Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta zbliżeniowa - identyfikacja typu i standardu

mihalosml 24 Jul 2014 08:42 1389 1
Optex
 • #1
  mihalosml
  Level 11  
  Witam

  Napiszę od początku: Pewna organizacja z branży hotelowej używa kart zbliżeniowych do otwierania drzwi hotelowych, wejścia tu i tam. Posiada ona takie czytniki:

  Karta zbliżeniowa - identyfikacja typu i standardu

  Czytnik ten współpracuje z kartami: No-ISO, ISO, ISO-light, Mifare, Mifare ultra light, ICODE, ICODE2 (SLI), Ski Data.

  Ja jestem po części odpowiedzialny, za wykonanie systemu informatycznego do obsługi basenu (wejście/wyjście za pomocą kart), który będzie współpracował z istniejącym systemem i kartami. W systemie używane są dwa typy kart:
  -13,56MHz ISO 15693
  -nieznane karty:

  Karta zbliżeniowa - identyfikacja typu i standardu

  Kupiłem czytnik HID Omnikey 5021CL pod karty ISO 15693 z myślą iż odczytam i pierwszy typ kart jak i drugich. Niestety drugi (nieznany typ) karty nie jest odczytywany. Czytnik HID współpracuje ze standardami: ISO 14443A/B, iCLASS15693, ISO 15693, STM 14443B, ICODE1.

  Teraz już sedno: Co to jest za typ karty? Jaki standard? Gdyż muszę kupić czytnik, który będzie z nimi współpracować a już nie mam pomysłu jaki. Dodam dla jasności, iż czytnik Messerschmitt, o którym pisałem na samym początku odczytuje pierwszy jak i drugi typ kart. Mój czytnik tylko pierwszy typ.

  Z góry dziękuję za pomoc

  Pozdrawiam
 • Optex
 • #2
  reweriko

  Level 25  
  Bierz "nieznany typ karty" i poproś w hurtowni systemów alarmowych o dobranie czytnika - Uwaga ! - Nie zdradzaj że zamierzasz kupić jedynie jeden czytnik.... (trochę kombinowane ale skuteczne)...
  Pozdrawiam...