Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI - Jaki kabel HDMI 5.1

noelektron 25 Lip 2014 01:33 10665 78
    noelektron
    Poziom 15  
    deus.ex.machina - jeśli mamy tu prowdzić spór w rodzaju ,,o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętem Wielkiej Nocy " to nie to forum
    Kolego moim zdaniem TAK NAPRAWDE kino domowe to wzmacniacz 5.1 + kolumny + TELEWIZOR i bardzo proszę o podpowiedz JAK W TEMACIE czyli HDMI - Jaki kabel HDMI 5.1? Czy dobrze rozumiem że oznakowania 1.4 na opakowaniu kabla HDMI DA MI DZWIĘK NAJLEPRZEJ JAKOŚCI? bo poprawny obraz da każdy kabel.

Dodano po 20 [minuty]:

intenso napisał:
    Jak podasz dźwięk z tv kablem optycznym do kina to na kinie włącz Dolby ProLogic II, wtedy ze zwykłego stereo zrobi Ci 5.1.

DZIĘKI o takie podpowiedzi mi chodzi

Dodano po 19 [minuty]:
  • Sklep HeluKabel
    grubs
    Poziom 32  
    Oczywiście nie będzie to Dolby Digital 5.1 tylko zwykłe stereo rozbite na 5 głośników w odpowiedni sposób przez wbudowany w kinie dekoder. Druga sprawa że nie w każdym kinie jest możliwość włączenia dekodera PL II dla wejścia cyfrowego ale można spróbować.
    Do uzyskania dźwięku wielokanałowego z komputera potrzebny jest kabel optyczny między sprzętami. Nadal autor nie napisał dlaczego nie może takiego kabla "rzucić". Jeżeli jest istniejące połączenie komputer-kino poprzez kabel np chinch a tak dużym problemem jest rzucenie kabla optycznego to można dokupić konwerter optical in /coax out o którym wspominał kolega intenso i połączyć oba sprzęty isttniejącym kablem chinch.
  • Sklep HeluKabel
    noelektron
    Poziom 15  
    Komputer stoi w jednym kocu pokoju a tv w drugim - kable puszczone w listwie przypodłogowej (przy ścianie) natrafiają po drodze na drzwi od kuchni ( kabel puszczony nad drzwiami to +4metry) a optyczny puszczony przy progu i podeptany ... wiem że są wzmacniane optyczne ale to nadal rurka , przestawienie komputera jest niemożliwe)
    grubs
    Poziom 32  
    No to w czym problem kupić 9 m kabla i puścić nad drzwiami zwłaszcza że kabel tani jak barszcze bo 10 m 30 zł kosztuje.
    Jeżeli nie chcesz to pozostaje spróbować tak jak sugerował kolega intenso ale czy taki dźwięk Cię zadowoli jeżeli w ogóle zadziała to już inna sprawa. Ale skoro masz już kabel pomiędzy TV a Kinem to spróbuj i napisz czy działa. Jeżeli Cię to zadowala to pozostaje zamknąć temat.
    noelektron
    Poziom 15  
    HDMI - Jaki kabel HDMI 5.1 Do tej pory miałem w starym kineskopowym tv takie połączenie
    Czy jest kabel HDMI zintegrowany z koaksjalnym , coś podobnego jak na moim foto. (żeby HDMI i koaksjal były w 1 kablu - kilku żyłowym.
    Jak nie ma innego wyjścia to zainstaluje w komputerze dodatkowego śledzia z wyjściem koaksjalnym)

Dodano po 11 [minuty]:

grubs napisał:
    No to w czym problem kupić 9 m kabla i puścić nad drzwiami zwłaszcza że kabel tani jak barszcze bo 10 m 30 zł kosztuje.
    Jeżeli nie chcesz to pozostaje spróbować tak jak sugerował kolega intenso ale czy taki dźwięk Cię zadowoli jeżeli w ogóle zadziała to już inna sprawa. Ale skoro masz już kabel pomiędzy TV a Kinem to spróbuj i napisz czy działa. Jeżeli Cię to zadowala to pozostaje zamknąć temat.

Tak ale kabel miedziany Kolego , doczytaj to co napisałem (w moim komputerze jest jedynie wyście optyczne a brak koaksjalnego - do miedzi)
    grubs
    Poziom 32  
    Nie do końca rozumiem.
    Jeżeli jest i tak będzie wymagał puszczenia go jeszcze raz więc nie lepiej rzucić ten optyczny 10 metrowy nad drzwiami. Druga sprawa - nie spotkałem się z takim kablem (HDMI + Coax).
    Jeżeli ten kabel który pokazałeś jest już pomiędzy tv (czyli dosięgnie do kina) oraz komputerem możesz po zainstalowaniu śledzia o którym piszesz spróbować połączyć oba sprzęty ale przecież wymagało by to przelutowania końcówek na typ chich i wykorzystanie 2 żył w tym przewodzie. Jakość takiego połączenia może być mizerna bo kabel powinien być ekranowany raczej, aczkolwiek wiele osób zapewnia że udało się przesłać cyfrowy dźwięk na zwykłym nieekranowanym zwykłym kablu chinch-chinch i działa to bez zarzutu (nie wiem na ilu metrach) więc jak najbardziej można spróbować, licząc się z tym że zniszczysz ten kabel który jest obecnie.

Cytat:
    Tak ale kabel miedziany Kolego , doczytaj to co napisałem (w moim komputerze jest jedynie wyście optyczne a brak koaksjalnego - do miedzi)

Dlatego sugeruję zakup 10 m kabla optycznego i puszczenie go listwami i nad drzwiami z komputera do kina!
    noelektron
    Poziom 15  
    HDMI - Jaki kabel HDMI 5.1 Mam takie wyjścia na płycie

Dodano po 9 [minuty]:

grubs napisał:
    Nie do końca rozumiem.
    Jeżeli jest i tak będzie wymagał puszczenia go jeszcze raz więc nie lepiej rzucić ten optyczny 10 metrowy nad drzwiami. Druga sprawa - nie spotkałem się z takim kablem (HDMI + Coax).
    Jeżeli ten kabel który pokazałeś jest już pomiędzy tv (czyli dosięgnie do kina) oraz komputerem możesz po zainstalowaniu śledzia o którym piszesz spróbować połączyć oba sprzęty ale przecież wymagało by to przelutowania końcówek na typ chich i wykorzystanie 2 żył w tym przewodzie. Jakość takiego połączenia może być mizerna bo kabel powinien być ekranowany raczej, aczkolwiek wiele osób zapewnia że udało się przesłać cyfrowy dźwięk na zwykłym nieekranowanym zwykłym kablu chinch-chinch i działa to bez zarzutu (nie wiem na ilu metrach) więc jak najbardziej można spróbować, licząc się z tym że zniszczysz ten kabel który jest obecnie.

Cytat:

Dlatego sugeruję zakup 10 m kabla optycznego i puszczenie go listwami i nad drzwiami z komputera do kina!

Zdjęcia starego kabla to przykład - chyba nikt się nie podejmie i po co? przerobić kabel EURO na HDMI .Kabel jaki mam obecnie nie zniszcze tylko sprzedam razem z kartą graficzną jaką mam terez w komputerze. Morze ktoś tak jak ja ma komputer bez wyjścia S-WIDEO i będzie chciał uzyskać obraz na kineskopowym tv
    Do moderatora : to nie jest próba sprzedaży tylko informacja dla Kolegi z forum. Karte graficzną jak wymontuje z komputera razem z kablem, to dam ogłoszenie w odpowiednim dziale

Dodano po 3 [minuty]:

oznakowania 1.4 na opakowaniu kabla HDMI DA MI DZWIĘK NAJLEPRZEJ JAKOŚCI? bo poprawny obraz da każdy kabel. Tak? Jutro będę w sklepie ,,nie dla idyjotów" i może tam kupie , podpowiedzcie jaki? Sprawdziłem na Alledrogo i tam są jakieś 1,4b , co to jest b?

Dodano po 29 [minuty]:

k52 napisał:
    Matko jedyna jakość kabla, w tym hdmi, nie ma znaczenia ?!
    Są klasy które informują jakie może obsługiwać funkcje [załącznik], ale jakość i firma się liczy. Wystarczy zrobić test, trzeba tylko chcieć i mieć lepszy sprzęt, różnica jest w torze audio najbardziej zauważalna .
    Proszę nie pisać że kabelek z aukcji za 7 zł jest taki sam od tego za 130zł bo to amatorka i brak doświadczenia. Aha i ten droższy poprawia tylko samopoczucie, bo to śmieszne .

k52 - czyli szukać kabelka oznaczonego 1.4? zerknołem na Alledrogo i tam są nawet jakieś 1.4b , co to jest b ? i czy twoja tabelka dotyczy KONKRETNEJ FIRMY? czy jest uniwersalna? FAJNA TABELKA
    grubs
    Poziom 32  
    Widzę że wracamy do punktu wyjścia.
    Przy kablem HDMI komputer TV niezależnie co kupisz będziesz miał taki sam dźwięk. Kup najtańszy. Nowe kable i tak są w wersji od 1.3 co najmniej. Dla pewności zapytaj sprzedawcy.
    noelektron
    Poziom 15  
    99% TV oglądam z komputera to jakość kabla jest dla mnie istotna ale kasa też ma znaczenie ( jak kiedyś kupowałem analogowe EURO-EURO to miałem kase i kupiłem po prostu PROFIGOLD w bawełnianym oplocie, ale za 3 sztuki zapłaciłem tyle co za mały tv , coś około 200$ ) teraz najlepiej chyba też kabel 1.4 tej firmy kupić i będzie spoko , obraz i DZWIĘK w dobrej jakości (profigold albo prolink?)

Dodano po 2 [minuty]:

grubs napisał:
    Widzę że wracamy do punktu wyjścia.
    Przy kablem HDMI komputer TV niezależnie co kupisz będziesz miał taki sam dźwięk. Kup najtańszy. Nowe kable i tak są w wersji od 1.3 co najmniej. Dla pewności zapytaj sprzedawcy.

Pytałem sprzedawcy (w sklepie nie dla idyjotów) i mi poradził kabel 3.0 DLATEGO TU ZADAJE TAKIE PYTANIA ( i dlatego powracam do punktu wyjścia )

Dodano po 1 [minuty]:

Jak wydałem prawie 3 000 na tv to jeśli to ma sens wydam jeszcze 5% tej kwoty i kupie kabel za 150zł

Dodano po 6 [minuty]:

Wiem że telewizor mi ,,zdegraduje" dźwięk puszczony z komputera na tv poprzez kabel HDMI i wysłany z tv na kino (optycznym) nie da mi 5.1
    grubs
    Poziom 32  
    Kolego stajesz się irytujący, czy ty w ogóle czytasz dawane tu odpowiedzi.
    Rozmowa o "kablu 3.0" już została wyjaśniona, zostało też już powiedziane że nie warto przepłacać za kabel HDMI. Jeżeli nie dajesz wiary w to co tu piszemy to przecież są inne źródła w internecie w których to możesz sprawdzić czy warto płacić 150 zł zamiast 15 za kabel HDMI, czy jest kabel HDMI 3.0 etc.
    noelektron
    Poziom 15  
    Temat śledzi 5 użytkowników

Dodano po 2 [minuty]:

To co oznacz tabelka umieszczona przez HDMI - Jaki kabel HDMI 5.1 k52

Dodano po 1 [minuty]:

grubs - Bardzo diękuje Ci za pomoc i Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

grubs komu dać wiare ? Tobie ? czy k52 i jego tabelce? Jeśli by mi chodziło o jakość SAMEGO OBRAZU to bym potwierdził Twoją opinie w całości ale ja PYTAM O DZWIĘK ...kurza stopa!

Dodano po 4 [minuty]:

Pozatym w tabelce umieszczonej przez k52 jest podana informacja o 3D przez HDMI , JAK TO JEST? Bo 3D będę oglądał raczej z komputera bo nie mam bluray

Dodano po 10 [minuty]:

Bardzo proszę o podpowiedz bo w niedziele będę w sklepie ,,nie dla..." i nie chce od sprzedawcy usłyszeć porady :cry: (Wiesz jakiej) :cry:
  • Pomocny post
    grubs
    Poziom 32  
    Kolego wszystko jest opisane - czyli jakie funkcje zostały dodane w danej wersji kabla.
    Do 3D zalecany jest kabel 1.4 więc taki kup. Jeżeli chodzi o dźwięk to w tej wersji dodano tylko zwrotny kanał audio co w kontekście twojego tematu nie będzie miało dla ciebie znaczenia. Czy a czy b kupisz też nie będzie grało roli.
    Obecnie rzadko podaje się na opakowaniu wersję kabla a jedynie funkcje jakie posiada. Więc zobacz czy będzie miał w opisie 3D oraz high speed with Ethernet.
    Szukaj kabli na promocji aczkolwiek w sklepie nie dla idiotów według mnie ceny są dość wysokie no ale może coś znajdziesz. Kabel 5m to 30-40 zł max. co powinieneś dać. Na znanym portalu już za 15 zł kupisz i świetnie się on sprawdzi.
    noelektron
    Poziom 15  
    grubs - Dzięki za podpowiedz , kupie 1.4 ( o takie info. mi chodziło) Pozdrawiam wszystkich i temat zamykam Dziękuje

Dodano po 4 [minuty]:

wysoka prędkość z Ethernet- i to info OK.
    deus.ex.machina
    Poziom 32  
    noelektron napisał:
    deus.ex.machina - jeśli mamy tu prowdzić spór w rodzaju ,,o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętem Wielkiej Nocy " to nie to forum
    Kolego moim zdaniem TAK NAPRAWDE kino domowe to wzmacniacz 5.1 + kolumny + TELEWIZOR i bardzo proszę o podpowiedz JAK W TEMACIE czyli HDMI - Jaki kabel HDMI 5.1? Czy dobrze rozumiem że oznakowania 1.4 na opakowaniu kabla HDMI DA MI DZWIĘK NAJLEPRZEJ JAKOŚCI? bo poprawny obraz da każdy kabel.

Nie dyskutujemy o wyższości świat czy kabla ale o tym ze nie wiemy jak zachowa się twój sprzęt i w związku z tym nikt nie może dać ci gwarancji na określone rozwiązanie. Napisałem tez ze koncepcja którą wybrałeś być może nie zadziała - trzeba to zwyczajnie sprawdzić metoda prób i błędów bo nie jest to zalecany sposób podłączania sprzętu.
    Tak naprawdę powinieneś mieć wzmacniacz z wejsciem HDMI i tyle - przesyłasz obraz i dźwięk jednym przewodem ze źródła, wzmacniacz wydziela sobie audio wielokanałowe z HDMI, może (ale nie musi) zrobić downmixing do stereo i przesłać dalej obraz z dźwiękiem do TV, większość TV nie ma transkodera który pozwalałby odbierać dźwięk wielokanałowy (skompresowany czy nie) po HDMI i przesyłać to dalej do jakiegoś wyjścia cyfrowego.
    Co do oznakowań - mogą ale nie muszą gwarantować one jakaś funkcjonalność, co więcej w twoim wypadku HDMI 1.4 nie ma większego znaczenia bo równie dobrze może to być kabel funkcjonalnie klasy HDMI 1.3c (tzn takie gdzie nie Audio Return Channel i nie ma Ethernet (relatywnie mało sprzętu nawet dziś ma te funkcje zaimplementowane)

noelektron napisał:

Dodano po 20 [minuty]:

intenso napisał:
    Jak podasz dźwięk z tv kablem optycznym do kina to na kinie włącz Dolby ProLogic II, wtedy ze zwykłego stereo zrobi Ci 5.1.

DZIĘKI o takie podpowiedzi mi chodzi

Dodano po 19 [minuty]:

Nie zrobi ci się 5.1 tylko będzie to Dolby Prologic czyli analogowy dźwięk który powiedzmy będzie w klasie gorszego 3 czy 4 kanałowego audio.

noelektron napisał:
    grubs - Dzięki za podpowiedz , kupie 1.4 ( o takie info. mi chodziło) Pozdrawiam wszystkich i temat zamykam Dziękuje

Dodano po 4 [minuty]:

wysoka prędkość z Ethernet- i to info OK.

Czy twój TV posiada ARC i Ethernet w HDMI - chyba nie - sprawdź to zanim wydasz pieniądze na droższy kabel którego nie będziesz potrzebował.
    Dodatkowo 3D nie ma nic do rzeczy bo informacje o 3D przesyła się w normalny sposób z innymi danymi i nie potrzeba do tego żadnego specjalnego kabla.

Z moich obserwacji wynika ze potrzebujesz po prostu dobry kable HDMI 1.3c
    intenso
    Poziom 39  
    Każdy dźwięk słyszany z głośników jest analogowy.
    grubs
    Poziom 32  
    deus.ex.machina napisał:

Czy twój TV posiada ARC i Ethernet w HDMI - chyba nie - sprawdź to zanim wydasz pieniądze na droższy kabel którego nie będziesz potrzebował.
    Dodatkowo 3D nie ma nic do rzeczy bo informacje o 3D przesyła się w normalny sposób z innymi danymi i nie potrzeba do tego żadnego specjalnego kabla.

Kabel musi być z oznaczeniem High speed żeby 3D działało co może odpowiadać kablowi z oznaczeniem 1.3c kategorii 2. Obecnie nie ma już starych oznaczeń. Do przesłania materiału 3D wskazany jest odpowiedni kabel. Filmy 3D dla starszych kabli w rozdzielczości 1080p mogą nie działać. Druga sprawa to cena kabla nie zależy od wersji. Jak już pisałem 5 m w wersji 1.4b kosztuje 15 zł na portalach aukcyjnych więc bez sensu szukać kabla w starszej wersji bo będzie on tyle samo kosztował co w nowej.
    deus.ex.machina
    Poziom 32  
    intenso napisał:
    Każdy dźwięk słyszany z głośników jest analogowy.

Nikt tego faktu nie neguje ale Dolby Prologic nie może być porównywany z systemem gdzie 5.1 kanałów kodowane jest oddzielnie a nie w 2 kanałach - samo Dolby tego nie ukrywa ze Dolby Prologic to substytut dźwięku wielokanałowego wymyślony na potrzeby VHS i starszych technologi rejestracji video gdzie były dostępne dwie ścieżki. By zapisać tam informacje przestrzenna trzeba się sporo nagimnastykować i efekt nie zawsze jest dobry (problemy z zniekształceniami fazowymi ,pasmem i stosunkiem sygnał/szum).

grubs napisał:

Kabel musi być z oznaczeniem High speed żeby 3D działało co może odpowiadać kablowi z oznaczeniem 1.3c kategorii 2. Obecnie nie ma już starych oznaczeń. Do przesłania materiału 3D wskazany jest odpowiedni kabel. Filmy 3D dla starszych kabli w rozdzielczości 1080p mogą nie działać. Druga sprawa to cena kabla nie zależy od wersji. Jak już pisałem 5 m w wersji 1.4b kosztuje 15 zł na portalach aukcyjnych więc bez sensu szukać kabla w starszej wersji bo będzie on tyle samo kosztował co w nowej.

Jasne ale z tego co widziałem propozycja dotyczy szukania kabla posiadającego Audio Return Channel i Ethernet - takie kable są droższe od zwykłych nawet high speed i tylko o to mi chodziło. Każdy (nie oszukany) kabel HDMI oznaczony HighSpeed da rade bez problemu pracować tak z 3D jak i z 1080p zwłaszcza ze większość 3D nie wymaga podwyższonego pasma bo jest zazwyczaj w trybie SbS (tu ograniczaniem jest level H.264 zazwyczaj nie przekraczający 4.1).
    k52
    Poziom 32  
    intenso ja Ciebie nie obrażałem wyzywając od amatorów.
    Jeśli nie słyszysz różnicy w kablach coaxial, hdmi ( cyfrowe tak ?) Twoja sprawa, możesz się cieszyć, mniej wydajesz na nie. Kable rca i głośnikowe też bez różnicy dźwięku dla Ciebie...czy tu już może skala na tyle duża że przebiła się do bębenków ?
    Mam nadzieje że chociaż Twoja teza poparta jest własnym odsłuchem, a nie tylko matematyczno fizyczną wiedzą z wzoru wyniesioną z politechniki .
    Tak czy inaczej, nie wygłaszaj swoich tez jako fundamentalną prawdę, obrażając innych, trochę kultury .
    intenso
    Poziom 39  
    A gdzie kogo obraziłem???
    Pop pierwsze to sam napisałeś że ludzie którzy twierdzą że nie ma różnic w kablach to amatorka.
    Więc o co kaman?

Wyraźnie napisałem że różnica jest w połączeniach analogowych(kablach).W kablach głośnikowych różnice wychwytują ludzie ale czy wszyscy to wątpię.

To który kabel jest lepszy do muzyki Hdmi czy coaxial??

Widzisz tak się składa że mam kabel za 50 zł 2 metry w pięknym oplocie,niby ze złotem na wtykach i wtyki są metalowe masywne, mam również kabel za 17 zł 5 metrów, zwykłe wtyki na dodatek plastikowe, już tak okazale ten kabel nie wygląda, i różnicy w obrazie ani w dźwięku nie ma.
    k52
    Poziom 32  
    intenso napisał:
    tak się składa że mam kabel za 50 zł 2 metry w pięknym oplocie,niby ze złotem na wtykach i wtyki są metalowe masywne, mam również kabel za 17 zł 5 metrów, zwykłe wtyki na dodatek plastikowe, już tak okazale ten kabel nie wygląda.

Powierzchowność, choćbyś dał mu kokardki na końcach i posypał brokatem, faktycznie nic to nie zmieni.
    Wolę coś klasycznego w wyglądzie, a zaawansowanego technicznie, wewnętrzny splot żył, odpowiednia miedź, odpowiedni izolator ( niekoniecznie złoty ).
    Niemniej pozdrawiam, skoro nie ma różnicy dla Ciebie, to faktycznie nie warto zmieniać i próbować szukać lepszych rozwiązań :D
    intenso
    Poziom 39  
    Niech autor kupi amplituner Pioneera VSX 321 i będzie miał problem rozwiązany.
    noelektron
    Poziom 15  
    intenso napisał:

NO I W KOŃCU KTOŚ MI POMÓGŁ :D
    Wydałem prawie 3000 zł na tv no to i wydam jeszcze 5% tej kwoty i kupie HDMI 1.4 Profigold albo Prolink
    noelektron
    Poziom 15  
    intenso napisał:

Rozwiązany ale na jak długo? Czy jak wejdzie jakiś nowy format TV (4K) ten Pionier wystarczy?
    intenso
    Poziom 39  
    Wystarczy, on przepuszcza obraz przez siebie gdy jest wyłączony, ma najnowsze dekodery dźwięku i można pod niego podłączyć pasywny subwoofer.
    Link
    noelektron
    Poziom 15  
    Wiem co to znaczy postęp techniki , miałem TV zaliczany do klasy HD który kosztował tyle co auto w czasach kiedy wiele osób nie miało kolorowego TV
    http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_tv/tx32px30p.htm
    Ty takiego na pewno nie widziałeś bo podejrzewam że w Województwie w jakim mieszkasz może były 1 -2 sztuki
    Pozdrawiam i Dobranoc

Dodano po 1 [minuty]:

intenso napisał:
    Wystarczy, on przepuszcza obraz przez siebie gdy jest wyłączony, ma najnowsze dekodery dźwięku i można pod niego podłączyć pasywny subwoofer.
    Link

najnowsze dekodery dźwięku Jak długo będzie najnowszy?

Dodano po 4 [minuty]:

HDMI - Jaki kabel HDMI 5.1 Zobacz proszę jak wygląda najnowszy z biegiem czasu
    intenso
    Poziom 39  
    Wiesz już producenci wymyślają następne.Takie jak Dolby Atmos czy DTS Neo:X 11.1,zawsze będą wymyślać żeby kasę robić.
    noelektron
    Poziom 15  
    intenso napisał:
    Wiesz już producenci wymyślają następne.Takie jak Dolby Atmos czy DTS Neo:X 11.1,zawsze będą wymyślać żeby kasę robić.

TU SIĘ Z TOBĄ ZGODZE ja nie gonie za nowinkami tylko preferuje sprawdzone (rozwinięte) technologie (nowy tv kupiłem teraz bo te LCD z przed kilku lat BYŁY GORSZE OD mojego CRT , ja nie wiem co to smużenie i podejrzewam że kolor czarny w TX-32 PX30 jest intensywniejszy jak w KURO Pioniera. ( kidyś na jakiejś stronie oglądałem wykres skali szarości w LCD i dobrego CTR ....
    intenso
    Poziom 39  
    Tu nie chodzi aby Ci na siłe wpychać nowinki, tylko o to aby pomóc Ci podłączyć ten komputer do tv i żebyś miał dźwięk 5.1.
    noelektron
    Poziom 15  
    Ja nie mam słuchu stroiciela fortepianów ( w moim kinie jest subufer w drewnianej obudowie a w nim 2 głośniki 15 cm. i subufer stoi w pobliżu przejścia z kuchni i jak na filmie snajper (po chwili ciszy) oddał strzał to talerz z zupką jaką niosła żona ...wylądował na podłodze - huk mi kobite ,,zastrzelił " a więc nie pisz proszę jak ma wyglądać kino domowe (ja mam to kino z 10 lat i na Pioniera nie zamienie)