Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo internetowe z RJ-45 oraz RJ-11

21 Lip 2014 19:55 4125 4
 • Poziom 10  
  Witam.

  Chciałbym zamontować u siebie gniazdo internetowe (RJ-45) z możliwością wpięcia kabla telefonicznego (RJ-11) idącego z bramki VoIP do telefonu.

  Krótki opis:

  Teraz mam zrobione tak, że kabel internetowy idzie od sąsiada i wpięty jest bezpośrednio do routera. Chciałbym zrobić sobie takie gniazdko internetowe, do którego od wewnętrznej strony wpięty byłby kabel od sąsiada, a od zewnętrznej strony wpiąłbym sobie krótki kabel z końcówkami RJ-45 z obu stron, którym bym łączył router z gniazdem.

  Chciałbym, żeby to gniazdo było "dwufunkcyjne", tak żeby jednocześnie można byłoby wpinać kabel telefoniczny (RJ-45) idący od routera do telefonu (który jest w innej części domu).

  Da radę coś takiego zrobić? Czy są w ogóle takie gniazda RJ-45 i RJ-11 w jednym?

  Chciałbym aby docelowo wyglądało to mniej więcej tak:
  Gniazdo internetowe z RJ-45 oraz RJ-11
 • Pomocny post
  Moderator - Sieci, Internet
  Pewnie że są takie gniazda. Poza tym każde gniazdo RJ45 może służyć wtyczce RJ11 (pin 4 i 5 - niebieski i b.niebieski dla skrętki.
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedź. O ile dobrze zrozumiałem, to gniazdo z dwoma wtykami RJ-45 powinno pasować? Do jednego podpinam normalnie RJ-45 z internetu a do drugiego Rj-11 z telefonu? I jak wygląda podłączanie do takiego gniazda przewodów od strony "wewnętrznej"? Czy potrzebuję do jakiś sprzęt (np. nóż terminujący, czy coś takiego)?
 • Pomocny post
  Moderator - Sieci, Internet
  Do takich jednorazowych robótek wystarczy nóż tapicerski użyty odwrotną stroną. Zresztą wszystko zależy od modelu gniazda jakie zastosujesz.
 • Poziom 10  
  Chciałbym podziękować za udzieloną pomoc, szczególnie koledze "jimasek".

  Gniazdo zamontowałem, kupiłem gniazdo multimedialne 5w1, wyszło najtaniej (koszt 20 zł). Efekt widoczny na zdjęciu poniżej:

  Gniazdo internetowe z RJ-45 oraz RJ-11

  Wszystko działa, tak jak powinno.

  Temat można zamknąć.

  Pozdrawiam.