Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ariston Hotpoint BMBL - Zamrażarka rozmraża, alarm temperatury

_MST_ 22 Lip 2014 15:00 4248 0
  • #1 22 Lip 2014 15:00
    _MST_
    Poziom 14  

Witam,

Sprzęt jak z tematu, lodówko-zamrażarka, Ariston Hotpoint BMBL 2021 C/HA, dwu drzwiowa, u góry lodówka, na dole zamrażarka, ok. 5-letnia. Problem dotyczy tylko komory zamrażarki. Działała prawidłowo, aż z powodu warstwy lodu uniemożliwiającej wysunięcie górnej szuflady dokonałem rozmrożenia. Według instrukcji zamrażarkę opróżniłem, pokrętło regulacji zamrażarki na OFF, otworzyłem drzwi zamrażarki, aż lód się stopił. Po wytarciu i włączeniu ustawiłem pokrętło zamrażarki na połowę (symbol care) i wcisnąłem przycisk Super Freeze. Po jakimś czasie sprawdziłem, zamrażarka wyglądała na to że się chłodzi. Po kilku godzinach w nocy obudził mnie alarm. Lodówka piszczała sygnałem przerywanym, migały obie pomarańczowe lampki. W zamrażarce było widać, na prętach że jest woda - w środku nie było chłodu. Wyłączyłem, włączyłem ponownie. Znowu po paru godzinach to samo. Jakby po tym jak wyłączyła się funkcja super freeze zamrażarka nie trzymała temperatury i rozmrażała się. Potem zrobiłem test bez wciskania super freeze, zamrażarka ustawiona na max. Początkowo widać że chłodziła, aż w końcu po jakimś czasie widziałem już że znowu się roztapia.

Co to jest? Przypuszczam, że termostat. Jeśli tak czy ktoś może wskazać co to za typ, model termostatu, lub jakiś zamiennik. Poza tym, gdzie ten termostat się znajduje? W zamrażarce jest tylko jakaś sonda, pewnie temperatury. A termostat? Za panelem z pokrętłami?

Pozdrawiam,
    MST

4 0