shii:

Piszcie co potrzebujecie do lepszej diagnozy mojego problemu. Domyślam się że pewnie jakieś skany z różnych programów.

Przeczytałem kilkadziesiąt wątków na waszym forum i nie chcę robić czegoś niepotrzebnie. Dlatego piszcie z jakiego programu chcecie skan diagnostyczny, czy jakiś screen to zaraz go zamieszczę.
    Z góry dziękuję za udzieloną mi Pomoc. Pozdrawiam :-)

P.S: żeby nie było że jestem jakiś leniwy, albo coś ;-) Po przeczytaniu wielu wątków zamieszczam kilka screenów ze skanów jakie zrobiłem. Nie wiem czy nie robiłem je niepotrzebnie dlatego czekam na wasze sugestie co potrzebujecie do zdiagnozowania mojego problemu.

Screeny poniżej przedstawiają kolejno:
    1. Dysk 1TB Intenso,
    2. Podłączenie do ASUS O!Play Mini,
    3. Widok działającego dysku na TV,
    4. Pierwszy komunikat po podłączeniu dysku do PC,
    5. Drugi komunikat,
    6. Screen z programu Crystal Disk Info,
    7. Screen z programu HDTune,
    8. Screen z programu DMDE, i
    9. Widok Zarządzania Dyskami z Panelu Sterowania
    Jako załącznik dodaję pierwsze 2048 sektorów (z poradnika https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html ).

Uffff... to by było na tyle.

P.S: Od razu mówię że to nie wina TV bo nie formatuje on dysku pod siebie (tak w wielu innych tematach było na forum) oraz że sprawdzałem ten dysk na innych portach usb, na innych komputerach u sąsiadów oraz na różnych kablach usb więc te rzeczy można wykluczyć.
    Ważne: Bardzo ale to bardzo zależy mi na niektórych danych na tym dysku (Pal licho z filmami! ale mam tam całą swoją księgowość a to już nie przelewki). Dlatego zwracam się do was aby nie nadpisać przypadkiem danych lub nie sformatować go przez przypadek.

Zdjęcia:
    Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format.Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro ASUS O!Play Mini widzi bez problemu dane, to najprościej byłoby za jego pomocą skopiować dane na inny dysk.
    Po wszystkim na tym od nowa założyć partycję i sformatować.
    Igor1988
    Level 7  
    mbo wrote:
    Skoro ASUS O!Play Mini widzi bez problemu dane, to najprościej byłoby za jego pomocą skopiować dane na inny dysk.
    Po wszystkim na tym od nowa założyć partycję i sformatować.
    Tak, gdyby to byłoby tak proste to napewno nie pisałbym do was prosby o pomoc. Urządzenie ASUS O!Play Mini słuzy jedynie odczytu plików. Nie ma możliwości ich edycji/przenoszenia bądź kasowania.

Problem rozwiązałem sam.

Dostawszy odpowiedź od producenta w której to przeczytałem że dane urządzenie ASUS O!Play Mini pracuje pod siostrzanym systemem LINUX zwanym XBMCbuntu, dlatego tez odczytuje bezproblemowo partycje RAW i że powinieniem spróbować podłączyć ten dysk usb pod pierwszego lepszego Linuxa. Tak też zrobiłem (użyłem do tego bootowalnej wersji Linuxa Ubuntu "Triumfalna Turkawka ver.14").... i co?!:
    Eureka, eureka, działa! Dane uratowane! :please:

Poniżej zamieszam screeny z udanej operacji kopiowania.
    Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format.

Po wszystkim, wykonałem pełen Format i dysk działa do dziś. Pozdrawiam. :)
    Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format. Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format.

Problem rozwiązano! :spoko: Temat do Zamknięcia.:-o
    Intenso 1TB - Dysk USB zew. Nie działa. Jest partycja RAW. Windows chce format.