Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

13-stki w drzwi - tańsze czy droższe ? różnica ?

23 Kwi 2005 21:08 1461 5
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam radyjko PIONEER (deh-2300R) 4x50 MOSFET na tyle mam jajka pioneera, na podszybiu gwizdki,a w drzwiach padnięte charczące stare 13-tki.
    Potrzebuje żeby ktoś mi doradził jakie głośniki kupić (13cm) do montażu w drzwiach seata toledo 1995r. Nie mam wzmacniacza i nie potrzebuje chodzi mi tylko czy kupując jakieś midbasy BOOSHMAN za 80zł czy warto dołożyć i kupić midbasy HERTZa za 245zł , czy będzie jakaś różnica w dźwięku ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    W poprzednim samochodzie a był to Ford Sierra wytłumiłem porządnie drzwi dałem panelik z MDF pod boczkiem i głośnik Hertza HMV-130 i pod wzmacniaczem Audisona naprawde super to grało ,do tego tweetery HT-25 na słupkach i było jak najbardziej OK ,nie polecam żadnych Boschman-ów ,Pioneerów Sony itp oczywiście mowa o średnicy 130 mm .
    Wiadomo że najlepiej wsadzić 16cm ,ale nie zawsze się da więc warto zainwestować w dobre 13 :)

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Powiem tak Boschmany stosowałem w poprzednim samochodzie i całkiem dobrze sobie radziły ale samochodem tym był poczciwy Maluszek.Tam możemy stosować Boschmany bo i tak praca silnika zagłuszy nam całą przyjemność odsłuchu.Boschmany robią sporo hałasu ale jakość uzyskanego dźwięku jest słaba.W obecnym aucie zakupiłem na przód zestaw JBL GTO 505 i jestem w miarę zadowolony.Jakość dźwięku jest bez porównania do Boschmana ,miałem ten sam problem czy lepiej dać mniejszą kasę za Boschmany czy lepiej dołożyć.Wniosek jest taki że naprawdę lepiej odpuścić sobie Boschmany jeżeli nie chcesz się wstydzić ze swojego sprzętu.Na tył jeszcze wybieram głośniki ale najprawdopodobniej będzie to Magnat.Radio to Pioneer DEH 3330R niestety wzmaka nie mam i może dlatego do końca nie jestem zadowolony.
  • Poziom 22  
    Oscar napisał:
    W poprzednim samochodzie a był to Ford Sierra wytłumiłem porządnie drzwi dałem panelik z MDF pod boczkiem i głośnik Hertza HMV-130 i pod wzmacniaczem Audisona naprawde super to grało ,do tego tweetery HT-25 na słupkach i było jak najbardziej OK ,nie polecam żadnych Boschman-ów ,Pioneerów Sony itp oczywiście mowa o średnicy 130 mm .
    Wiadomo że najlepiej wsadzić 16cm ,ale nie zawsze się da więc warto zainwestować w dobre 13 :)

Pozdrawiam

Oscar jak odpowiedni zrobisz panel do dzwi to nawet 200 mm założysz do dzwi to kwestia odpowiedniego panelu i wzmocnien.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    No pewnie że można ,kolega w Sierrce ma 2 x 165 mm w drzwiach zrobił cały panel nowy na dół drzwi ,z tym że moja miała szyby na korbe i tu był kłopot ,zbyt blisko przebiegała korba obok głośnika ,na upartego 16 bym wsadził ,ale akurat nie chciało mi się bawić i "psuć tapicerki" w nowym nabytku W124 musiałem popsuć tapicerkę i przerobić kieszeń w drzwiach na taką z miejscem i otworem na głośnik 16 cm nie myśleli kiedyś inżynierowie z Mercedesa ze ktoś by chciał dobrej muzyki posłuchać a nie z 12 cm w desce :( i w miare udało się :) zapakowałem 3 drożny zestaw DLSa U36 i gra

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    witam pilnie szukam opisu kostki zasilajacej do navigacji CLARION NVS613,bede wdzieczny za kazda podpowiedz,a moze ktos ma do sprzedania