Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie radio samochodowa z bluetooth ?

Grzybek6 23 Lip 2014 22:28 10617 6
  • #1 23 Lip 2014 22:28
    Grzybek6
    Poziom 15  

Witam
    Zastanawiam się nad kupnem radia do samochodu. Jedną z kluczowych funkcji jaką musi posiadać to moduł bluetooth. Chciałbym aby można było słuchać również plików muzycznych w formacie "FLAC" jednak nie jest to koniecznością.
    Mam do wydania ok 300-400zł. Sporo oglądałem, jednak nie wiem co wybrać, zależy mi na w miarę dobrym dźwięku. Wiem, że za 400zł nie można wiele wymagać. Może być bez "CD" Głośniki jakie planuję to " HELIX B 62C " ale bardziej skłaniam się ku " Hertz HSK 165 ". Wzmacniacza jeszcze nie mam.
    Wybrałem kilka modeli w moim przedziale cenowym. Proszę o poradę:

- PIONEER MVH-X360BT
    - Pioneer DEH-4600BT
    - SONY MEX-BT3100U
    - ALPINE UTE-72BT
    - JVC KD-X310BT (odtwarza FLAC)
    - Kenwood KMM-BT34

Z góry dzięki

• #2 23 Lip 2014 22:48
    powalla
    Moderator CarAudio

Możesz sobie wylosować ....serio!

• #3 24 Lip 2014 11:24
    Grzybek6
    Poziom 15  

Rozumiem że za te pieniądze nie dostanę super sprzętu, ale w internecie nie ma wiele opinii na ich temat, dlatego proszę o poradę.

• #4 24 Lip 2014 21:03
    cudny.p
    Poziom 1  

Jeżeli zależy Ci na Bluetooth - polecam radio z zewnętrznym mikrofonem, który znacznie poprawia jakość rozmów. Sam zastanawiałem się nad ALPINE UTE-72BT, jednak podwyższyłem sobie nieco budżet i wybrałem inne radio. Wczoraj słuchałem kilku jednostek w troszeczkę wyższym przedziale cenowym 600-800zł i nie odczułem różnicy pomiędzy FLAC bądź WAV a MP3. Sam nie jestem audiofilem ale

powalla napisał:
    Możesz sobie wylosować ....serio!
    to święta prawda! Sam się o tym przekonałem. Radia w tej klasie różnią się jedynie wyglądem i nieznacznie funkcjami. Wybierz to które Ci się podoba i ma funkcje które są Ci potrzebne.

• #5 24 Lip 2014 21:11
    Grzybek6
    Poziom 15  

Bardzo możliwe że te radia prawie niczym się nie różnią, ale chociaż jakiej firmy polecacie z tych co wymieniłem, bo w internecie to w sumie piszą o każdym że jest super - nie ma żadnych konkretów.

• #6 05 Paź 2014 11:38
    smokinbudda
    Poziom 2  

Grzybek6 i jakie radio w końcu kupiłeś?? Ja w tym tygodniu chcę już dokonać zakupu i nadal nie mogę się zdecydować. Rozważam dwa modele:
    - PIONEER MVH-X360BT
    - ALPINE UTE-72BT
    Od początku szukania priorytetem był zewnętrzny mikrofon, chcę go obsadzić przy podsufitce w środkowej części przy podświetleniu kabiny. Napisz co wybrałeś, gdzie jest zamocowany Twój mikrofon, jak długi miałeś kabel mikrofonu i czy bez problemu wystarczył na długość. Jaką masz jakość rozmów i z jakim telefonem masz sparowane radio, czy nic nie przerywa itd. Będę wdzięczny za odpowiedzi i ewentualne wskazówki. Pozdrawiam

• #7 05 Paź 2014 12:31
    powalla
    Moderator CarAudio

Alpine czyta tylko mp3 , a pionek nawet WAV , czyli na starcie alpine zostaje w tyle...daleko w tyle.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME