Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop dla architekta (lenovo y510p?) + rodzaj matrycy

rollerup 23 Lip 2014 16:22 1401 4
  • #1 23 Lip 2014 16:22
    rollerup
    Poziom 6  

Cześć, poszukuję nowego laptopa dla studenta architektury, czyli w grę wchodzi praca na modelach 3d, oprogramowanie CAD, renderowanie, itp. Mój budżet to max. 3 tys.
    Co myślicie o lenovo y510p? Po przeglądnięciu tych wszystkich internetów :D ten wydaje się najmocniejszy w tym przedziale cenowym.
    Problem w tym, że jest wiele konfiguracji i tutaj prosiłbym o pomoc w dobraniu konkretnych parametrów. Co muszę wrzucić do tej skrzynki, żeby bez problemu obsługiwała takie programy jak autocad, 3dsmax, archicad...?
    Dodatkowo zależy mi na matowej matrycy i swoją drogą, dlaczego jest ich tak mało :/ Czy ewentualnie można przykleić jakąś folię, żeby nie było refleksów na błyszczącej matrycy? Jak to działa? Czy taka folia byłaby w stanie oddać wiarogodność matowego ekranu? Bardzo proszę o radę :)

• #2 23 Lip 2014 17:07
    terry1996
    Poziom 18  

Ja wziąłbym tego lenovo 500 ma matryce FHD procesor 4 wątkowy i5-3210M i dwie karty graficzne gt 650, więc problemu z tymi programami w fhd nie będzie. Na dodatek ma dysk ssd. Ma tylko błyszczącą matrycę, ja bym to przebolał. I tak projektuje się w domu, a nie na dworze.

Link

• #3 23 Lip 2014 17:19
    Volcan87
    Poziom 4  

Cześć,
    ja mam inne zdanie matryca HD wystarczy nie dostrzeżesz różnicy(ikony są mniejsze).
    Jeżeli chodzi o obsługę programów daje rade zakupiłem y510p i jest ok.
    Na allegro możesz kupić lapka bez systemu za 2950 zł.

• #4 23 Lip 2014 22:53
    rollerup
    Poziom 6  

Bez FHD jakoś przeżyję, najważniejsze żeby nie stracić połowy życia na renderowaniu :D matrycę wolałbym matową, bo jednak nie zamierzam ciągle kisić się w pokoju ;)
    Znalazłem jeszcze coś takiego, co o tym myślicie?
    Sony Vaio Fit E
    Volcan, jakie masz podzespoły w swoim 510p?

• #5 24 Lip 2014 21:22
    rollerup
    Poziom 6  

Właśnie nie do końca wiem o co chodzi z tym SLI, bez tego nie da się podłączyć drugiego monitora do lapka? Ale to już taki szczegół. Dysk - ważna rzecz :) Mówisz, że lepszy byłby czysty SSD? Tylko kurcze, drogo by było. Czemu hybryda jest do kitu? Z tym to jest chyba tak, że to co chcesz żeby szybko odpalało wrzucasz na SSD (czyli dla mnie to np. programy CAD, projekty, itd), a resztę (dajmy na to jakieś gierki, aplikacje, muzę..) trzymasz jak słoiki na zimę w HDD? Dobrze myślę? :)

Przyznam, że ten dell jest niezły, a prawie już byłem zdecydowany na lenovo :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME