Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częste przerywanie internetu

23 Lip 2014 16:36 1641 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    od pewnego czasu, około pół roku/roku przerywa mi internet.
    Jak to wygląda... No więc gdy wpisuję w "uruchom" ping onet.pl -t pokauje mi ping i ogólnie co sekundę odpowiedź... ale mniej więcej co 5 min wyskakuje "upłynął limit czasu żądania" czy coś podobnego i znów po paru sekundach dalej pokazuje co sekundę ping i tak w kółko, jest to strasznie irytujące. Wydaję mnie się, że to od tego czasu kiedy ulepszyłem sobie internet z 6 Mb/s na 60 (wymienili mi modem na inny, bo tamten obsługiwał do 20 Mb/s). I mam pytanko czy to coś u nich? Może modem? Czy coś u mnie? Dodam, że komputer ten mam od paru lat + nie raz był format, nie ma możliwości, żeby to była wina komputera -wcześniej tak się nie działo.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    P.S. Dzwoniłem kiedyś do nich, ale uzyskałem odpowiedź, że u nich jest wszystko ok.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kitler napisał:
    P.S. Dzwoniłem kiedyś do nich

Co to za dostawca, co to za modem/router? Łączysz się kablowo czy bezprzewodowo? Za mało konkretów żeby się wypowiedzieć.
  • Poziom 9  
    Więc tak, odłączyłem teraz router, chciałem sprawdzić czy to przypadkiem nie przez niego, podłączyłem się bezpośrednio do modemu i dalej to samo. Więc router nie jest nic winny.
    Modem: cisco EPC3008

Dodano po 23 [sekundy]:

Dostawca Multimedia, kablowo pod komputer z modemu/routera
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Zgłaszaj problem u dostawcy. Sam nic nie zrobisz.
  • Poziom 43  
    Kitler napisał:
    cisco EPC3008

Zresetuj modem przyciskiem na obudowie trzymając go wciśniętego przez 30 sekund.
  • Poziom 9  
    Witam, dzwoniłem do nich wczoraj, powiedzieli, że zrobią monitoring na modem i na drugi dzień mam zadzwonić. Zadzwoniłem dzisiaj i powiedzieli, że u nich jest wszystko ok, a u mnie dalej przerywa co 5/10 min. Powiedział, że to może być u mnie karta sieciowa, mam włączyć full duplex, tylko nie wiem gdzie to jest, mam zintegrowaną kartę sieciową.

Dodano po 1 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    Zresetuj modem przyciskiem na obudowie trzymając go wciśniętego przez 30 sekund.
    Sprawdzę to, lecz chciałbym od razu ustawić full duplex i wtedy zresetować modem, żeby od razu zrobić 2 rzeczy. Dzięki za pomysł :)

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

Więc zrobiłem full duplex, zresetowałem modem i dalej ten sam problem. Pozostaje mój komputer, tylko co może być nie tak? skoro format był robiony od tej usterki z 2 razy i wszystko było instalowane jak zawsze?
  • Poziom 43  
    Kitler napisał:
    Zresetowałem modem i nie świecą się wszystkie lampki ;( robiłem wszystko i dalej nie mam internetu

Skoro tak jest, to modem nie może złapać synchronizacji, coś jest z sygnałem docierającym do modemu.
    Kitler napisał:
    że u nich jest wszystko ok

U nich na centrali, a w terenie muszą to jeszcze sprawdzić.
    jimasek napisał:
    Zgłaszaj problem u dostawcy. Sam nic nie zrobisz.

Wyczerpałeś/liśmy praktycznie wszystkie pomysły, dzwoń do operatora.
  • Poziom 9  
    Częste przerywanie internetu
    Przeinstalowałem na inne sterowniki i dalej.
    Może to serio coś u mnie? :(
  • Poziom 7  
    A sprawdziłeś na innych kablach sieciowych? Sprawdź też na innym modemie jeśli masz taką możliwość.
  • Poziom 9  
    Kabel od modemu niebieski bezpośrednio pod kompa to samo, a z routera biały i też to samo.
    Nie, modem jest od multimedii, zmieniony, żeby 60 Mb/s sobie ładnie leciało, inaczej miałbym ograniczony internet :) Ale w sumie mogę coś sprawdzić. Od tv mam ten sam modem co miałem kiedyś do neta

Dodano po 10 [minuty]:

Jeszcze małe pytanko.
    Potrafi ktoś mi powiedzieć jak sprawdzić czy karta sieciowa nie robi tych błędów w programie PRTG Network Monitor?

Dodano po 1 [minuty]:

Albo gdzie sprawdzić, bo już mam włączony program i nie raz przerwało.
  • Poziom 43  
    Kitler napisał:
    Nie, modem jest od multimedii, zmieniony, żeby 60 Mb/s sobie ładnie leciało, inaczej miałbym ograniczony internet Ale w sumie mogę coś sprawdzić. Od tv mam ten sam modem co miałem kiedyś do neta

Ten drugi modem nie zadziała na podmiankę.