Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbyt miękka kopułka Tonsil GDN 25/60/1

mastermind1805 21 Lip 2014 21:19 1272 3
  • #1 21 Lip 2014 21:19
    mastermind1805
    Poziom 10  

Witam!
    Zregenerowałem sobie kolumienki na sklejonych zestawach naprawczych (sklejona membrana z zawieszeniem dolnym, górnym, nawiniętą cewką, osobno w zestawie kopułka. Model to bodajże ITC na głośnikach tonsilowskich. Średnie tony grają ładnie i czysto, ale mam problem z głośnikami niskotonowymi (GDN 25/60/1), przy podkręceniu mocy, kopułki zaczęły trzeszczeć/załamywać się, przez co efektem było ogólne "pierdzenie" głośników. Troszkę podirytowało mnie to, więc oczyściłem jedną starą oryginalną kopułkę, zdjętą przy regeneracji (która jest znacznie twardsza -nieelastyczna), i podmieniłem, na razie schnie. Oczywiście bez kopułki kolumna gra w pełni czysto przy większej mocy, więc sądzę, że musi być to wina i wyłącznie zbyt elastycznych kopułek. Co sądzicie o tym?

P.S: Niestety miałem tylko jedną taką twardą oryginalną kopułkę Tonsila (z lat 80-90), wiecie gdzie można ową kupić? Pozdrawiam!

0 3
  • #2 22 Lip 2014 01:18
    Paweł K
    Poziom 11  

Według mnie to również membrany są do niczego jeżeli miękka kopułka nie daje rady.
    Spróbuj kupić w Umifonie tam przynajmniej jakoś jest sprawdzona.

0
  • #3 23 Lip 2014 02:15
    cantoniarz
    Poziom 8  

Witam.Kopułka przeciwpyłowa nie ma z tym nic wspólnego.Wina może tkwić w uszkodzonej membranie bądź jej zawieszeniu lub odczepionej cewce od magnesu. Czy głośnik gra ciszej niż przedtem ?

Moderowany przez przemo-lukas:

Regulamin 3.1.11

0
  • #4 23 Lip 2014 11:36
    398216
    Użytkownik usunął konto