Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie zbiornika wodnego. -

bussco 21 Lip 2014 18:27 840 4
  • #1 21 Lip 2014 18:27
    bussco
    Poziom 5  

Witam,
    Drodzy Panowie mam pewien problem chciał bym oświetlić dość spory obszar wodny chodziło by mi głównie o jakieś latarnie z żarówkami sodowymi o dobrym wyglądzie bądź też jakieś inne lampy które oświetliły by duży obszar lampy które oglądałem w internecie są owszem ale nie wiem jaki obszar mi oświetlą dlatego też pytam was być może mieliście podobne sytuacje życiowe z góry dziękuje za odp.

0 4
  • #2 21 Lip 2014 18:41
    kozi966
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Chcesz oświetlać samą wodę, czy rejon w pobliżu zbiornika?
    Oświetlenie ma być typowo kierunkowe czy do-okólne?
    Doprecyzuj wymagania oświetleniowe (wykonywana praca - rodzaj, okoliczne warunki - drogi, budynki, itd)
    Propozycji jest kilka, więcej szczegółów. Naświetlacze asymetryczne (np. MVP Philips, Neos Schreder, Powerlug LUG, itd...)

0
  • #3 21 Lip 2014 19:04
    bussco
    Poziom 5  

Oświetlenie ma oświetlać samą wodę kierunkowo w pobliżu jest parę domków wczasowych ale w odległości mniej więcej 20 metrów od brzegu zbiornika wodnego i
    Oświetlenie będzie na terenie prywatnym na uboczu z podanych lamp żadna nie będzie pasowała do otoczenia mianowicie do sali weselnej która ma widok nad jezioro i właśnie ów oświetlenie ma oświetlać pewną część jeziora w pobliżu by goście mogli się delektować widokiem z kierunkowych lamp może być kłopot z wyglądem a lampy do- okólne mogą też oświetlać salę i domki w pobliżu oświetlenie typowo wodne pływające itd odpada mogą być też lampy takie jak: Reflektor QL 144, tylko większej mocy.

Z góry dziękuję za odpowiedz

0
  • #4 21 Lip 2014 19:09
    kozi966
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

bussco napisał:

Oświetlenie będzie na terenie prywatnym na uboczu z podanych lamp żadna nie będzie pasowała do otoczenia mianowicie do sali weselnej która ma widok nad jezioro i właśnie ów oświetlenie ma oświetlać pewną część jeziora w pobliżu by goście mogli się delektować widokiem z kierunkowych lamp

Widzisz, to już nie tylko "oświetlenie wody". To trochę głębszy problem do rozwiązania niż kilkoma postami na forum. W takim wypadku wizja lokalna jest niezbędna. Wszystko to z udziałem osoby kwalifikowanej (oświetleniowca - elektryka posiadającego specjalizację w zakresie techniki świetlnej).

0
  • #5 21 Lip 2014 19:21
    jaszto
    Poziom 22  

Jeżeli na zbiorniku nie ma łódek czy żaglówek, to oświetlenie z brzegu nic nie pokaże. Pogadaj z Gościem na przeciwległym brzegu. Jego lampy będą dla Ciebie ozdobą. Twoje dla tych co za wodą. Efekt podwójny bo masz świecące i odbite w wodzie. Pomyśl jeszcze o rozpylaniu wody. Fontanny podświetlone projektorami LED-owymi.

0