Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie zbiornika wodnego. -

bussco 21 Lip 2014 18:27 882 4
 • #1 21 Lip 2014 18:27
  bussco
  Poziom 6  

  Witam,
  Drodzy Panowie mam pewien problem chciał bym oświetlić dość spory obszar wodny chodziło by mi głównie o jakieś latarnie z żarówkami sodowymi o dobrym wyglądzie bądź też jakieś inne lampy które oświetliły by duży obszar lampy które oglądałem w internecie są owszem ale nie wiem jaki obszar mi oświetlą dlatego też pytam was być może mieliście podobne sytuacje życiowe z góry dziękuje za odp.

  0 4
 • Mitronik
 • #2 21 Lip 2014 18:41
  kozi966
  Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

  Chcesz oświetlać samą wodę, czy rejon w pobliżu zbiornika?
  Oświetlenie ma być typowo kierunkowe czy do-okólne?
  Doprecyzuj wymagania oświetleniowe (wykonywana praca - rodzaj, okoliczne warunki - drogi, budynki, itd)
  Propozycji jest kilka, więcej szczegółów. Naświetlacze asymetryczne (np. MVP Philips, Neos Schreder, Powerlug LUG, itd...)

  0
 • Mitronik
 • #3 21 Lip 2014 19:04
  bussco
  Poziom 6  

  Oświetlenie ma oświetlać samą wodę kierunkowo w pobliżu jest parę domków wczasowych ale w odległości mniej więcej 20 metrów od brzegu zbiornika wodnego i
  Oświetlenie będzie na terenie prywatnym na uboczu z podanych lamp żadna nie będzie pasowała do otoczenia mianowicie do sali weselnej która ma widok nad jezioro i właśnie ów oświetlenie ma oświetlać pewną część jeziora w pobliżu by goście mogli się delektować widokiem z kierunkowych lamp może być kłopot z wyglądem a lampy do- okólne mogą też oświetlać salę i domki w pobliżu oświetlenie typowo wodne pływające itd odpada mogą być też lampy takie jak: Reflektor QL 144, tylko większej mocy.

  Z góry dziękuję za odpowiedz

  0
 • #4 21 Lip 2014 19:09
  kozi966
  Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

  bussco napisał:

  Oświetlenie będzie na terenie prywatnym na uboczu z podanych lamp żadna nie będzie pasowała do otoczenia mianowicie do sali weselnej która ma widok nad jezioro i właśnie ów oświetlenie ma oświetlać pewną część jeziora w pobliżu by goście mogli się delektować widokiem z kierunkowych lamp


  Widzisz, to już nie tylko "oświetlenie wody". To trochę głębszy problem do rozwiązania niż kilkoma postami na forum. W takim wypadku wizja lokalna jest niezbędna. Wszystko to z udziałem osoby kwalifikowanej (oświetleniowca - elektryka posiadającego specjalizację w zakresie techniki świetlnej).

  0
 • #5 21 Lip 2014 19:21
  2210063
  Użytkownik usunął konto