Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 47lwa5500-ze - Wyswietlenie prezentacji na telewizorze

Hydrolin 23 Lip 2014 09:56 1077 16
  • #1 23 Lip 2014 09:56
    Hydrolin
    Poziom 6  

Witam mam problem z prezentacją w pliku ppt. a mianowicie po konwersacji na mpeg4 czy avi jak i prze nią, telewizor nie widzi pliku prezentacji na usb. Poradzicie cos?

0 16
  • #2 23 Lip 2014 13:00
    Polon_us
    Poziom 41  

Dla ścisłości - czy telewizor nie widzi nazwy pliku w spisie plików w katalogu na USB czy też nie chce odtworzyć tego pliku (mp4 i avi) ?

Czy telewizor w ogóle widzi jakieś pliki na tym napędzie USB?

0
  • #3 23 Lip 2014 14:09
    Hydrolin
    Poziom 6  

W ogóle go nie widzi, inne pliki takie jak zdjęcia (jpg) widzi.

0
  • #4 23 Lip 2014 14:15
    ets747
    Poziom 9  

Radziłbym podłaczyć komputer do telewizora

0
  • #5 23 Lip 2014 14:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Hydrolin napisał:
    W ogóle go nie widzi, inne pliki takie jak zdjęcia (jpg) widzi.

A skąd pewność, że pliki filmowe w ogóle obsługuje?.

0
  • #6 23 Lip 2014 14:31
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmmm, zakładam, że kolega szukał tego pliku w zakładce "Lista filmów" i tam nie było tego pliku.

Wg instrukcji tego telewizora nazwa pliku powinna spełniać poniższe kryteria:

Aby film - jego nazwa - była tam widoczna, musi mieć on rozszerzenie .mp4 lub .avi - to przykłady dla problemu kolegi. Również trzeba pamiętać o tym, że nazwa nie dłuższa niż 100 znaków, złożona tylko z liter alfabetu angielskiego. Innymi słowy w nazwie można używać tylko liter z kodu ASCII.

Osobiście również sugerowałbym nie używanie odstępu czy innych nie standardowych znaków w nazwie. Tylko litery i cyfry.

Proszę sprawdzić nazwę pliku wg zasad jak opisałem powyżej.

0
  • #7 23 Lip 2014 16:52
    Hydrolin
    Poziom 6  

Polon_us z tyn Twoim założeniem nie jest tak do końca dobrze ;)
    po wejśćiu w usb mam tylko dwie mozliwosci do wybrania ,,lista zdjęć i lista muzyki"

0
  • #8 24 Lip 2014 00:41
    Polon_us
    Poziom 41  

No cóż, a kwestię nazewnictwa pliku video kolega raczył sprawdzić? I rozszerzenia? Wypadało by odpowiedzieć na zadane sugestie.
    Już nawet nie wspominam o kulturze, ale o normalnej drodze naprawy problemu.

Swój wpis - "Lista filmów" - oparłem na instrukcji tego telewizora, którą przejrzałem. A jak podejrzewam, kolega nie raczył tego zrobić.

Koledze chyba nie przyszło na myśl, że jeżeli telewizor nie znalazł żadnego poprawnego pliku video na tym napędzie, to po prostu nie pokazuje tej opcji?

Dołączam odpowiedni fragment tej instrukcji, jest ona dostępna bez problemu na polskiej stronie LG.

0
  • #9 24 Lip 2014 08:16
    Hydrolin
    Poziom 6  

Tak sprawdziłem nazewnictwo i rozszerzenia też są poprawne. O jaką kulture Ci tu chodzi, poczułeś się czymś urażony?

Instrukje jak bym miał to bym przeczytał, dzięki za link ;)

0
  • #10 24 Lip 2014 09:10
    Polon_us
    Poziom 41  

Poniżej załączam instrukcję tego telewizora.

Nie mam pomysłu teraz, dlaczego tak się dzieje.
    Sądzę, że w tej chwili nie jest problemem, czy plik video został poprawnie utworzony.
    Kwestia jest, dlaczego telewizor nie ma "Listy filmów" w swoim menu. Wg instrukcji powinien mieć. A opcja "Wszystkie pliki" tez nie pokazuje tego pliku prezentacji?

Czy to jest pierwsze podejście kolegi z tym telewizorem do odtwarzania filmów z USB?

0
  • #11 24 Lip 2014 11:06
    Hydrolin
    Poziom 6  

To pierwsze moje podejście, no i przegrzebałem całe menu wszystkie opcje, przeanalizowałem instrukcje ale listy filmów jak nie było tak nie ma niestety, może zapomnieli dołączyć :)

0
  • #12 24 Lip 2014 12:03
    Polon_us
    Poziom 41  

A może spróbować przywrócenie ustawień fabrycznych?

Lub uaktualnienie oprogramowania, o ile takowe jest dostępne.

0
  • #13 24 Lip 2014 12:18
    Hydrolin
    Poziom 6  

Przywróciłem ustawienia fabryczne ale dalej nic.

0
  • #14 24 Lip 2014 12:46
    Polon_us
    Poziom 41  

Wg wszelkich specyfikacji ten telewizor powinien odtwarzać filmy z USB. Może telefon na infolinię LG?

A tak z czystej ciekawości, jakie urządzenie kolega podłącza do tego telewizora?

HDD czy pendrive? Jaka pojemość? USB2.0 ?

Są pewne wymagania, jakie musi spełniać podłączane urządzenie do telewizora.
    Może spróbować podłączyć inne?

0
  • #15 24 Lip 2014 13:58
    Hydrolin
    Poziom 6  

Podłączam pendriva pojemność 4gb usb 2.0

Jutro podłącze innego pendriva może coś pomoże.

0
  • #16 25 Lip 2014 09:36
    Hydrolin
    Poziom 6  

no i dalej nic, zdjęcia, pliki mp3 pięknie, ładnie widzi ale mp4 avi już nie.

0
  • #17 25 Lip 2014 12:46
    Polon_us
    Poziom 41  

Ja już wyczerpałem się w pomysłach :(

Polon_us napisał:
    Wg wszelkich specyfikacji ten telewizor powinien odtwarzać filmy z USB. Może telefon na infolinię LG?

0