Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linia na monitorze Flatron L1752S

23 Lip 2014 09:37 1110 5
 • Poziom 10  
  Witam.
  Posiadam monitor Flatron L1752S.Na środku wyświetlacza pojawiła sie różowa linia ,czasami pomagało naciśnięcie jej ale teraz zmieniła kolor.Czy to coś poważnego ?
 • Pomocny post

  Poziom 29  
  Matryca siadła, a dokładniej to połączenie taśmy flex do metalizacji szkła. Jeśli matryca LCD jest LG-Philips to standardowe uszkodzenie. Ratunkiem jest wymiana matrycy, częściowo można opóźnić degradację przez nienaciskanie matrycy i oszczędzanie wstrząsów, udarów termicznych od świetlówek niestety nie da się uniknąć (naprzemienne grzanie i studzenie).
 • Poziom 10  
  Czy wymiana takiej matrycy jest droga ?

 • Poziom 29  
  Dość droga naprawa i kłopot z doborem odpowiedniej matrycy do elektroniki sterującej, lepiej używać aż padnie całkiem (zrobi się cała sieć pionowych kresek) i wymienić monitor. W porównaniu z laptopami tutaj jest ten plus, że nie ma regularnego wyginania matrycy przez zamykanie i otwieranie pokrywy. Proponuję nie ruszać tego, nie naciskać (zmiana wyglądu po naciśnięciu potwierdza, że problem jest w styku elektrycznym doprowadzeń sygnału do układów na szkle). Jest duża szansa, że tylko taka kreska zostanie i nie będzie ich więcej.
 • Moderator
  conan02 napisał:
  kłopot z doborem odpowiedniej matrycy do elektroniki sterującej
  - najprościej spisać oznaczenie matrycy i szukać identycznej lub odpowiednika.
 • Poziom 10  
  Jednak poczekam aż ten siądzie i zakupię nowy.