Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie radio samochodowa z bluetooth ?

Grzybek6 23 Jul 2014 22:28 13794 6
    Grzybek6
    Level 15  
    Witam
    Zastanawiam się nad kupnem radia do samochodu. Jedną z kluczowych funkcji jaką musi posiadać to moduł bluetooth. Chciałbym aby można było słuchać również plików muzycznych w formacie "FLAC" jednak nie jest to koniecznością.
    Mam do wydania ok 300-400zł. Sporo oglądałem, jednak nie wiem co wybrać, zależy mi na w miarę dobrym dźwięku. Wiem, że za 400zł nie można wiele wymagać. Może być bez "CD" Głośniki jakie planuję to " HELIX B 62C " ale bardziej skłaniam się ku " Hertz HSK 165 ". Wzmacniacza jeszcze nie mam.
    Wybrałem kilka modeli w moim przedziale cenowym. Proszę o poradę:

- PIONEER MVH-X360BT
    - Pioneer DEH-4600BT
    - SONY MEX-BT3100U
    - ALPINE UTE-72BT
    - JVC KD-X310BT (odtwarza FLAC)
    - Kenwood KMM-BT34

Z góry dzięki
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Możesz sobie wylosować ....serio!
    Grzybek6
    Level 15  
    Rozumiem że za te pieniądze nie dostanę super sprzętu, ale w internecie nie ma wiele opinii na ich temat, dlatego proszę o poradę.
    cudny.p
    Level 8  
    Jeżeli zależy Ci na Bluetooth - polecam radio z zewnętrznym mikrofonem, który znacznie poprawia jakość rozmów. Sam zastanawiałem się nad ALPINE UTE-72BT, jednak podwyższyłem sobie nieco budżet i wybrałem inne radio. Wczoraj słuchałem kilku jednostek w troszeczkę wyższym przedziale cenowym 600-800zł i nie odczułem różnicy pomiędzy FLAC bądź WAV a MP3. Sam nie jestem audiofilem ale
    powalla wrote:
    Możesz sobie wylosować ....serio!
    to święta prawda! Sam się o tym przekonałem. Radia w tej klasie różnią się jedynie wyglądem i nieznacznie funkcjami. Wybierz to które Ci się podoba i ma funkcje które są Ci potrzebne.
    Grzybek6
    Level 15  
    Bardzo możliwe że te radia prawie niczym się nie różnią, ale chociaż jakiej firmy polecacie z tych co wymieniłem, bo w internecie to w sumie piszą o każdym że jest super - nie ma żadnych konkretów.
    smokinbudda
    Level 2  
    Grzybek6 i jakie radio w końcu kupiłeś?? Ja w tym tygodniu chcę już dokonać zakupu i nadal nie mogę się zdecydować. Rozważam dwa modele:
    - PIONEER MVH-X360BT
    - ALPINE UTE-72BT
    Od początku szukania priorytetem był zewnętrzny mikrofon, chcę go obsadzić przy podsufitce w środkowej części przy podświetleniu kabiny. Napisz co wybrałeś, gdzie jest zamocowany Twój mikrofon, jak długi miałeś kabel mikrofonu i czy bez problemu wystarczył na długość. Jaką masz jakość rozmów i z jakim telefonem masz sparowane radio, czy nic nie przerywa itd. Będę wdzięczny za odpowiedzi i ewentualne wskazówki. Pozdrawiam
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Alpine czyta tylko mp3 , a pionek nawet WAV , czyli na starcie alpine zostaje w tyle...daleko w tyle.