Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Karcher k4.98m niesprawna po kolejnym myciu

Piorku 21 Lip 2014 17:28 7077 7
 • #1 21 Lip 2014 17:28
  Piorku
  Poziom 9  

  Witam.
  Jako, że jestem tutaj nowy to chciałbym się przywitać.
  Posiadam myjkę Karcher k4.98m. Mój problem polega na tym, że myjka nie włącza się po naciśnięciu pistoletu tylko tylko muszę przytrzymać rączkę w pistolecie i jednocześnie przekręcić przełącznik w pozycję ON.

  Myjka przed pierwszym uruchomieniem odpowietrzana, nie ma także wycieków z pompy ani z węża zasilającego. Po rozkręceniu myjki moim oczom zamiast oleju ukazał się smar :) Prawdopodobnie woda dostała się do oleju. Uszczelniacze i tłoki na pierwszy rzut oka nie wykazywały żadnych oznak zużycia więc wszystko ładnie przeczyściłem, przesmarowałem i nalałem świeżego oleju.

  Przy pierwszym myciu wszystko było ok ale w kolejnym problem powrócił. Przy kolejnym rozkręceniu olej już był taki jaki być powinien, ponownie nasmarowałem wszystko dolałem jeszcze trochę oleju ale nie rozwiązało to problemu.


  Przy czyszczeniu i smarowaniu sugerowałem się tym watkiem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2770616-0.html w zasadzie to wszystko jest chyba podobne z tym, że moja głowica jest cała z alumium. Wiem, że za włączanie się karchera odpowiada ten zaworek pod plastikowym króćcem z pierwszego zdjęcia chyba, że się mylę.

  Ewentualnie może przy czyszczeniu robię coś nie tak i problem powraca.
  Zauważyłem też, że sam włącznik dość ciężko się przełącza ale odbija bez problemów i nie czuć żadnych jakiś oporów tylko tak jakby była tam dość mocna sprężyna. Więc może sam włącznik stawia za duży opór i samo ciśnienie nie jest w stanie wcisnąć włącznika?

  Nie wiem czy opłaca mi się dawać tą myjkę to serwisu (rozważam z powodu głowicy całej z aluminium) i na jakie koszta naprawy mógłbym się spodziewać czy lepiej poszukać coś z używek np już wspomnianych tutaj k5.20m lub k7.20 mx.

  -2 7
 • #3 25 Lip 2014 16:39
  Piorku
  Poziom 9  

  Wystarczy całą głowicę wstawić na noc do octu i na koniec przedmuchać sprężonym powietrzem czy trzeba recznie czyścić? Mogę też pościągać wszystkie uszczelki z zaworków i wymoczyć je w occie?

  -3
 • #5 28 Lip 2014 16:16
  Piorku
  Poziom 9  

  Niestety po dokładnym wyczyszczeniu głowicy i zaworków karcher znowu się nie włącza po naciśnięciu lancy. Zauważyłem, że podczas pracy myjki delikatnie cieknie woda z zaworka podającego płyn. Cieknie nie gdzieś z boku tylko w miejscu gdzie podczepiony jest wężyk. Może to być przyczyną tej usterki?

  0
 • #6 07 Maj 2015 13:53
  Piorku
  Poziom 9  

  Może mi ktoś wyjaśnić czy część nr 11 zaznaczona na rysunku jest w plastikowym zaworku czy powinna znajdować się między plastikowym zaworkiem od chemii a zaworkiem nr 13?
  Myjka Karcher k4.98m niesprawna po kolejnym myciu

  1
 • #8 10 Maj 2015 15:55
  Piorku
  Poziom 9  

  Podziękował. Czyli zabieram się ponownie za przesmarowanie całego zaworka, tym razem smarem silikonowym w sporej ilości bo widocznie za słabo to robiłem wcześniej dwukrotnie skoro usterka powraca.

  2