Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ROZWIĄZANY] Wymiana baterii w golarce. Jak przyczepić kabelki do akumulatorka?

marek-zarzycki 23 Lip 2014 10:54 1431 3
  • #1 23 Lip 2014 10:54
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

Mam golarkę Philips'a która niestety pracuje bardzo nierówno na zasilaniu z wbudowanej baterii. Doszedłem do wniosku, że może to być kwestia zużytego akumulatorka i postanowiłem go wymienić.

Wstępnie rozebrałem golarkę i zauważyłem, że styki są zgrzane do wbudowanego akumulatorka. Chciałem w jaki sposób przylutować/przyczepić styki do nowego akumulatorka? Czy można lutować do styków baterii?

[EDIT]
    Problem rozwiązany. Dzięki otapi za podpowiedź. Faktycznie wystarczyło gruntownie wyczyścić golarkę i naoliwić mechanizm. Dodatkowo wpuściłem odrobinę wd-40 włącznika ponieważ przy jego delikatnym dotknięciu obroty spadały. Po naładowaniu golarka pracuje normalnie.

Umieszczam zdjęcia złożonej już golarki ale z otwartym dostępem do mechanizmu ponieważ ktoś może nie wiedzieć, że otwiera się go bez potrzeby rozbierania całego urządzenia. Ja sam nie wiedziałem, że dostęp do mechanizmu jest tak prosty.

[ROZWIĄZANY] Wymiana baterii w golarce. Jak przyczepić kabelki do akumulatorka? [ROZWIĄZANY] Wymiana baterii w golarce. Jak przyczepić kabelki do akumulatorka?

0 3
  • #2 23 Lip 2014 11:18
    jarekkal
    Poziom 11  

Lutowanie może uszkodzić akumulatorek.Fabrycznie blaszki są zgrzewane.Może spróbować klejem przewodzącym do naprawy styków ogrzewanych szyb samochodowych ?

0
  • #3 23 Lip 2014 11:30
    otapi
    Poziom 25  

Miałem podobny problem, też myślałem że aku, rozwiązaniem było nasmarowanie mechanizmu olejem.

0