Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parrot Tablet Asteroid ( blokada ekranu podczas jazdy )

gisler 21 Lip 2014 22:23 1215 2
  • #1 21 Lip 2014 22:23
    gisler
    Poziom 2  

Po zainstalowaniu zestawu Tablet Asteroid na dedykowanym zestawie kabli pod Opla Insygnię wszystko pięknie pracuje, z wyjątkiem odtwarzania Video podczas jazdy.
    Po przejechaniu kilku metrów moduł GPS wyłącza sygnał video, pojawia się frazes moim bezpieczeństwie podczas jazdy.
    Doszukałem się na innym forum prostego rozwiązania z odpięciem kabla z sygnałem z ręcznego hamulca, ale niestety nic to nie dało . Jeśli wyłączę moduł GPS, nie można oglądać filmów nawet na postoju.
    Być może ten zestaw kabli do Opla ma gdzieś coś zamienione lub ja źle identyfikuję kabel ręcznego hamulca. Nadmienię że posługuję schematem poglądowym dostarczonym w zestawie.
    Może ktoś ma doświadczenie z tym modelem i wspomoże wiedzą. Pozdrawiam

0 2
  • #2 22 Lip 2014 11:51
    ciesla
    Poziom 24  

Witam. Nie ma tam przypadkiem kabelka oznaczonego jako Safety?

0
  • #3 22 Lip 2014 20:54
    gisler
    Poziom 2  

Już zgłębiłem temat .
    Dla wszystkich, którzy podejmują się samodzielnego montażu Parrot Tablet Asteroid.
    Sprawa faktycznie jest prosta, ale wkradły się jakieś przekłamania.
    Nie należy odłączać kabla sygnałowego od ręcznego hamulca przy wtyczce od stacji bazowej, lecz należy go "zmostkować" do masy. Można użyć masy bezpośrednio wziętej z wtyczki . Dodatkowo dowiedziałem się w źródełku że kabel sygnałowy ręcznego hamulca ma kolor zielony :-)) . I to tak naprawdę jest chyba najważniejsza informacja.
    Czyli "mostkujemy" kabel zielony z kablem czarnym - (masa) i cieszymy się odtwarzaniem Video podczas jazdy.
    Moduł GPS nie przejmuje kontroli nad aplikacją. Uznając że ręczny jest w użyciu.
    Kabel zielony nie jest niestety opisany jako Safety. Nie było na nim żadnej fiszki, przynajmniej u mnie. Szkoda.
    Nie polecam montażu w ASO bo zasłaniają się dyrektywą unijną i mają gdzieś oczekiwanie klienta.
    Dziękuję koledze Ciesla za zainteresowanie tematem.

0