Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3008+ ASUS RT-N10 - Migająca dioda LINK na pomarańczowo w modemie

22 Lip 2014 11:26 12660 14
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie , posiadam modem CISCO EPC3008 od jakiś 2 miesięcy gdyż stary się popsuł ( mia z 10 lat już i był to THOMSON ) więc przyszedł dostawca od internetu i dał mi właśnie nowy modem CISCO i wszystko działa w 100% sprawnie aż do dzisiaj lecz gdy podłącze Router ASUS RT-N10 to dioda LINK nie pali się już na zielono lecz mruga na pomarańczowo , dlaczego tak jest ? Dodam że internet chodzi prawidłowo , uzyskuje normalnie IP , MAC , nie wiesza się ani nie zrywa połączenia , pracuje normalnie tak jak powinien pracować tylko czemu ta dioda się zmieniła ?

Dodano po 1 [minuty]:

Ze schematu dołączonego tutaj wychodzi chyba na to że działa poprawnie

http://www.cisco.com/c/dam/en/us/td/docs/video/at_home/Cable_Modems/3200_Series/4041460_A.pdf

Dodano po 5 [minuty]:

• Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolor diody oznacza szybkość połączenia Ethernet.
    zielony - to pewnie 1 Gb/s
    pomarańczowy 100 Mb/s
  • Poziom 7  
    NO zgadza się , teraz wyczytałem że jest tak jak piszesz , tylko powiedz mi dlaczego jak ODEPNE Router to na modemie pali się na ZIELONY KOLOR a jak router podepne to na POMARAŃCZOWO MRUGA ?

I ma to jakieś znaczenie w szybkości działania internetu 1 GB/S a 100 MB/s ?

Dodano po 4 [minuty]:

Chodzi mi o szybkość działania internetu ( otwierania się stron ) ściagania itp.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśłi masz w świat łącze poniżej 100 Mb/s to nie ma to żadnego znaczenia.
  • Poziom 7  
    Dodam że komputer używam w domu , jest to komputer stacjonarny + Router ASUS RT-N10 po to żeby działało mi Playstation 4 i Telewizor no i telefon bo jak jestem w domu to nie bierze mi danych z pakietu ...
  • Pomocny post
    Może prościej napiszę - jeśli od operatora masz wykupione łącze o przepustowości mniejszej niż 100 Mb/s to nie ma to żadnego znaczenia.
  • Poziom 7  
    A jak to sprawdzić czy mam poniżej 100 mb/s czy powyżej ? No i w zakładce ustawien sieci bezprzewodowej ASUS pisze tak

trybie Auto (Automatyczny) z szyfrowaniem WEP lub TKIP, maksymalna szybkość transmisji obsługiwana przez RT-N10 wynosi 54Mbps.

Dodano po 4 [minuty]:

Aaaaaaaa już wszystko rozumie , zagalopowałem się :) Już wszystko jasne :) Mam internet spółdzielczy 35 bm/s :) Więc chodzi Ci o to że jak bym. np. miał internet co ma 150 mb/s to mogł by byc problem bo szybkość połączenia ethernet ma tylko 100 mb/s i by blokowało przepustowość ?
  • Pomocny post
    W umowie podpisanej z kablówką.
  • Poziom 7  

Dodano po 5 [minuty]:

Tylko teraz jest problem co mam zrobić bo na dniach sobie chciałem zwiekszyć łącze bo teraz mam 35 mb/s a chciał bym 60 mb/s a drożej jest tylko o 10 zł miesiecznie tylko jak to teraz zrobić ?

Dodano po 2 [minuty]:

Bo piszesz że modem jak sie pali na pomaranczowo przepuszcza 100 bm/s czyli spokojnie da rade jak wezme 60 mb/s internet ale RUTER ASUS RT-N10 przepuszcza tylko 54 mb/s

trybie Auto (Automatyczny) z szyfrowaniem WEP lub TKIP, maksymalna szybkość transmisji obsługiwana przez RT-N10 wynosi 54Mbps.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po kablu pewnie da radę, choć pewności nie ma - sam router może nie być w stanie przepuścić przez NAT takiego ruchu.

WiFi w nim użytkowo wyciągnie około 20 Mb/s - czyli przy obecnym łączu już jest wąskim gardłem.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Router ten przepuszcza koło 80Mb/s - jest on w standardzie N 150 co powinno puścić po wifi do jednego urządzenia koło 60Mb/s.
    Zobacz jaką kartę wifi masz w lapku może ona jest wąskim gardłem (G)
  • Poziom 7  
    Mam komputer stacjonarny nie laptopa ...

Dodano po 2 [minuty]:

A połączenie to Biały kabel idący od gniazdka wkręcony do modemu z modemu wychodzi kabel ethernet który podłączam do gniazda WAN w Routerze a z routera z gniazda LAN1 idzie kabel do komputera :)

Dodano po 8 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Wychodzi na to że moja karta sieciowa ma 100 Mb/s ...

Tylko dlaczego jak modem chodzi sam świeci się na zielono a jak podepne router to na pomaranczowa miga ?
  • Poziom 43  
    Skoro nie używasz wifi to po co masz włączone na asusie?
  • Poziom 7  
    Wi-Fi używam do Playstation 3 i 4 no i do TV :)
  • Poziom 43  
    Co oznacza - modem chodzi sam?
    Pomarańczowy kolor diody to nic niezwykłego - tak sygnalizuje zestawienie linku na 100Mb/s, a zielony to link na 1Gb/s (router ma porty LAN, WAN - 100Mb/s więc musi być pomarańczowa).
    Kate sieciową w PC masz 1Gb/s (Realtek PCIe GBE)więc jeśli łączysz ja bezpośrednio z modemem to musi sie zapalić zielona kontrolka bo zestawia ci się link na 1Gb/s.
    Pokaż zrzut (screenshot) z ustawień wifi na tym routerze.