Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przy motorze Honda mtx r 80

kwanga 23 Lip 2014 21:35 1668 4
 • #1 23 Lip 2014 21:35
  kwanga
  Poziom 10  

  Przepraszam, że w dziale samochody ale nie, znalazłem stosownego działu
  przy motorze znajduje się coś co widać na zdjęciach, jeżeli tego nie ma też wszystko działa. Co to jest?
  obudowa jest porcelanowa
  w środku zalane dwie sprężyny ( widać je bo to coś popękało)
  podejrzewam, że to drut oporowy, niestety miernik pokazuje zerowy opór
  1 zielono-biały+
  2 różowy : ten to pewnie wyjściowy i powinien nie wiem co mieć - czy +
  3 zielony-
  zielony na pewno -
  zielono-biały idzie z innego modułu tam są czarny, czerwony, biały, zielono-biały to regulator napięcia albo CDI. Ważne jednak jest to czy to coś musi być i co to jest?

  przy motorze Honda mtx r 80 przy motorze Honda mtx r 80

  0 4
 • Pomocny post
  #2 24 Lip 2014 17:10
  tzok
  Moderator Samochody

  Wygląda jak rezystor dużej mocy, będący elementem regulatora napięcia. Bez niego regulator nie działa i napięcie rośnie w niekontrolowany sposób wraz z obrotami silnika.

  0
 • #3 24 Lip 2014 23:14
  kwanga
  Poziom 10  

  też tak myślałem, jednak nie jestem pewien ponieważ, przewód zielono-biały wychodzi z regulatora napięcia ( tak myślę ) bo jest jeszcze jeden układ ale pod niego też jest podpinana cewka W napięcia więc już są dwa moduły a ten element jest trzeci. po podłączeniu zielono- białego jest napięcie na zielonym, i na różowym po podłączeniu zielonego napięcie znika na wszystkich przewodach. Czyli: podłączam :
  zielono- biały napięcie +12,40V
  miernikiem sprawdzam i takie samo napięcie jest na
  zielonym oraz różowym
  dodatkowo podłączam zielony ( jest to minus)
  czyli :
  zielono -biały +
  zielony - ( są to oba przewody skrajne )
  i w wyniku tego napięcia nie ma nigdzie
  W takiej sytuacji gdzie powinien być podłączony różowy ?
  pod akumulator czy pod napięciowy do świateł ?
  czy może jest to uszkodzony element?

  0
 • Pomocny post
  #4 25 Lip 2014 11:02
  BANANvanDYK
  Poziom 38  

  Element przedstawiony na zdjęciach to rezystor mocy służący jako sztuczne obciążenie dla oświetlenia oraz regulatora napięcia. Jeśli ten drugi rezystor ulegnie uszkodzeniu, zaczynają się problemy z przepalającymi się żarówkami w oświetleniu głównym i napięciem ładowania akumulatora. W starych Hondach stosowano bardzo kiepskie rozwiązanie regulatora napięcia, które nie dba o napięcie na oświetleniu głównym. Najlepsze rozwiązanie to wyrzucenie oryginalnego regulatora i zastąpienie go typowym regulatorem AC/DC z typowego (np. chińskiego) skutera 50 cm³. Wymaga to jednak drobnej modyfikacji w instalacji elektrycznej. Opisywałem to kilka razy m.in. na elektrodzie i forum motocyklistów więc radzę skorzystać z funkcji szukaj.

  0
 • #5 25 Lip 2014 18:55
  kwanga
  Poziom 10  

  Właściwie to o to chodziło do czego to miało służyć wydaje mi się jednak, że całą wiązka nie jest od silnika Hondy a jedynie do niego przystosowana ponieważ rama jest od jakiegoś innego krosa typu enduro i wydaje mi się, że on był chłodzony powietrzem, wiązka była przy ramie. Podejrzewam, że do ramy dodano ten silnik bo nawet zbiornik jest nie od tego silnika dodałem moduły teraz do tego aluminiowego był na przewodzie zielono-białym podłączony ten rezystor zastanawia mnie tylko dlaczego znika napięcie ale, może tak ma być ten aluminiowy jest taki sam jak w skuterze bo sprawdzałem niczym się nie różnią tak samo działają czyli można założyć,że ten rezystor jest zbyteczny i mogę spokojnie go wyeliminować a całę podłączenie zrobić z regulatora ?


  przy motorze Honda mtx r 80 przy motorze Honda mtx r 80

  Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

  dzięki za informacje to coś było w tym przypadku źle podłączone i dlatego nie wykazywało prawidłowego działania , jednak w dalszym ciągu nie wiem czy jest sens to zostawiać bo całe połamane jest czy lepiej kupić nowe

  0