Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Corrado g60 - Przekazniki świateł przednich

kogucik_94 22 Jul 2014 15:17 1845 7
Relpol
    kogucik_94
    Level 8  
    Witam. Jak wiadomo stare VW maja problem z napieciem świateł przednich.
    Zamontowałem przekażniki na mijania i długie.

Jest jednak problem. Po włączeniu postojowych świecą sie automatycznie światła mijania.
    Znalazlem ze gdy odłącze minus ( brązowy) od zarowki postojowej ,wtedy mijania świeca tak jak powinny, czyli dopiero po przelączeniu przełącznika na mijania.

Wie ktoś jak sobie z tym poradzic?

Prosze o nie kasowanie tematu gdyż naprawa tego jest bardzo dla mnie ważna.
  • Relpol
    Staszek49
    Level 35  
    Kolego pewnie dałeś "sygnał" sterujący na cewkę przekaźnika z "postojówek", zamiast ze światła drogowego lub mijania. Styki przekaźnika muszą być o odpowiedniej "obciążalności" np. 25 - 30 A. Podłączenie z akumulatora do styków roboczych przekaźnika należy wykonać przewodem o właściwym przekroju ( a nawet z przekaźnika do reflektorów ).
    pioart
    Level 38  
    Totalny bełkot, tak jak piszesz to chyba podłączyłeś, bo przy poprawnym podłączeniu powinno działać, a odłączanie masy /- / od postojowych nie powinno zakłócać pracy przekaźników. Mam wrażenie, że nie masz pojęcia o tym co robisz. Zanim zaczniesz coś kombinować to pomyśl chwilę dłużej.
    kogucik_94
    Level 8  
    Robiłem już to wczesniej w Golfie 3 i wszystko działało bez zarzutu.

Sygnał na przekazniki jest napewno z mijania i długich. ( żółty i biały ). Szary ( postojowy) idzie bezpośrednio do lamp.

Kierowałem sie tym schematem z golfa 3 http://i38.photobucket.com/albums/e118/kulfonx/przeka380niki.gif

Przekazniki działają, lecz po włączeniu świateł postojowych świeca sie mijiania w obu lampach. Po odłączeniu brązowego od żarówki postojowych w lewej lampie , wszystko działa bez zarzutów.

Gdybym miał pojecie co mam robic i jak to naprawic to bym tu nie pisał
    Licze jednak na waszą pomoc.
    kogucik_94
    Level 8  
    Nikt nie pomoze?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Problem w słabej
    masie jednej lampy.
    kogucik_94
    Level 8  
    Znalazlem. Objaw prądów błądzących.

VW Corrado g60 - Przekazniki świateł przednich
    CommonRail
    Level 27  
    Weź zostaw ten bełkot i wyczyść punkty masowe przednich lamp.