Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI - Jaki kabel HDMI 5.1

noelektron 22 Lip 2014 21:45 9177 78
  • #1 22 Lip 2014 21:45
    noelektron
    Poziom 15  

Witam
    Mam tv Panasonic TX-L42DT60E i zamierzam połączyć go z komputerem stacjonarnym poprzez kabel HDMI i z telewizora puścić sygnał audio na kino domowe przewodem optycznym, Mam pytanie: Jaki kupić przewód HDMI do podłączenia komputer>telewizor żebym w kinie domowym miał jak najlepszy dźwięk 5.1 itp...
    mam taki sprzęt:
    kino: Panasonic SA-HT17
    http://www.telekom.com.pl/panasonic/opisy_dvd_mag/sc-ht17.htm
    płyta główna w komputerze: GIGABYTE GA-MA78G-DS3H
    http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma78g-ds3h_10.html
    telewizor:Panasonic TX-L42DT60E
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l42dt60e.bhtml#opis

Czy dobrze rozumiem jakość przewodu HDMI do obrazu jest BEZ ZNACZENIA zwracać uwagę na jakość wykonania i wtyki , natomiast dźwięk NIE KAŻDY PRZEWÓD HDMI w pełnym zakresie prześle na TV.
    Jaki przewód kupić? jakie oznaczenia ma mieć? 1.4....?
    Przewód potrzebuje 4-5metrów
    Ten tv kupiłem dzisiaj i nie znam wszystkich jego możliwości. Czy jeśli połącze TV z internetem poprzez wifi to uzyskam dźwięk 5.1 na kinie domowym.

0 29
  • #2 22 Lip 2014 21:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

noelektron napisał:
    Mam tv Panasonic TX-L42DT60E i zamierzam połączyć go z komputerem stacjonarnym poprzez kabel HDMI i z telewizora puścić sygnał audio na kino domowe przewodem optycznym, Mam pytanie: Jaki kupić przewód HDMI do podłączenia komputer>telewizor żebym w kinie domowym miał jak najlepszy dźwięk 5.1 itp...

Kabel HDMI z dźwiekiem przesyłanym kablem optycznym nie ma nic wspólnego!.
    noelektron napisał:
    Czy dobrze rozumiem jakość przewodu HDMI do obrazu jest BEZ ZNACZENIA zwracać uwagę na jakość wykonania i wtyki , natomiast dźwięk NIE KAŻDY PRZEWÓD HDMI w pełnym zakresie prześle na TV.

No to w końcu chcesz audio przesyłać po HDMI czy po optyku?.
    noelektron napisał:
    Jaki przewód kupić? jakie oznaczenia ma mieć? 1.4

1.4a.
    noelektron napisał:
    Przewód potrzebuje 4-5metrów

Cena za przewód HDMI nie powinna przekroczyć 50 zł.
    Powyżej tej kwoty, to kasa w błoto!.

0
  • #3 22 Lip 2014 22:00
    noelektron
    Poziom 15  

Wytłuszczoną czcionką napisałem: Jaki kupić przewód HDMI do podłączenia komputer>telewizor
    dopiero z tv na kino optycznym

Dodano po 6 [minuty]:

Czytaj ze zrozumieniem,powyżej napisałem wyrażnie: Czy dobrze rozumiem jakość przewodu HDMI do obrazu jest BEZ ZNACZENIA zwracać uwagę na jakość wykonania i wtyki , natomiast dźwięk NIE KAŻDY PRZEWÓD HDMI w pełnym zakresie prześle na TV
    Stary tv miałem połączony ze sprzętem przewodami: PROFIGOLD (miedz beztlenowa, każdy przewód w ekranie, luty srebrem, złoconestyki i wszystko w oplocie z bawełny a cena za 3 sztuki około 200$ ) ale to był analog (jestem laiiem ale ja mam trochę lekcje odrobione)

0
  • #4 22 Lip 2014 22:00
    intenso
    Poziom 38  

noelektron napisał:

dopiero z tv na kino optycznym

Nie uzyskasz wtedy 5.1 na kinie.

0
  • #6 22 Lip 2014 22:05
    intenso
    Poziom 38  

Tv zawsze degraduje podany dźwięk do tv za pomocą Hdmi do postaci 2.0 .Jedynie z wbudowanego tunera dvb-s, dvb-t, dvb-c i z odtwarzanego filmu przez usb na wyjściu optycznym w tv uzyskasz dźwięk 5.1

0
  • #7 22 Lip 2014 22:07
    noelektron
    Poziom 15  

Wiem że moja płyta główna ma wyjście optyczne i mogę poprzez nie połączyć komputer>tv tylko po co 5 metrów optycznego przez mieszkanie ciągnąć?

Dodano po 1 [minuty]:

0
  • #8 22 Lip 2014 22:07
    intenso
    Poziom 38  

Po to aby mieć prawdziwy dziek 5.1 :)

0
  • #9 22 Lip 2014 22:08
    noelektron
    Poziom 15  

intenso napisał:
    Tv zawsze degraduje podany dźwięk do tv za pomocą Hdmi do postaci 2.0 .Jedynie z wbudowanego tunera dvb-s, dvb-t, dvb-c i z odtwarzanego filmu przez usb na wyjściu optycznym w tv uzyskasz dźwięk 5.1

Gdzieś jakiś sprzedawca w sklepie RTV powiedział mi że musi być przewód HDMI 3.0

0
  • #10 22 Lip 2014 22:09
    intenso
    Poziom 38  

Ten sprzedawca to Debil :D nie ma Hdmi 3.0 :D
    Nie słuchaj się sprzedawców

0
  • #11 22 Lip 2014 22:13
    noelektron
    Poziom 15  

intenso napisał:
    Ten sprzedawca to Debil :D nie ma Hdmi 3.0 :D
    Nie słuchaj się sprzedawców

:D :D Ale żeś trafił bo to było w SKLEPIE NIE DLA IDYJOTÓW :D :D

Dodano po 1 [minuty]:

Był młody i wydawał się ,,kumaty w temacie"

0
  • #12 22 Lip 2014 22:13
    intenso
    Poziom 38  

Pokręciło mu się z 2.0

Dodano po 42 [sekundy]:

Raczej był świeżo po szkoleniu co ma gadać

0
  • #15 22 Lip 2014 22:19
    noelektron
    Poziom 15  

Czyli poprzez HDMI albo WIFI z internetu na TV W OGÓLE 5.1 nie otrzymam? ( 90% filmów na tv z komputera oglądam : kinoman, weeb itp..)
    A co otrzymam ? tylko stereo? czy jeszcze mniej?

0
  • #16 22 Lip 2014 22:21
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

noelektron napisał:
    Czyli poprzez HDMI albo WIFI z internetu na TV W OGÓLE 5.1 nie otrzymam?

Nie.
    noelektron napisał:
    A co otrzymam ? tylko stereo? czy jeszcze mniej?

Tylko stereo.

0
  • #18 22 Lip 2014 22:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

noelektron napisał:
    Czyli pozostaje optyczne komputer>kino ? (dodatkowy przewód )

W takim układzie niestety tak.

0
  • #19 22 Lip 2014 22:36
    noelektron
    Poziom 15  

Pociągnięcie 5 metrów miedzi nie było by jeszcze problemem ale w komputerze mam tylko optyczne i 5metrów optycznego to kłopot, czy zastosowanie przejściówek (optyczny wtyk-koaksjalny) mogę zastosować? żeby 5metrów miedzi pociągnąć? KOMPUTER>KINO 5.1 :D

Dodano po 7 [minuty]:

Czy ktoś spotkał zintegrowane przewody HDMI i COAKSJAL ? (coś takiego jak miałem w starym tv, S-VIDEO I dźwięk w jednym 3 żyłowym kablu)

0
  • #20 22 Lip 2014 22:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

noelektron napisał:
    czy zastosowanie przejściówek (optyczny wtyk-koaksjalny) mogę zastosować?

Przenieś komputer blisko kina i zobacz, trudno w 100% to potwierdzić, bo to jednak nie kabel w całości z odpowiednimi końcówkami.
    noelektron napisał:
    S-VIDEO I dźwięk w jednym 3 żyłowym kablu

Jakim cudem, skoro S-VHS dźwięku z tego portu nie podaje.

0
  • #21 23 Lip 2014 05:09
    noelektron
    Poziom 15  

Znowu doczytaj, napisałem:, S-VIDEO I dźwięk w jednym 3 żyłowym kablu
    (jeden grubszy i dwa cienkie połączone ze sobą) zintegrowane S-VHS+ stereo

0
  • #22 23 Lip 2014 05:30
    intenso
    Poziom 38  

Nie ma przejściówek optyczny-coaxial, są tylko konwertery sygnału z opt/coax i coax/opt.

0
  • #23 23 Lip 2014 08:22
    grubs
    Poziom 32  

noelektron napisał:
    Pociągnięcie 5 metrów miedzi nie było by jeszcze problemem ale w komputerze mam tylko optyczne i 5metrów optycznego to kłopot

Czym różni się pociągnięcie 1 kabla od 2?
    Rozumiem że już masz puszczony miedziany kabelek pomiędzy sprzętami czy jak?

0
  • #24 24 Lip 2014 16:47
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

5m to już może mieć znaczenie - w wypadku gorszych przewodów HDMI.
    Co do dźwięku - to jaki dźwięk jest przesyłany z twojego źródła z wyjściem HDMI do odbiornika z wejściem HDMI zależy wyłącznie od możliwości obu urządzeń i od tego jak się dogadają. Dogadują się poprzez przeczytanie przez źródła HDMI możliwości odbiornika opisanych przy pomocy EDID i raczej tego nie zmienisz.
    Z uwagi na ograniczenia twojego tzw "kina domowego" zasugeruje byś podłączył oddzielnym kablem dźwięk z źródła (komputer) do amplitunera (kabel optyczny), HDMI do TV. Duża cześć TV nie posiada możliwości przekierowania dźwięku audio do wyjścia optycznego (ze względu na budowę/architekturę). Dodatkowo problemem może być sam TV (czy jest wyposażony w dekoder/enkoder AC-3?)

0
  • #25 24 Lip 2014 17:07
    grubs
    Poziom 32  

Kolego porada której udzielasz padła w poście #18. Na dodatek autor tematu napisał że pociągnięcie kabla optycznego jest problemem.

0
  • Pomocny post
    #26 24 Lip 2014 18:52
    k52
    Poziom 32  

Matko jedyna jakość kabla, w tym hdmi, nie ma znaczenia ?!
    Są klasy które informują jakie może obsługiwać funkcje [załącznik], ale jakość i firma się liczy. Wystarczy zrobić test, trzeba tylko chcieć i mieć lepszy sprzęt, różnica jest w torze audio najbardziej zauważalna .
    Proszę nie pisać że kabelek z aukcji za 7 zł jest taki sam od tego za 130zł bo to amatorka i brak doświadczenia. Aha i ten droższy poprawia tylko samopoczucie, bo to śmieszne .

0
  • #27 24 Lip 2014 19:16
    intenso
    Poziom 38  

k52 napisał:
    Są klasy które informują jakie może obsługiwać funkcje [załącznik], ale jakość i firma się liczy. Wystarczy zrobić test, trzeba tylko chcieć i mieć lepszy sprzęt, różnica jest w torze audio najbardziej zauważalna .
    Proszę nie pisać że kabelek z aukcji za 7 zł jest taki sam od tego za 130zł bo to amatorka i brak doświadczenia. Aha i ten droższy poprawia tylko samopoczucie, bo to śmieszne .

Rożnica w tanich a drogich kablach jest jedyna w połączeniach analogowych, w świecie kabli cyfrowych jest różnica wykonania czyli jakości z jakich materiałów został wykonany.Różnicy w obrazie i dźwięku nie ma.

I amatorszczyzną powiało teraz od Ciebie.

0
  • #28 24 Lip 2014 20:29
    noelektron
    Poziom 15  

deus.ex.machina napisał:
    5m to już może mieć znaczenie - w wypadku gorszych przewodów HDMI.
    Co do dźwięku - to jaki dźwięk jest przesyłany z twojego źródła z wyjściem HDMI do odbiornika z wejściem HDMI zależy wyłącznie od możliwości obu urządzeń i od tego jak się dogadają. Dogadują się poprzez przeczytanie przez źródła HDMI możliwości odbiornika opisanych przy pomocy EDID i raczej tego nie zmienisz.
    Z uwagi na ograniczenia twojego tzw "kina domowego" zasugeruje byś podłączył oddzielnym kablem dźwięk z źródła (komputer) do amplitunera (kabel optyczny), HDMI do TV. Duża cześć TV nie posiada możliwości przekierowania dźwięku audio do wyjścia optycznego (ze względu na budowę/architekturę). Dodatkowo problemem może być sam TV (czy jest wyposażony w dekoder/enkoder AC-3?)

Taki telewizor mam
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l42dt60e.bhtml

Dlaczego tzw kino domowe?
    Czy to co mam jest złym kinem domowym?
    Mam je z10 lat i na inne z subuferem plastikowym nie zamienie...

0
  • #29 24 Lip 2014 20:46
    intenso
    Poziom 38  

Jak podasz dźwięk z tv kablem optycznym do kina to na kinie włącz Dolby ProLogic II, wtedy ze zwykłego stereo zrobi Ci 5.1.

0
  • #30 24 Lip 2014 21:22
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

intenso napisał:
    k52 napisał:

Rożnica w tanich a drogich kablach jest jedyna w połączeniach analogowych, w świecie kabli cyfrowych jest różnica wykonania czyli jakości z jakich materiałów został wykonany.Różnicy w obrazie i dźwięku nie ma.

I amatorszczyzną powiało teraz od Ciebie.

Generalnie wszystkie połączenia są analogowe nawet jeśli sygnał jest cyfrowy to po pierwsze po drugie 5 metrów zaczyna mieć znaczenie jakość kabla - inna sprawa jest cena kabla a inna jego jakość.
    W wypadku kabli krótkich (2 - 2,5m lub mniej) generalnie większość kabli jest porównywalna i funkcjonalnie ten kabel za 7 zł nie jest znacząco gorszy od tego za 130 zł.
    Kable jeśli posiadają oficjalne logo HDMI to powinny posiadać certyfikacje jednak posiadanie loga HDMI o niczym nie świadczy w czasach powszechnego fałszowania i podrabiania.

Wiele kabli starszych (takich przed wprowadzaniem nowych oznaczeń) spokojnie radzi sobie z trybami typu 1080p i wyższymi - w tym kontekście nie ma żadnej różnicy w jakości obrazu i dźwięku - używając tego samego źródła HDMI i tego samego odbiornika HDMI uzyskamy te sama jakość obrazu i dźwięku.

noelektron napisał:

Taki telewizor mam
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-l42dt60e.bhtml

Dlaczego tzw kino domowe?
    Czy to co mam jest złym kinem domowym?
    Mam je z10 lat i na inne z subuferem plastikowym nie zamienie...

Generalnie wydaje mi sie ze termin "kino domowe"na określenie wzmacniacza wielokanałowego nie jest fortunny i tylko to miałem na myśli - nie oceniam jakości.

Co do funkcjonalności TV jak już pisałem być może nie jest możliwe przesłanie dźwięku z HDMI do wyjścia optycznego (z dodatkowo jeszcze przekodowaniem go z jednego formatu na inny - załóżmy z wielokanałowego PCM na AC-3 bo S/PDIF nie wspiera dźwięku wielokanałowego PCM).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo