Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire M1420 - Nie uruchamia się

gulasz96 23 Jul 2014 18:12 831 4
    gulasz96
    Level 8  
    Zacznę od początku, PC to gotowiec (było się młodym i głupim) kupiony 3 lata temu Acer Aspire M1420, w zeszłym tygodniu spaliła mi się w nim karta graficzna Radeon HD 6450, w jej miejsce kupiłem Radeona HD 7770 oraz nowy zasilacz Vero L1 500W 80Plus - VL1-500, w poniedziałek przyszła karta wraz zasilaczem, ale okazało się że w zasilaczu nie ma wtyczki 4 pin P4 która jest potrzebna do zasilania tej płyty głównej, więc zamówiłem przełączkę molex---> molex + 4 pin P4, dzisiaj ją odebrałem, zamontowalem tą przełączkę i jak naciskam przycisk żeby się uruchomił to sie uruchamia, ale to wygląda tak jakby próbował wrzucić "wyższy bieg" ale nie może i to sie cały czas powtarza. Nie wyświetla się obraz ani się nie restartuje.
    danieldanielsmok
    Level 10  
    sprawdź czy wszystko podłączyłeś ;)
    gulasz96
    Level 8  
    No więc zauważyłem że do dysku można jeszcze podłączyć wtyczkę z dwoma pinami, po tym zasilacz zdaje sie pracować na normalnych obrotach, ale obrazu jak nie było tak dalej nie ma, może zbyt słaba płyta główna...?
    User removed account
    User removed account  
    gulasz96
    Level 8  
    Najpierw podłączyłem go do zintegrowanej z nowym zasilaczem i nic nie działało, potem podłączyłem starego dobrego Fortona i nagle sie uruchamia. Chyba kwestia tkwi w tym, że molex nie przewodzi wystarczająco prądu do 4 pin P4, tylko co mam w takim razie zrobić z tym faktem?

Dodano po 26 [minuty]:

Problem za problemem... okazało się że 2 wtyczki 4 pin P4 były ze sobą złączone i wystarczyło je rodzielić, więc wszystko znowu podłączyłem do nowego zasilacza i teraz się już wgl nie chce zastartować, wszystko jest podłączone bo sprawdzałem