Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia SP - Eksploatacja Baterii

rohacee 23 Lip 2014 15:04 1227 1
  • #1 23 Lip 2014 15:04
    rohacee
    Poziom 1  

Mam Xperie SP nie całe 2 miesiące.
    Krótki opis życia bateri: Po pierwszym włączeniu nie ładowałem jej a bateria spadła do 1% ale nie wyłączyła się. Potem starałem się ładować ją od 30-40% do 90% ale parę razy zdarzyło się że spadła do 9%-20%. Kilka razy zdarzyło się że stawała się BARDZO gorąca nie tylko podczas ładowania.
    Bateria z 40% do 90-100% ładuje mi się w pare godzin, Czy to normalne? mój brat ma LG l90 z bateria o trochę większej pojemności i tel z 40 do 100 ładuje mu się w nie całą godzinę.
    Muszę ją ładować codziennie a czasem nawet 2 razy na dobe (na dzień i na wieczorne wyjście) siedzę często na FB korzystając z trans. Danych. Poza tym mam zainstalowane takie aplikacje jak GG, ask.fm, Pogoda, Gmail których rzadko używam ale są one w stanie gotowości i jak coś się w nich dzieje otrzymuje powiadomienie. Używam Trybu STAMINA(m.in rozłącza on trans. danych , wifi gdy tel jest zablokowany.
    telefon kupiłem z z salonu Orange i ma on kilka wbudowanych "aplikacji"(?) m.in Twój Backup - wie ktoś co to jest? Do czego i czy to potrzebne ?
    A teraz kilka pytań:
    1. Czy wyżej wymienione działania mogły zaszkodzić baterii jeśli tak to w jakim stopniu?
    2. Nagrzewanie jej się podczas korzystania w chłodnym zacienionym miejscu (rzadko ale jednak) jest zjawiskiem normalnym czy może jest czegoś objawem ?Dodam że raz była tak gorąca że nie mogłem jej utrzymać w dłoni dłużej jak parę minut.
    3. Czy to normalne że tak długo przyjmuje energię? do 4h

0 1
  • #2 26 Lip 2014 12:14
    headshot
    Poziom 20  

Jeśli masz ją 2 miesiące idź i oddaj ją do serwisu na gwarancję, podejrzewam że masz uszkodzoną baterię.

0