Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ROZWIĄZANY] Wymiana baterii w golarce. Jak przyczepić kabelki do akumulatorka?

marek-zarzycki 23 Lip 2014 10:54 1431 3
 • #1 23 Lip 2014 10:54
  marek-zarzycki
  Poziom 27  

  Mam golarkę Philips'a która niestety pracuje bardzo nierówno na zasilaniu z wbudowanej baterii. Doszedłem do wniosku, że może to być kwestia zużytego akumulatorka i postanowiłem go wymienić.

  Wstępnie rozebrałem golarkę i zauważyłem, że styki są zgrzane do wbudowanego akumulatorka. Chciałem w jaki sposób przylutować/przyczepić styki do nowego akumulatorka? Czy można lutować do styków baterii?

  [EDIT]
  Problem rozwiązany. Dzięki otapi za podpowiedź. Faktycznie wystarczyło gruntownie wyczyścić golarkę i naoliwić mechanizm. Dodatkowo wpuściłem odrobinę wd-40 włącznika ponieważ przy jego delikatnym dotknięciu obroty spadały. Po naładowaniu golarka pracuje normalnie.

  Umieszczam zdjęcia złożonej już golarki ale z otwartym dostępem do mechanizmu ponieważ ktoś może nie wiedzieć, że otwiera się go bez potrzeby rozbierania całego urządzenia. Ja sam nie wiedziałem, że dostęp do mechanizmu jest tak prosty.

  [ROZWIĄZANY] Wymiana baterii w golarce. Jak przyczepić kabelki do akumulatorka? [ROZWIĄZANY] Wymiana baterii w golarce. Jak przyczepić kabelki do akumulatorka?

  0 3
 • #2 23 Lip 2014 11:18
  jarekkal
  Poziom 11  

  Lutowanie może uszkodzić akumulatorek.Fabrycznie blaszki są zgrzewane.Może spróbować klejem przewodzącym do naprawy styków ogrzewanych szyb samochodowych ?

  0
 • #3 23 Lip 2014 11:30
  otapi
  Poziom 25  

  Miałem podobny problem, też myślałem że aku, rozwiązaniem było nasmarowanie mechanizmu olejem.

  0