Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer po jakimś czasie sam się wyłącza

johnson20 04 Sie 2014 19:28 4806 47
    johnson20
    Poziom 9  
    Czyli wyjąć baterię z płyty głównej? A ile czasu trzeba odczekać?
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    johnson20 napisał:
    A ile czasu trzeba odczekać?
    10 sekund - na wyłączonym zasilaczu.
    johnson20
    Poziom 9  
    Wyjęcie i włożenie baterii nic nie dało. A aktualizacje BIOSU to robić z płyty którą otrzymałem do płyty gł. czy z internetu wziąć?
    @edit: Pobrałem aktualizację w formie pliku .exe. Co z tym teraz muszę zrobić?
    safbot1st
    Poziom 43  
    johnson20 napisał:
    Co z tym teraz muszę zrobić?

Po pierwsze musisz z powrotem włożyć athlona i go porządnie schłodzić, bo jak w trakcie flasha się wyłączy to będzie bardzo źle...
    Po drugie nagraj np. Freedosa na pendrive za pomocą programu Rufus i skopiuj na pen dodatkowo ten plik z biosem.
    Uruchom freedosa z pena i wpisz w lini poleceń nawę pliku exe.
    safbot1st
    Poziom 43  
    johnson20 napisał:
    A @Biosem z poziomu windowsa mogę to zrobić?

Możesz, ale z pod dosa jest bezpieczniej. Przełożyłeś już powrotem athlona?
    Nie mam doświadczenia we flashowaniu z pod windowsa.
    Te 3 piliki możesz zgrać na pena z freedosem nadpisując autoexec.bat.
    Możesz też flashować z pod windowsa. Wtedy potrzebny jest ci tylko 1 z tych plików z tzw. "wsadem" - plik z obrazem biosu M56SS3.F6H - robisz wtedy jak na filmiku z YT.

Dodano po 4 [minuty]:

Możesz też użyć funkcji Q-flash w biosie - wskazujesz tylko plik M56SS3.F6H na pendrive.
    johnson20
    Poziom 9  
    Właśnie wkładam Athlona. A co do tej opcji Q-flash to czy pendrive muszę mieć jakoś specjalnie ustawionego do tej operacji? jakieś partycje czy coś?
    safbot1st
    Poziom 43  
    johnson20 napisał:
    A co do tej opcji Q-flash to czy pendrive muszę mieć jakoś specjalnie ustawionego do tej operacji?

Nie, wystarczy, że będzie nagrany plik M56SS3.F6H.
    Zadbaj o to, żeby ci się nie przegrał w trakcie ten athlon - sprawdź najpierw jego temperaturę w bios w H/W monitor.
    johnson20
    Poziom 9  
    Hmm po włożeniu Athlona nadal czarny ekran i brak piknięcia. Czy to może być spowodowane zmianą chłodzenia?

Dodam jeszcze, że komp dopiero po drugim naciśnięciu guzika się odpala.
    safbot1st
    Poziom 43  
    johnson20 napisał:
    Hmm po włożeniu Athlona nadal czarny ekran i brak piknięcia.

Po wymianie cpu powinieneś znów wykonać porządny reset CMOS.
    johnson20
    Poziom 9  
    Po wyjęciu baterii z płyty i włożeniu to samo.
    safbot1st
    Poziom 43  
    johnson20 napisał:
    Po wyjęciu baterii z płyty i włożeniu to samo.

Założyłeś zworkę resetu CMOS z powrotem w pozycję wyjściową po poprzednim resecie?
    johnson20
    Poziom 9  
    A co to znaczy bo niestety nie wiem? Bateria była zablokowana takim małym metalem, gdy się go przycisnęło to można było wyjąć baterię. Potem żeby włożyć, to trzeba było jeszcze raz go przycisnąć.
    safbot1st
    Poziom 43  
    Odłączałeś coś przy wmianie na p550? Np. zasilanie 4pin procesora?
    Pracujesz na tym XFX450W ciągle?
  • Pomocny post
    safbot1st
    Poziom 43  
    johnson20 napisał:
    chyba to 4 pin http://images.morele.net/i256/493143_0_i256.jpg ale potem znowu podłączyłem.

Sprawdź czy mocno wpiąłeś z powrotem jak trzeba.
    Sprawdź, czy nie zruszyłeś grafiki w slocie przy całej operacji.
    Czasem warto wyjąć kartę grafiki przy wymianie cpu, bo przeszkadza i można ją uszkodzić/zruszyć niepotrzebnie.
    Wyjmij ją i włóż z powrotem, sprawdź, czy ma podłączone zasilanie dodatkowe 6pin jeśli takie posiada.
    Dokonaj oględzin płyty gł. czy przy montażu chłodzenia nie urwałeś jakiegoś elementu smd lub innego.
    Oglądnij dokładnie socket i nóżki procesora, czy są proste.
    Sprawdź, czy procesor dokładnie dolega do slotu, czy luźno wchodzi do samego końca, czy z oporami zanim zamkniesz zatrzask.
    johnson20
    Poziom 9  
    Lepiej zabiorę go do serwisu, bo znając życie to tylko pogorszę sprawę. Jednakże dzięki za pomoc i czas. Po powrocie z serwisu jeszcze się odezwę.
    Remeknapr
    Poziom 33  
    johnson20 napisał:
    Witam, to znowu ja. Po wymianie zasilacza na XFX ATX Core 450W 120mm 80+ PSU i pasty AS Ceramique 2 na procesorze problem nie ustąpił.

Współczesne procesory maja wbudowany mechanizm "zwalniania", czyli zmniejszania wydajności od progu temperatury, więc nie powinny powodować resetu. Chyba, że jest wadliwy procesor ewentualnie grafika. Najlepszym sposobem diagnozy jest podmiana elementów na 100% sprawne (sprawdzone).