Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tp Link - router jako rodzielacz

xKxDxAx 23 Jul 2014 08:57 1812 12
    xKxDxAx
    Level 8  
    Witam na poczatku nie wiem czy umiescilem to w dobrym temacie Siec Internett czy to mia這byc w siec Komputerowa.
    No wiec tak mam k這pot i nie wiem od czego zaczac.Bowiem Moja dziewczyna wyjezdza do Norwegi mieszka z rodzina u jakis znajomych, dostala od nich internet przez kabel elthernet. Ma dwa laptopy a moze miec podlaczony tylko jeden, wiec chialbym jej pomoc. A wiec podejrzewam ze ten kabel ktory ona ma wychodzi od jakiegos Routera i pewnie z wejsca LAN tego normalnego :) Chcialbym podkreslic ze malo sie znam na tym..
    Dam jej router tp link Tl-Wr543g zzeby pos逝篡 jako switch nie wiem czy dobrze to uja貫m ale chodzi mi o to zeby ten router podpiac pod ten kabel i zeby do tego routera tp link mozna bylo pod豉czyc dwa komputery oczywiscie teaz przez kabel.
    Na Pocz徠ku chcialbym sprawdzic czy to zadzialalo by u mnie w polsce. Mam internet neostrade ( orange ) a wiec posiadam Liveboxa. Teraz od czego mam zaczzac co podlaczyc jak konfigurowac. Bardzo potrzebna mi jest ta informacja Tp Link - router jako rodzielacz
    do豉czam schemat jak chcialbym zeby to wyglada這 Tp Link - router jako rodzielacz
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj siza darmo
  • Helpful post
    Badyl91
    Level 18  
    Prosz bardzo na stronie producenta wszystko jest:

1)Strona producenta

Lub na forum strony producenta:

2)Forum producenta

P.S Pami皻aj przeczytaj dok豉dnie, pod陰czasz pod jeden z "鄴速ych" port闚 LAN niebieski zostawiasz nie pod陰czony. Pozosta貫 porty LAN mo積a wykorzysta i pod陰czy je郵i chcesz przewodowo pod陰czy.
    xKxDxAx
    Level 8  
    by這 by 豉dnie pi瘯nie ale juz na pocz徠ku sa problemy. Gdy wchodze na strone 192.168.1.1 chce wcisnac network wyskakuje mi b豉d Tp Link - router jako rodzielacz
    hermes-80
    Level 43  
    Nie tak szybko - skoro mo瞠 pod陰czy tylko 1 PC to musi by jaka autoryzacja na brzegowym routerze i od tego trzeba zacz望 dobieraj帷 router ale na pewno da si to zrobi.
    xKxDxAx
    Level 8  
    nie rozumiem, co mam zrobic.
    hermes-80
    Level 43  
    Zapewne b璠zie tam blokada MAC cho to tylko przypuszczenie i aby na tej blokadzie router m鏬 rozdzieli pasmo na wi璚ej ni 1 sprz皻 musi mie klonowanie MAC na WAN-ie co wymusza podpi璚ie go w konfiguracji routera, a nie AP.
    xKxDxAx
    Level 8  
    no na routerze jest tam jakis kod Mac. Ale to bd dzialc jak podlacze kabel elthernet z g這wnego routera z wejscia lan do routera tego co ma mi rodzielac na wan ?
    matipa
    Level 17  
    Witam,

Sam posiada貫m liveboxa 2.0 i router tp-linka jako "switch" ( czyli 瞠 kabel wychodz帷y z liveboxa po lanie pod陰czy貫m do tego tp-linka nie po WANIE a pod LAN ) Wszystko 豉dnie dzia豉, ale ja to robi貫m po to aby zrobi tak jakby jedn wsp鏊n sie ( ta sama nazwa wi-fi i has這 co liveboxa ) Wygl康a to tak jak na schemacie poni瞠j. Ale my郵 瞠 twoja dziewczyna mo瞠 pod陰czy ten kabel po WANIE, i zyska wtedy nie do嗆 瞠 wyj軼ia na laptopy po lanie to jeszcze w dodatku sie wi-fi np. dla telefonu.

Tp Link - router jako rodzielacz
    Interesant
    Level 34  
    ...
    Po wpi璚iu LB po lanie dalej po lanie mo瞠 mie podpi皻e Laptopy i po WiFi Telefon, bo wtedy TL-WR543G (o ile b璠zie wy陰czony w nim DHCP) b璠zie robi za Switch z WiFi. Sygna b璠zie dzielony przez LB, nie przez TL-WR543G.
    xKxDxAx
    Level 8  
    No i o to mi chodzi tylko ze juz na wstepie wywala mi blad 404 gdy podpinam tp linka wlaczam storne 192.168.1. i chce nacisnac network to nie moge.
    Badyl91
    Level 18  
    Reset routera na dobry pocz徠ek :)

Zamiast network to przejd przez konfiguracj Quick Setup :)
    xKxDxAx
    Level 8  
    no zrobi貫m reset znowu ale wcze郾iej tez robi貫m i nic a teraz pod陰czam kabel El-thernet do routera i z routera do kompa i internet chodzi bez 瘸dnych ustawie, co prawda wcze郾iej tez tak by這 ale to dzia這 si chwile. Gdy wpisuje 192.168.1.1 to wyskakuje mi storna Orange zamiast tp-link'a

[size=9:6ef5f98ad7]Dodano po 13 [minuty]:[/size:6ef5f98ad7]

a teraz mi wariuje raz prze陰cza si na livebox'a raz na ten router i nie ma neta, jak ju za豉pie Tplink'a i robi Quick Setup to zaraz tak jakby si od鈍ie瘸 i resetuj ustawienia
    matipa
    Level 17  
    No tak, bo je瞠li podpinasz go po lanie to wy陰cz serwer DHCP i najlepiej ustaw takie samo SSID i has這 do sieci bezprzewodowej, powinno pom鏂 i wtedy albo wcale nie b璠ziesz mia dost瘼u do strony 192.168.1.1 ( Bramy g堯wnej ) tp-linka. B璠ziesz mia dost瘼 tylko do liveboxa.