Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto II Go! - Przejściówka zapalniczki

Cinkovski_91 23 Lip 2014 12:10 2295 8
  • #1 23 Lip 2014 12:10
    Cinkovski_91
    Poziom 2  

Witam.
    Mam pytanie nie do końca związane z tematem, ale nie znalazłem na forum lepszego miejsca, żeby się podpiąć.
    Posiadam od niedawna punto II 1.2 8V. Kilka dni temu kupiłem takie oto urządzenie Transmiter Car FM/MP3/WMA/USB/MicroSD/Phone 16GB (4422176342) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i po próbie podpięcia do gniazda zapalniczki okazało się, że moje gniazdo jest nieco szersze i wtyczka nie pasuje. W związku z tym mam kilka pytań.
    1) Czy istnieje możliwość kupna 'przejściówki' z gniazda szerszego do nieco węższego?
    2) Jakiego typu gniazdko znajduje się w punto?
    3) Czy rodzaje gniazdek są dzielone ze względu na napięcie czy też np. przekątną samego gniazda?
    4) Czy każdy fiat posiadający gniazdo zapalniczki posiada takie samo jak w kropku?
    Domyślam się, że dla kogoś moje pytania mogą być nieco nudne, niemniej kto pyta, nie błądzi.
    Pozdrawiam.

0 8
  • #2 23 Lip 2014 12:17
    Padrettini
    Poziom 18  

Z tego co wiem to gniazda zapalniczek są uniwersalne i jednakowej średnicy.

0
  • #3 24 Lip 2014 01:14
    Cinkovski_91
    Poziom 2  

Też tak myślałem, jednak życie spłatało figla i muszę z tym coś zrobić.
    Masz wiedzę na temat jakichkolwiek przejściówek tego typu?

0
  • #4 24 Lip 2014 06:39
    Padrettini
    Poziom 18  

Najlepiej będzie jak wrzucisz zdjęcie tego transmitera. Wtedy będzie obraz tego co trzeba do zapalniczki włożyć :)

0
  • #6 24 Lip 2014 10:39
    Padrettini
    Poziom 18  

Wygląda na standardową wtyczkę. Może masz wyrobione gniazdo i dlatego jest luźne. Nie ma takich przejściówek. Jedyne co możesz to zlikwidować luz np. oklejeniem górnej części transmitera taśmą izolacyjną żeby nie latało, ewentualnie coś wsadzić między zapalniczkę a transmiter. Innej opcji nie ma.

0
  • #7 24 Lip 2014 11:47
    Cinkovski_91
    Poziom 2  

Gniazdo na 100% nie jest wyrobione, bo zapalniczka sama w sobie ma znikome ślady zużycia. Poprzedni właściciel pokonywał autem 5 tysięcy km w ciągu 12 miesięcy. W dodatku po mieście, będąc osobą niepalącą.
    Pytałem w Norauto o taką przejściówkę i facet odpowiedział, że takowych nigdy nie było w sprzedaży. Dodał również, że nie jestem pierwszym człowiekiem, który szuka tego typu urządzenia.
    Podpowiadał, że mogę zamontować w gnieździe dwie cienkie blaszki, dzięki którym wtyczka powinna zadziałać, ale znajomy elektryk wymieni mi gniazdko za 50 zł, więc myślę, że to najrozsądniejsze wyjście.
    Generalnie pal licho transmiter, ale do tego dochodzą ładowarka samochodowa, nawigacja, więc warto zainwestować.
    Podzielasz moje zdanie?
    Pozdrawiam.

0
  • #8 24 Lip 2014 11:54
    Padrettini
    Poziom 18  

Gniazdo zapalniczki to mały koszt i najrozsądniejsze wyjście.

0
  • #9 01 Sie 2014 22:25
    tzok
    Moderator Samochody

Z uwagi na budowę gniazda w zasadzie każda wtyczka inna niż zapalniczka będzie w nim siedziała dość luźno ale działać powinna. To gniazdo w Puncie jest całkiem standardowe. Dużo pewniej siedzą w tych gniazdach wtyczki o takiej konstrukcji (z kołnierzem jak w zapalniczce):
    Punto II Go! - Przejściówka zapalniczki
    Może pomyśl o rozdzielaczu - na pewno się przyda.

0