Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-J6510DW - Przechowywanie drukarki Brother

rek0 22 Lip 2014 21:07 2241 3
  • #1 22 Lip 2014 21:07
    rek0
    Poziom 10  

Jeżeli przestanę drukować na swojej drukarce, to zaczyna co kilka dni o 12:00 przeprowadzać czyszczenie, co za każdym razem zabiera trochę tuszu. W instrukcji jest napisane, że drukarka ma pozostać cały czas wpięta do prądu, żeby mogła się czyścić, a tusze należy przechowywać w drukarce.
    Przez najbliższe kilka tygodni nie planuję już tak intensywnie drukować jak do tej pory. Co więc mi pozostaje? Zostawić tusze we włączonej drukarce i czekać aż je zużyje, czy może wyłączyć ją z prądu i tak ją zostawić, albo wyciągnąć tusze i jakoś zabezpieczyć przed wyschnięciem?

0 3
  • #2 22 Lip 2014 22:04
    Stan-S11
    Poziom 31  

Jeśli chcesz mieć sprawną drukarkę a zwlaszcza drożną głowicę to stosuj się do instrukcji.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Lip 2014 22:27
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 22 Lip 2014 22:39
    rek0
    Poziom 10  

Wcześniej używałem HP F4180 i po 2 miesiącach przerwy pierwszy wydruk był słaby, a potem dalej normalnie. Oczywiście jak go podłączyłem po półrocznej przerwie, to tusze padły, ale kupienie nowych to niewielki wydatek.
    Na pewno nie da się jakoś zakonserwować tego Brothera? Żeby się tylko nie okazało, że oszczędność na kosztach wydruku wobec starej drukarki zostanie zrównoważona kosztami jej utrzymania... :/

0