Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford focus mk1 - nierówna praca silnika 1.8 tdci

22 Lip 2014 22:02 4863 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Po problemach z odpaleniem spowodowanych raczej zapowietrzeniem pompy paliwa wyszedl nastepny problem: silnik pracuje nierówno, wygląda jakby nie palił na jeden cylinder. Podpinam komputer a tam zero błędow!! Auto bardziej dymi, jest słabe i czuc jak pracuje nierówno, zwlaszcza przy dodawaniu gazu lekko wibruje. Zrobiliśmy jeszcze test polegający na odpinaniu kolejnych kabli sterujących z wtryskiwacza. Silnik wtedy pracowal jeszcze gorzej no i oczywiście natychmiast błąd na komputerze wyskakiwał. Mam interfejs ale nie wiem na ktore parametry patrzeć. Czy macie pomysł co dalej sprawdzać ? Czy to może byc jeszcze zapowietrzenie ? A moze pompa wysokiego cisnienia nie daje rady ? Komputer pokazywał na biegu jalowym ok 20000 kPa (200 bar) podczas gazowania na biegu jałowym skakało do 900 bar ale powtarzam: żadnego bledu w komputrze... Z góry dzięki za wszelką pomoc bo nie mam żadnego punktu zaczepienia.
  • Sklep HeluKabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    ale ja nie mam DPFa
  • Poziom 32  
    Zrób próbę przelewową. Będzie widać czy to zapowietrzenie, czy już zaworki. Jeśli masz interfejs za kilkadziesiąt PLN-ów to niewiele zdziałasz w TDCI.
  • Poziom 9  
    Proba przelewowa zrobiona.3 minuty. Na wtryskiwaczu nr 1 i 2 mam okolo 5-6 razy wiecej ropy niz z nr 3 i 4. Nie mierzylem dokladnie bo mam mala strzykawke ale roznica jest conajmniej pieciokrotna. Z 1 i 2 z wezyka lalo sie cienkim strumieniem a z 3 i 4 kapało. Kolejna sprawa ok 10 miesiecy temu zmieniałem pompe wysokiego cisnienia i wtryskiwacze nr 3 i 4 wiec widac ze nr 1 i 2 duzo wiecej nie popracowaly.. Dziwne ze zaden blad nie wyskoczyl na komputrze..

Dodano po 1 [godziny] 5 [minuty]:

niestety przez 8 godzin nie mam dostepu do auta. Czy ktos moze poratowac numerem czesci tego wtryskiwacza bo musze pilnie go zamówić, jakąś sensowną używkę. To na pewno byl Delphi, byly jakies odmiany, inne nr modelu wtryskiwacza ?
  • Poziom 32  
    Dlaczego nie zmienisz samych zaworków?
  • Poziom 9  
    Bo najtanszy zaworek w tej chwili na aledrogo to 219 pln. Nie ma pewnosci ze wymiana tylko zaworka rozwiaze problem. Za 250 pln mam caly sprawny wtryskiwacz, uzywany. Stary sprzedam za 100 pln wiec realny koszt wyniesie mnie 150 pln.